User:Reller
Neljas loeng: Subjektiivselt programmeerimisest, stereotüüpidest ja kogukonnast,
Esimeses loengus[1] andsid Margus Ernits,Inga Vau ja Merle Varendi hea ülevaate õpingukorraldusest IT-Kolledžis ja ja andsid soovitusi ,kuidas õppetööga paremini toime tulla.
Toodi esile ,et õpingukorralduse eeskiri on kohustuslik lugemiseks igale üliõpilasele ,et ennast oma kohustuste ja õigustega siin koolis õppides kurssi viia.
Lisaks räägiti ka vaba aja veetmise võimalustest ning tagasiside andmise võimalustest ,mis on väga oluline ,sest õppinuna ühes teises Eesti ülikoolis pakub mulle suurt rõõmu ,et minu arvamus on ka kellelegi oluline. Teises koolis ei tundnud ma kunagi ,et õpilastel on võimalus läbi oma tagasiside muuta kooli meeldivamaks asutuseks.
Margus Ernits kirjeldas kaugõppe esimeses loengus[2]
õppimisest ja kuidas motiveerida end ning muuta enda akadeemilist teekonda huvitavamaks ja kergemaks.
Mulle meeldib ,et mainiti ära kui oluline on tagasiside koolile ja tulevastele õpilastele ning õppejõud rääkis loo kuidas matemaatika õpetaja soovis lõpetada järelvastamised ,aga kui sai teada kui tähtis see tudengitele on ,siis jätkas ta nõrgemate tudengite aitamist .Alati on neid nõrgemaid ja aeglasemaid ,kes ei jõua alati oma asju õigel ajal kohe alguses valmis, sest esimene semester on raske end õigesse õppimise rütmi viia. Lisaks oli väga oluline ,et mainiti ära kaugõppe eripärades ,et ennast tuleb rohkem motiveerida ning tahe peab olema suur ja tuleb ära õppida aja planeerimine ,sest tihti peale ei jää töö kõrvalt aega ja jõudu õppida .Tihti peale on need ,aga lihtsalt vabandused sellelt poolelt ,mis ei taha pingutada,et saada uus teadmisi.
Kolmandas loengus[3] rääkis Margus Ernits robootikast ja häkkimisest. Kohe loengu alguses tuli üllatusena ,kuidas häkkimine ei ole ainult IT valdkonna termin ning tähendab süsteemi sügavalt tundma õppimist ja see ei tähenda hoopiski mitte süsteemidesse sissemurdmist ,sest see on hoopis kräkkimine. Minu meelest on väga oluline ,et lükatakse kohe ümber noorte väärarusaamad ,mis on meediast või kuskilt mujalt tulnud ,sest need tekitavad inimestes segadust ja võivad takistada nende kiiret arengut.
Lisaks kutsus ta tudengeid IT Kolledži robootika klubisse ning sain teada ka ,et tegemist on ka kõige edukama kooliga ROBOTEX-idel.
Neljanda loengu [4]viis läbi IT Kolledži lõpetanud arendaja Janika Liiv, kes rääkis oma kogemustest programmeerijana ning andis ülevaate erinevatest keeltest ning programmeerijatest üleüldiselt. Loeng oli väga huvitav ,kus räägiti palju erinevates eelarvamustest ja stereotüüpidest IT maastikul. Ta tegeleb mitmete projektide ga ,mille abil on õnnestunud ka naiste seas infotehnoloogiat populaarsemaks muuta.Mulle meeldis ka kuidas ta võrdles paberile kirjutamist ning loomist ja programmeerimist omavahel . Tegemist oli väga kaasahaarava , harviva ja huvitava loenguga.