User:Alsepp
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Aleksandra Sepp
Esitamise kuupäev: 18. oktoober 2016
Essee
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
Eksami uuesti sooritamiseks pean tegema järgmised tegevused:
- registreeruda korduseksamile ÕIS-i kaudu, klikates enda andmete lehel lingile “Kordussooritused”;
- registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva;
- ühe õppeaine piires on õppuril õigus kuni kolmele sooritusele.
Korduseksami ja õigus kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani peale õpetamisel olnud semestrit. Riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal tudengile on korduseksam tasuta, tasulisel (OF) õppekohal tuleb maksta kordussoorituse tasu 20 €. Mõlemal juhul registreerimine korduseksamile on kohustuslik.
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Akadeemilist puhkust on võimalik taodelda alates teisest õppeaastast. Selleks, et minna akadeemilisele puhkusele, pean esitama taotluse enne semestri punase joone päeva. Taotlus esitatakse õppeosakonda vabas vormis rektori nimele. Maksimaalne puhkuse aeg on kuni 3 aastat kuid seda juhul, kui põhjuseks on lapse hooldamine – kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni. Avaldusele tuleb lisada lapse sünnitõendi. Akadeemilise puhkuse lõpetamiseks tuleb esitada õppeosakonda vastav taotlus hiljemalt puhkuse lõppemise järgse semestri punase joone päevaks. Akadeemilise puhkuse ajal ei ole lubatud sooritada eksameid/arvestusi varem deklareeritud õppeainetes, milles kehtib põhi- või kordussoorituse õigus (v.a. erijuhud) ning ei arvestata akadeemilisele puhkusele jäämise semestrit õpitud semestriks.