User:Mplanken

From ICO wiki
Revision as of 02:40, 9 November 2012 by Mplanken (talk | contribs) (Created page with 'ESSEE loengute põhjal Esimene osa oli tutvustus, kus leitakse, et paljud juba oskavad nii mõndagi enne IT kooli tulekut. Sellega on jaotatud haridustase – rakendusl…')
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

ESSEE loengute põhjal

      Esimene osa oli tutvustus, kus leitakse, et paljud juba oskavad nii mõndagi enne IT kooli tulekut.  Sellega on jaotatud haridustase – rakenduslik või bakalaureus. 

Kõigil on võimalus edasi liikuda. Juurde on toodud lisaaineid selle jaoks. See kõik on tore, kui eelnevad tingimused on täidetud. Kuid kui õppimisest on möödunud palju aega on uuesti õppima asumine raske. Õppimisel ka seadusi ja reegleid – kõigega peab kursis olema.

Kolledžis on kaksteist põhikohaga õppejõudu pluss külalisõppejõud teistest koolidest.

Koolis on 3,5 arvutiklassi ja kõigis on erinevad operatsioonisüsteemid, samuti WIFI ja LAN ning robootika, CICO, Elion.

IT Kolledži kodulehelt saab sisse logida viite erinevasse kohta, see aga võtab meeletult aega kuna infopuujuured hargnevad väga laiali. Loengutes soovitatakse lugeda lisainformatsiooni. Selleks aga peaks olema kaks korda rohkem vaba aega. 
Akadeemilises kalendris on kaks punast joont st. kahte tööde esitamise tähtaega, kaks eksamisessiooni ja kaks semestrit 40 kalendrinädala jooksul. Akadeemiline kalender kinnitatakse käskkirjaga. Põhiõppesüsteem on ÕIS, kus on tunniplaanid, teated, õppetulemused, arved, käskkirjad, deklareerimised. Tunniplaani pole mahutatud esseede ega kodutööde linke ega tööde tähtaegu. Praegu täiskoormus on 60 EAP.
Probleemide puhul saab alati IT koolis ühendust võtta õppejõuga sõltumata kellaajast. Eksamite kordussooritusi on võimalik teha kolm korda, need on tasulised. Eksamite järeltegemise võimalus on minu meelest väga oluline. 
Raamatukogu võimalus on kahjuks olemas ainult Tallina Tehnika Ülikoolis. Kui ma ei peaks tööl käima siis kasutaks kindlasti seda võimalust
IT kolledžis on korraldatud ka mitmekülgset meelelahutust – sport, peod, orienteerumised, loengut väliskülalistelt, kaasa aitavad tuutorid.
      Teises loengus on Skype, Microsoft OS. Helpdesk tegeleb inimeste aitamisega erinevate kooliprobleemide korral. Sinna tööle minnes saab häid kogemusi, tutvusi ja sotsiaalsete oskuste praktiseerimist. Huvitav on et Microsoftil on 100 000 töökohta, see on meeletult suur arv. Seal töötamiseks on vaja head suhtlemistoskust, tahet aidata inimesi ja huvi uute riistvara ja tarkvara lahenduste vastu. Võimalus infotehnoloogia alale tööle saada on küllaltki suur peale teist õppeaastat. Tööle saamise eelduseks on vajalikud isikuomadused. Töö käib e-maili kaudu. Eesti kontor toetab Prahat, Idamaid ja Rootsit. 
     Kolmas loeng on programmeerimisest, stereotüüpidest, ruumimiskeeltest. Programmeerimisel on tähtis idee, mida alustatakse väikeste sammudega, et lahtiseid otsi ja mittefunktsioonaalseid osi ei oleks. See annab mõtte, et programmeerimist võiks vaadelda kui filmi stseeni.Et seda paremini omandada, lugeda teiste kirjutatud  koode, küsida teistelt , kasutada  otsingumootorite abi internetis,  või kasutada vabavara.  

Minuarust hea soovitus. Veel oli juttu versoonihaldussüsteemidest, kus saab koode hallata –Git, Mercural, Github. Töö juures pidi neid vaja minema. Veebirakendus koosneb

        Storage –andmehidla 
        Ifrastuktuur- server
        Logic- programmis keeled
        Style-html css  xml ajax

Juttu oli jaapani programmeerimiskeelest Ruby 2004a. Seda iseloomustab loovus. Sellest järeldub et ei tasu kinni hoida ühest programmeerimis keelest

         Neljandas loengus on juttuvajalike oskuste saamist töö jaoks.

Ei soovita minna madaltaseme spetsialisti kohale, kuna konkurents on liiga kõrge.Nendeks on iseõppijad .

 Endal puuduvad kokkupuuted sellega. Äri IT  kasutab  põhiliselt Linux .Loengus soovitati ,

kui on soovi spetsialiseeruda kitsale alale, otsida demokraatlikus välisriigis. Juttu oli eesti sisesest sektorist-võimalustest ,olemistest. Unix soovitati.

     Viiendas loengus põhiteema töö IT sektoris.Rääkija toob näiteid, et kõik mida teeme on

nagu looming. Juttu on www ja Linuks ajaloost.Veel IT alased töökohad kasiinodes, porno ja muudes taolistes . See , mis teed on õige ja kas pakub seda mida ootad. Muu, mis loengus oli ei olnud nii huvitav.

     Kuues loeng. Iguite firma elust, olust ,töökorraldusest.

See firma tegeleb klientide äride analüüsiga , testimisega, süsteemide loomisega ehk terviklahendusega .

  See oli väga põhjalik ülevaade, kuida  töö saaks  tehtud ja inimesed , kui kliendid oleksid 

Rahul. Samuti oli juttu matemaatika ja füüsika kasutamist programmides.

    Seitsmes loeng .Teemaks testimine ja kvaliteet. Ka väga huvitaav teema .

Müütide ümberlükkamistest testimisealas. Testijateks hakkavad saamatud arendajad ja läbikukkujad. Tegelikult on väga vastutusrikas töö .Juttu oli - mis juhtub kui testimisel vead sisse jäävad .

Summad, mis  tühine viga võib maksma minna  võivad olla väga suured . (kosmoseaparatuurist kuni autotööstuseni)

Näiteid oli palju ja summad uskumatult suured.

Kvaliteedist niipalju et on olemas palju erinevaid  standarte  (iso9000,six sigma)


     Kaheksas loeng . Jutt haiglapoolelt  alates  tehnoloogia kasutust  nii otsese, kui  ka

Kaudselt. (ravi ,patsiendi meelelahutus) Ka selle pahupoolt, kaardisüsteem.

            Loengud on huvitavamad kui kaugõpe  otsimise  meetot.



Link : https://wiki.itcollege.ee/index.php?title=Erialatutvustus_ISa_ja_ISd#Aine_info