Talk:Meeskond "FoodWars"

From ICO wiki
Revision as of 13:00, 22 May 2011 by Itamm (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

XML Arvustus

Esmapilgul on raske aru saada mida kujutab endast <Myygiaeg>, aga pärast XMLi lähemat uurimist tundub, et see on aeg, mil toit menüüs saadaval on. Samas kui on ära toodud müügiaja algus, peaks ära tooma ka müügiaja lõpu. Kommentaariks veel niipalju, et mõnes kohas oleks saanud kasutada ka atribuute, aga see on maitse küsimus. Hetkel on XMList kohviku enda andmed puudu, aga nagu Wiki lehelt näha, siis see on selle tõttu, et mitte näidet väga pikaks ajada.

Oleks võinud ka XSLT faili kujundamisega vaeva näha. Hetkel tundub sellel olevat W3Schools XSLT ediitori vaikimisi stiil.

Kogu projekti üldmulje on siiski siiani väga hea. Wiki leht on sisukas, idee on hea ja xml hästi kirjutatud.

Martin Lensment D21


XML Arvustus

Meeldis see, et oli väljatoodud mis portsjonid on võimalik ja soodustused.

Teisiti oleksin teinud "veel alles" osa oleksin lihtsalt märkind kas on või ei ole, siis ei pea kohviku kasutaja igakord sealt 1 eemaldama vaid peaks märkima ainult siis kui on otsas. Tavalisel kasutajal pole vast avaja teada palju neid on teda huvitab aint kas on veel. Lisaks seda palju neid täpselt alles on ei ole vist võimalik täpselt hinnata kui osad portsjonid on poolikud.

Juurde oleksin veel teinud kohviku info et juhul kui süsteemis mitmeid kohvikuid siis oleks võimalik ka kohviku kohta infot saada hetkel ei ole seal kohvikute kohta midagi vaid on aint menüü.

Siim Sarv D31

Teenuse Arvustus

Tundub,et kõik vajalikud meetodi on olemas et teenust kasutades rakendust teha. Meeldis see et statisika osa on ka tehtud, see on midagi mis enda teenuses ei teinud. Wiki's on hästi meetodid loetletud kuna ned on kategooriate kaupa jaotatud on neid lihtsam otsida kui on mõnda meetodi vaja kasutada.

Siim Sarv D31

XML Arvustus

XML on igati korralikult kirjutatud. Hea on see, et tagide nimed on väga loogilised, see lihtsustab tunduvalt XMLi lugemist. Portsjonite implementeerimine on hea mõte. Müügiaja kohalt on minu arust see sekundite väli liialdus- vaevalt, et keegi seda nii täpselt vaatab.

Minu nägemuse kohaselt võiks teha muudatusi soodustuste juures. Nimelt üpris tihti tehakse näiteks sünnipäeva soodustust ehk kui sul on sünnipäev siis saad -20 % kõikidelt kaupadelt aga selle juurde käib enamasti see, et teised soodustused ei kehti. Ehk siis sinna soodustuste juurde võiks aretada mingi lipukese, mis siis näitaks kas ka teised soodustused sellega summeeruvad. Teine asi selle sama sünnipäeva soodustusega näiteks on see, et tahetakse panna maksimum summa(vahest ka miinimum), mille pealt soodustust saab, muidu tuleb sünnipäevalane terve tutvuskonnaga sinna sööma ja tekitab kõvasti kahjumit. Samas väga hulluks pole ka mõtet selle projektiga minna, lihtsalt väike mõttelend.

Olemas on ka XML Schema ja stiilifail, mis on igati korrektsed.

Kiita tuleb ka wikilehte, väga korralikult kirjutatud ja selgelt on projektiga kõvasti tegeletud.

Ainuke negatiivne asi on see, et tahaks seda kohvikute osa ka ikkagi näha, pange siis kasvõi mingi eraldi link sellele.

Hea töö :)

Gaspar Karm D22


Teenuse arvustus

Valisin arvustamiseks selle projekti, sest oli esimene projekt täna mitmete vaadatute, mis oli õigeks ajaks valmis ja viitega source'le ka - üks vähestest vist.

  • Wikileht on põhjalikult tehtud ja informatiivne. Klassijaotus oli tehtud, meetodid kõik lahti seletatud, tööjaotus välja toodud jne.
  • Erinevalt paljudest projektidest on tegu teenusega - on õigesti aru saadud, mis ülesanne teha tuleb. Toon selle eraldi välja, sest paljudel juhtumitel seda tehtud ei ole.
  • Veel nõuetest - lisaks pidi veebiteenus võimaldama kasutajate haldamist ja statistika logimist. Mõlemad nõuded on täidetud ja väga põhjalikult. Näiteks on võimalik statistikat välja võtta mitmetes erinevates vormides (kasutaja/ajavahemiku jms järgi). Jällegi - üks väheseid projekte, mis neid nõudeid üldse täitnud on.
  • Kood - dokumentatsioon oli korralik, kõik meetodid on korrektselt kommenteeritud - olemas nii lühikirjeldus kui ka tagastusväärtus. Koodi üle vaadates oli ainus häiriv asi, et klass TeenuseKlass.cs on üle tuhande rea pikk - väga raske on seal orienteeruda. Soovitan kasutada nt #region ja #endregion'i - oleks palju mugavam. Või eraldi klasside loomist. Samas on see ka 'maitse asi'. Õnneks sain wiki klassikirjeldusest vaadata, mis meetodid on, ning selle järgi otsida vajadusel.

