User:Opipenbe
Erialatutvustuse aine arvestustöö (Pole valmis)
Autor: Olari Pipenberg
Esitamise kuupäev: 23. oktoober 2014
Essee
Õppeaine õpingukorraldus ja erialatutvustuse eesmärgiks on anda ülevaade IT Kolledži akadeemilisest struktuurist, õppekavadest, õppevormidest, hindamissüsteemist ja õppematerjali kasutamisest. Igat loengut külastasid erinevad inimised IT-ga seonduvatelt aladelt.
Esimene loeng toimus 27. augustil teemal "Õppekorraldus ja sisekord". Seda viisid läbi Inga Vau, Margus Ernits ja Merle Varendi. Tegemist oli sissejuhatava loenguga, kus põhiliselt räägiti koolielust ja õppekorralduslikest aspektidest. Ettekanded olid väga informatiivsed paljudele tudengitele. Kuna ma olin eelnevalt külustanud uudisihimupäeva, vaadanud 5. juunil toimunud infotunni salvestust ja enne kooli kandideerimist olin lugenud ka infot IT Kolledži kodulehelt, siis paljud päevkorras olnud teemad tundusid ülekordavad ja seetõttu ka igavad. Siiski leidus ka mõningat uut informatsiooni. Kõige rohkem vastumeelsust tekitasid mulle riiklikud stipendiumid, mille kohaselt heade tulemuste eest saavad preemiat üksnes arendajad ja analüütikud. Mulle tundus see kohati diskrimineerivana administreerijate suhtes, sest ka neil on väga oluline roll IT-valdkonnas.
4. septembril esitles Margus Ernits ettekannet teemal „Õppimine ja motivatsioon”. Loengus räägiti paljudest olulistest teemadest: erialatutvustuse õppeainest, õppetööst, eetikakoodeksist, viitamisest, motivatsioonist, nõuannetest õppimiseks, LUGist ja robootikaringist. Üsna palju tähelepanu pöörati akadeemilisele petturlusele ja viitamisele. Ma arvan, et nende teemade käsitlemine on võimendatatud eelkõige seoses ca aastaaega tagasi asetleidnud vahejuhtumiga IT Kolledžis. Omaltpoolt pean akadeemilise petturluse teadvustamist üsna oluliseks, sest see võib aidata ära hoida hilisemaid probleeme. Inimene on sotsiaalne olend, mistõttu sõprussuhted on tihti olulisemad, kui testi ajal õigete vastuste ütlemisest keeldumine. Selline tegevus võib aga mõjutada nii tulevase diplomi kvaliteeti kui ka karjäärivalikut. Sarnase toetava mõttekäigu tõi oma loengus välja ka Margus Ernits. Olen kindel, et suuremal või vähemal määral puutub akadeemilise petturlusega kokku iga tudeng, olenemata sealjuures edukusest.Kokkuvõtlikult oli tegemist üsna huvitava loenguga.
Kolmandas loengus, 11. septembril, tegi Margus Ernits järjekordselt ettekande, kuid seekord teemal "Robootikast ja häkkimisest". Loengus räägiti erinevatest projektidest, huviringidest ja üritustest, millega IT Kolledž on kokkupuutnud. Avati sõna "häkkimine" põhjalikum tähendus. Toodi välja, et alati ei ole niivõrd tähtis tulemus, vaid nikerdamine, mis on põnev ja huvitav. Isiklikkult nõustun täielikult sellega. Arvan, et IT on oma olemuselt üsna igav. Samas kui rakendada sellealaseid teadmisi praktikas, siis on võimalik valmis teha üsna huvitavaid lahendusi. Tean seda ka omastkäest - GNU/Linuxi käskude kasutamine tundub algul üsna mõttetu, kuid kui hakata hiljem rakendama selle võimalusi, siis saab valmis teha väga huvitavaid projekte.
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus B
Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Märkuseks järgmiseks aastaks - küsimuse sõnastust parandanda - vaata historyt
Vastus
Eksami uuesti sooritamiseks pean tegema järgmised tegevused ...
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Selleks, et minna akadeemilisele puhkusele, pean ...