User:Mkaart

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Aine "Õpingukorraldus ja erialatutvustus" arvestustöö

Autor: Mari-Liis Käärt

Rühm: DK14

Essee

Siia tuleb minu essee

Vastused küsimustele

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Eksamist läbi kukkumise korral on korduseksamit võimalik sooritada kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. [1] Korduseksam tuleb kokku leppida vastava aine õppejõuga, sest järeleksami aja tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga. [1] Korduseksami ajakava avaldatakase ÕIS-i rubriigis „Minu asjad“ ja õppehoone 2. korruse infostendil [2] Korduseksamile registreerimine toimub õppeinfosüsteemis. [3] Korduseksamile registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. [3] Korduseksam riigi finantseeritaval (RF) õppekohal on tasuta, kuid registreeruda tuleb ikka. [2] Korduseksami tasu suurus tasulise õppekohal kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis. [4] Kordussoorituse tasu OF õppekohal 2013/2014 õppeaastal on 20€. [5]

Küsimus 1

Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava? Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?

Õppekava vahetamise taotlemiseks peab tudeng esitama hiljemalt 1 tööpäev enne semestri punase joone päeva IT Kolledži õppeosakonda rektori nimele vabas vormis kirjaliku avalduse ning lisama avaldusele nimekirja õpisooritustest, mille arvestamist uue õppekava osana taotletakse. [6] Õppeained jaotuvad kohustuslikeks ja valikaineteks. Kolledži lõpetamiseks ja vastava lõpudokumendi saamiseks peab õppur täitma kõik tema õppekava lõpetamistingimused. [7] See tähendab, et üliõpilane peab oma õpinguaja jooksul sooritama kõik tema poolt täidetavas õppekavas olevad kohustuslikud ained ja õppekavas ettenähtud mahus valikaineid. [8] Üle nominaalmahu deklareeritud ainepunktid on tasulised. Üliõpilasel, kes lõpetab õpingud nominaalajaga, on õigus avalduse alusel taotleda õppemaksu tagastamist 180 EAP ületavate EAPde eest kuni 2 EAP ulatuses. [9]


Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus on teie üliõpilaskoodi eelviimane number ja Y üliõpilaskoodi viimane number.

Vastavalt minu üliõpilaskoodile: X = 19 ja Y = 21. 2013/2014 õppeaastal on EIKis õppekulude osalise hüvitamise kohustus neil tudengitel, kes saavad semestris vähem kui 27 EAP. Seega, esimese semestri eest esitatakse mulle arve 8 EAP eest ning teisel semestril 6 EAP ning lisandub ka esimese semestri 8 EAP ehk et kokku peaksin maksma esimese õppeaasta lõpuks 22 EAP eest. Õppekulude osalise hüvitamise määr on 50 € 1 EAP kohta, seega oleks EIKi poolt mulle esitatava arve suurus 1100 EUR.

Vastuste allikad