Talk:Meeskond Tool
Väga hea on kohvikutele vahelduseks ka mingit muud xml-i lugeda. Selge ja arusaadav teenus, hea lühike ja ülevaatlik, treppida oleks saanud muidugi paremini.
Täiesti mõtetu arvustus aga mis teha.
Priit Siimo D22
XML Arvustus
Meeldib, et XML on väga lühike ja kompaktne. Võib-olla võiks lisada ka pildi lingi antud lumelaua juurde. XMLi treppimine on natuke paigast. Mõnes kohas on taane kaks tühikut ja mõnes kohas koguni terve tab.
Oleks võinud XSLT-le ka veidi CSSi külge panna, et tabelile veidike silmailu anda.
Meeskonna idee on väga hea ja wiki leht sisukas. Ootan huviga projekti uuendusi.
Martin Lensment D21
Hea lühike xml, korralik wiki leht. Silma hakkasid xmli treppimisega tehtud vead. Mis siin muud ikka kirjutada :P.
Allar Anijago D21
Nagu ka eelnevalt kommenteeriti - tore et on valitud midagi peale kohviku. Kõik on ilus, tore, kena aga parameetrite osa oleks lahendanud teisiti.
Näiteks: <parameetrid>
<parameeter> <tyyp>Pikkus</tyyp> <v22rtus>2000cm</tyyp> </parameeter> <parameeter> <tyyp>Laius</tyyp> <v22rtus>3000cm</tyyp> </parameeter>
</parameetrid>
See võimaldaks kasutada pmts lõpmatuseni erinevaid parameetreid. Praegu tuleks uue parameetri käiku võtmisel XML ümber teha. Kui aga olete kindlad, et seda ei juhtu, siis pole vahet :)
Kõik muu on hästi tehtud.
Kert Suvi D22
XML fail on selge ja hästi loetav, piisavalt lihtne, samas katab funktsionaalsuse. Pildid võimalus võiks ka tegelikult olla küll. Treppimine on so-so, loetav siiski. Hästi tehtud, ei ole vaja asja mõttetult keerukaks ajada, tublid!
Taivo Türnpu D21
Veebiteenuse arvustus
Üks vähestest projektidest, mis sai tähtajaks valmis ja on korraliku wiki lehega.
Vaatasin muuhulgas Kasutaja klassi. Kasutaja paroolist krüptoräsi (hash) tegemine on turvalisuse huvides keerulisemalt teostatud (kasutatud on räsi soolamist ehk hash salting). Kuid registreeritud kasutajate hulgast juba olemasolevate kasutajanimede kontroll on liiga pikalt tehtud. Oleks võinud kasutada LINQ meetodit Any()
if (! kont.Kasutajas.Any(user => user.Nimi == userName)) // kui sellise nimega kasutajat pole
{
// siis sisesta kasutaja andmed baasi
}
Kood on jaotatud klassidesse ja klassid ilusti regioonidesse (#region ja #endregion). Kuid dokumentatsioon ei ole täielik. Enamus meetodeid on üldiselt kirjeldatud ja enamus meetodite parameetrid ja tagastused (ehk mida return-itakse) on lahti seletamata.
Üldine mulje tööst on hea.
Ilmar Telga 21:25, 23 April 2011 (EEST)
Vastus Ilmarile
Aitäh kommentaari eest - võtame arvesse ja viime parandused sisse. Selline kasutajakontroll on kõvasti lihtsam tõepoolest ja dokumentatsioon saab ka parandatud.
Miina Sikk
Veebiteenuse arvustus
Veebiteenust on korralikult wiki lehel kirjeldatud, tegevuskava ka üsna täpselt paigas (kes millal ja mida tegi). Kood on korralikult klassides ja arusaadav ning loetav. Tahaks juba lõpptulemust näha :D Tubli töö!
Jaak Lehtsalu D22
Veebiteenuse arvustus
Idee meeldib - alternatiivne ja praktiline. Võiksite projektifaili koodi lisada, saaks kerge vaevaga projekti käima.
Hetkel sai ainult uuritud koodi ja wiki poolt.
Süsteem on hästi klassidesse jaotatud, kuid wikist on raske aru saada, mis meetodid on veebiteenuses kätte saadavad, näeb ainult klassikirjeldust.
Muidu on wiki detailne ja logi on väga korralikult peetud.
Koodi poolel on meetodite dokumenteerimine jäänud väheke poolikuks. Nagu Ilmar mainis, et return-id on enamjaolt puudu, mis vist on tingitud veatöötluse keerulisusest.
Üldiselt on projekti kood loetav ning hallatav ja korralikult on kasutatud LINQ-t.
Ootan huviga lõpptulemust.
Mihkel Sokk D21
Teenuse arvustus
Väga põhjalik wiki leht ja nagu näha osatakse oma aega ning meeskonnasisest tööd planeerida. Mõeldud on ka turvalisusele (salasõnade hashimine). Kasutatud erinevaid innovaatilisi lahendusi. Teenusel on ka täitsa praktiline vajadus olemas, kui inimene soovib endale lumelauda valida. Meetodid on asjalikud ja nende kaudu saab edukalt rakendust kasutada. Meeldis ka koodi käekiri/esteetilus.
Indrek Kõue D21
Veebiteenuse arvustus
Teenus on üsna põhjalikult ja korralikult tehtud. Kood on jaotatud ilusti klassidesse, klassid regioonidesse.
Meetodite kirjeldamine on veidi puudulik, kuid koodi uurides saab kõigest aru.
Meeldis, et silmas on peetud turvalisust ja kasutatud räsi soolamist.
Wiki on sisukas ja korralikult kirjutatud.
Martin Lensment D21
Klientrakenduse arvustus
Esimese positiivse asjana võib kohe välja tuua selle, et wikis on olemas lahenduse source kood(enamus projektide puhul see puudub) ning selgitus, kuidas rakendus enda arvutis tööle läheb. Antud näpunäiteid järgides ei tekkinud mingeid probleeme ja sain rakenduse kiirelt tööle.
Rakendus ise toimib korralikult, kõik kirjeldatud funktsioonid on olemas. Vaadates tagumisi otsingu tulemuste kommentaare ja siis vahetades otsingu parameetreid viskab küll mitte just kõige kasutajasõbralikuma veateate, kuid viga on vähemalt kinni püütud ja rakendus töötab edasi. Üks väike soovitus oleks seoses XAML-iga, Gridi sees võiks paigutada erinevad controlid (eelkõige textboxid) loogilisse järjekorda, et näiteks kui sisestan pikkuse ning siis tahan tabi vajutades järgmise textboxile minna, et siis läheks fookus kaalu textboxi peale, mitte kasutajanime peale, kuidas hetkel on.
Administraatori poolel on kõik vajalik olemas: lumelaudade lisamine, kasutajate haldus ja statistika. Vaatamata lihtsalt välimusele on seal palju võimalusi realiseeritud. Nuriseda võiks antud rakenduse puhul välimuse kallal, oleks võinud natuke rohkem värve olla ja disaini, kuigi jah kena rakenduse disain polegi antud töö eesmärk, vaid funktsionaalselt toimiv rakendus. Oleks oodanud ka teist rakendust, kasvõi väiksema funktsionaalsusega, ainult lumelaudade vaatamine vms.
Rääkides veel wikilehe kohta, siis meeldis lisaks üldisele ülesehitusele veel eriti logis välja toodud töö tegija, nii sai hea pildi, kuna keegi midagi projekti jaoks teinud või mida uut lisanud.
Rauno Rüga, D21
Rruga 17:28, 16 May 2011 (EEST)