User:Rott
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Rene Ott
Esitamise kuupäev:
Essee
...
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Vastus
Eksami negatiivse tulemuse korral on võimalik sooritada korduseksam. Korduseksamit saab sooritada kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga. Järeleksamile registreerimine toimub õppeosakonnas ning see peab tehtud olema hiljemalt üleeelmise tööpäeva lõpuks arvestatuna eksami toimumise päevast. Korduseksam on tasuta riigieelarvelisel kohal olevale õpilasele ning tasuline (13€) riigieelarvevälisele tudengile.
Küsimus 4
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Esimesel õppeaastal on võimalik minna akadeemilisele puhkusele:
1) Tervislikel põhjustel – akadeemilise puhkuse taotlemise avaldusele tuleb lisada meditsiiniasutuse tõend millel on märgitud arsti soovitus akadeemilise puhkuse osas. Võimalik on taodelda akadeemilist puhkust kuni kaks aastat.
2) Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel – avaldusele tuleb lisada kaitseväe tegevteenistuse kutse. Võimalik on taodelda akadeemilist puhkust kuni aasta.
3) Lapse hooldamiseks – avaldusele tuleb lisada lapse sünnitunnistus. Puhkust on võimalik saada kuni lapse kolme aastaseks saamiseni
Avaldus puhkuse lõpetamise kohta tuleb esitada hiljemalt akadeemilise puhkuse lõpu kuupäevaks.Kui avaldust pole esitatud, siis lõpetatakse see automaatselt akadeemilise puhkuse viimasele semestrile järgneva semestri punase joone päevaks ja üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu.
Akadeemilise puhkuse ajal on ainult üliõpilasel, kes on puhkusel lapse hooldamiseks, õigus deklareerida aineid, esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks.
Akadeemilise puhkuse ajal on lubatud sooritada arvestusi ja eksameid.