Kokkuvõttes võib öelda, et projekti kõik nõuded on täidetud ja esmapilgul korrektselt ka lisaks. Hea!

Miina Sikk D21


Kliendi arvustus

Visuaalse poolega oli vaeva nähtud, oli ka kohviku pilt. Loogiliselt paigutatud nupud ning väljad. Facebookiga integreeritud, mis on sotsiaalmeediaga sidumisel väga oluline aspekt.

Kommenteerimise osa toidul, mis on kindlasti kasulik kasutajate sidumisel süsteemiga. Meeldib sisendikontroll. Korralikult arendatud, on näha et vaeva ja tööd on investeeridud küllaltki suures mahus.

Kasutajate kontrollid/õigused hästi välja arendatud.

Väga meeldib see, kuidas on ilusti välja joonistatud statistika (kasutades .Net 4.0 Chart nimeruumi võimalusi)

Windows phone 7 rakendus oli hästi tehtud.

Wiki põhjalik.

Hinnang: 9,9/10 (0,1 on arenguruum)

Indrek Kõue D21

Klientrakenduse arvustus

Suhteliselt copy-paste võiks teha eelmisest arvustusest. Jällegi üks vähestest projektidest, mis on õigeaegselt valmis ja source code'ga.

  • Wikileht on põhjalik ja korralikult tehtud. Seletatud ära, kuidas kasutada, mida saab teha jne. Probleemiks oli esimese rakenduse mitte töölesaamine (õiguste tõttu). Võiks põhjalikumalt olla kirjeldatud, kuidas seda tööle saada.
  • Täidetud on vajalikud nõuded maksimumtulemuse saavutamiseks (kõik baasnõuded + maksimumtulemuse nõuded - tehtud on mobiilrakendus, kogukondade kaasamine, majanduslik mõtlemine, läbimõeldud töökorraldus, kasutajamugavus).
  • Kood on kommenteeritud, vigadeta. Samas on jällegi peamises klassis kõik meetodid järgemööda ning keeruline orienteeruda
  • Mõeldud on kujundusele ja kasutajamugavusele. Statistika pool on väga korralikult ning põhjalikult tehtud. Üleüldse on nähtud kõvasti rohkem vaeva, kui projekti nõuete täitmiseks minimaalne on ning valminud on täiesti reaalselt kasutatav rakendus
  • Tehtud on erinevad rakendused - jälle pluss.

Ei oskagi rohkem midagi lisada - pole mitte millegi kallal norida (peale selle, et alguses ei saanud esimest klientrakendust tööle) ja kõik väga hea ja tasemel! Tublid.

Miina Sikk, D21


Klientrakenduse arvustus

Klientrakenduse arvustuseks valisin projekti, mis tundub olevat korralikult tehtud, mille sourcecode on hõlpsalt kättesaadav (siiani üks ainsaid) ja mille liikmed aitasid klientrakenduse-teenuse mul ka õigesti testimiseks käima saada.

Üldiselt on tegemist väga korralikult tehtud projektiga, millel näib olevat kindel vundament. Kirjutan mõned sõbralikud kommentaarid, mis projekti lahates tekkisid.

  • Lahenduse faile sirvides jäi silma mõistlikult kirjutatud (nt asjakohased muutuja- ja meetodinimed) ja kommenteeritud (kõigil meetoditel tundus olevat kokkuvõte, sisend-väljund kirjeldatud).
  • Ei mõista, miks TeenuseKlass.cs on peaaegu 1500 rida pikk ja pole jaotatud näiteks sellisteks osadeks, nagu wikilehel(kas siis regioonideks või eraldi klassideks):
    • Kasutajatega seotud meetodid
    • Menüüga seotud meetodid
    • Kohvikutest üldiselt
    • Kommentaaridega seotud meetodid
    • Statistikaga seotud meetodid
  • Testisin kasutajate rollide muutmist, näiteks muutsin kasutaja, kellega sisse logisin, tavakasutajaks. Salvestasin, proovisin uuesti kasutajaid muuta, enam ei näidanud kasutajaid, mis on tõen. hea, küll aga kuvas tabeli ülemise veeru (Nimi Tyyp Kustuta) ja nupu "Salvesta". Kui kasutaja roll ei luba teatud toiminguid sooritada, võiks lehekülg vastavalt ka reageerida - võiks olla mingi konkreetne teade, nt "sina ei saa kasutajaid hallata" vms.
  • Veel üks asi, mida märkasin lehe menüüribaga seonduvalt - olles loonud mõned uued kohvikud, ilmusid need küll esilehel oleva kohviku nimekirja põhja, aga "Kõik kohvikud" nimekirja nad ei ilmunud
  • Lingid allikatele koodifailides ja wikis on hea mõte, wikis olevad skeemid on toredad.

Kokkuvõtteks paneks hindeks "suurepärane"

Indrek Tamm, D22