Talk:Ordering
Retsensioon BurgerAce meeskonna poolt
Tegu on veebirakendusega, kus klienditeenindajad saavad siestada klientide tellimusi. Üldine struktuur on arusaadav ja loogiline. Dimensioone on rohkem kui neli ja vastab ülesande tingimustele. Hästi oli see, et on kasutatud CDATA-t turvalisuse eesmärgil. Siiski on osad kohad küsimusi tekitavad. Oletame, et päris alguses kirjeldatud toidud ja joogid tähistavad menüüd ning võiks seetõttu olla eraldi TAG-ide vahel (näiteks <menüü></menüü>). Ei saanud aru, milleks on vajalik käesolevas süsteemis kohtade arv. Ülesande tingimuses on välja toodud laudade arvu arvestamise võimalus, kuid XML on selles osas poolik. Enam kui “ID” atribuuti on kasutatud ainult ühes elemendis, kuigi nõutud oli minimaalselt kolm. Arusaamatuks jäi tellitavate jookide ja toitude arv ühe isiku kohta, ehk kas üks tellimus sisaldab ainult ühte jooki ja toitu? Kokkuvõttes meie arvates vajab XML veel kohendamist ja XSLT võiks valmida lähiajal.
Retsensioon meeskonna Undress Gäver poolt
Meeskonna ideeks on teha restorani klienditeenindajatele süsteem, mille abil saaks hõlpsasti tellimusi hallata. Meeskonna XML ja XSD failid on sisetatud 22. märtsil ehk 2 päeva pärast tähtaega. XSLT fail on esitamata.
XML fail - Põhinõue, et XML fail oleks nelja dimensiooniline on täidetud, meeskond on dimensioone isegi rohkem teinud. XML fail on oma mahukuse poolest üsnagi keskmine ehk oleks võinud natukene detailsem olla. Rääkides sisust, siis tundub, et põhi asjad, mida võiks taolise süsteemi tegemisel vaja minna on ära kirjeldatud, kuid mõned asjad on natukene üleliigsed näiteks restorani külastajate arv on antud süsteemi juures mitte vajalik info. Positiivne on see, et töötegijad on kasutanud CDATA-t pea iga string sisendit sisaldava elemendi juures ehk on tegeletud sisenditega, mis võivad siseldada xml -is tuntud sümboleid.
XSD fail - XSD fail on autogenereeritud nagu peab, kuid autorid on ilmselt kahesilma vahele jätnud mõnes kohas ilmnevad byte tüüpi muutujat. Byte asemel peaks kasutama int tüüpi muutujat kuna byte tüüpi muutuja on piiratud 255ni, siis näiteks id-de puhul võib seda tüüpi muutujate kasutamine süsteemi vastu taevast lasta kui tellimusi rohkem on.
XSLT fail - seisuga 27 märts on meeskonna xslt fail esitamata.