User:Hekoppel

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Heidi Koppel

Essee

Vastused õpingukorralduse küsimustele

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Eksamit on võimalik järele teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani arvestades aine õpetamissemestrist. [1, punkt 5.2.12] Ühe õppeaine piires on õigus kuni kolmele sooritusele. [1, punkt 5.2.11]

Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse. Esimese õppeaasta ainete kordussooritused planeeritakse aine toimumise semestrisse ja aine toimumisele järgnevasse semestrisse ning ja/või järgmise õppeaasta eelnädalasse. [1, punkt 5.2.13]

Korduseksamile registreerutakse läbi ÕIS’i. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. [1, punkt 5.2.8.1]

Kui oled riigifinantseeritaval õppekohal, siis tasu ei ole. Tasulisel õppekohal on ka korduseksamid tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga [1, punkt 5.2.7].

Sel õppeaastal on kordussoorituse tasu 20 EUR. [2]

Küsimus 5

Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?

Vajaduspõhist õppetoetust saab tudeng, kes vastab kõigile kolmele alljärgnevale tingimusele:

• … kes on kõrgkooli sisse astunud 2013/14. õa või hiljem;

• … kelle perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 329 eurot.

• … kes õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid täies mahus (100%), kusjuures õppemahu arvestus on semestrite lõikes kumulatiivne. Esimesel semestril õppetoetuse taotlemisel on piisav ainult täiskoormuse nõude täitmine.

Tudeng, kes on akadeemilisel õppepuhkusel, õppetoetust taotleda ei saa. Toetuse suurus sõltub üliõpilase keskmisest sissetulekust perekonnaliikme kohta ning see arvutatakse õppetoetuse taotlemise õppeaastale eelnenud kalendriaasta tulumaksuga maksustatava tulu alusel.

Semestris peab toetuse saamiseks koguma vähemalt 30 EAP. Kusjuures õppemahu arvestus on kumulatiivne. Esimesel semestril piisab ainult täiskoormusel õppimisest.

Toetuse taotlemiseks tuleb minna lehele eesti.ee ja leida sealt vastav avaldus. Kui eesti.ee lehel on vigu seoses tudengi sissetulekuga, siis saab samas esitada lisa dokumente. Kui on vigu seoses õppemahuga, siis tuleb pöörduda kooli õppeosakonda. [7]

Viited

1. Õppekorralduse eeskiri. [WWW] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ (2.10.2016) (õigusakt veebis)

2. Teenuste tasumäärad 2016/2017. õppeaastal. [WWW] http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/ (2.10.2016) (veebileht)