Talk:Kajarist
Meeskond „Kajarist“ on võtnud endale ülesandeks valmis teha üks mäng kasutades selleks XNA platvormi, mäng on 2D ja pealtvaates. Mängu analüüs ja projekti kirjeldus koos tööjaotusega on põhjalikult läbimõeldud ja tundub, et iga indiviid on saanud endale ülesande vastavalt oma pädevusele. Samuti on nad ära osand märkida ka oma valupunktid, et mis võib neile töökäigus raskuski tekitada. Arvatavasti maailmade vahetuse tööle saamine saabki kõige keerulisemaks asjaks olema, lisaks muidugi erinevate inimeste koodide ühildamine ja silumine, et kõik töötaks nii nagu peab. Mängu story ja ülesehitus tundub huvitav, läbida erinevaid tasemeid ning leida ja parandada oma kosmoselaev , samal ajal võidelda vaenlastega, abiks on erinevad relvad ja power upid. (kutsub mängima küll ).
Must have ja nice to have on ilusti välja toodus ja lahti seletatud ning ega neile omalt poolt väga midagi lisada polekski, kõik mängule vajalikud omadused on nimetatud. Kui midagi lisada siis ehk seda et äkki oleks võimalik teha juurde ka erinevad raskusastmed (easy, medium ja hard) ja tegelase juhtimise kohapealt, et lisaks nooltele võiks olla ka mingi gamepad-i tugi. Ning minimapil ei näe erilist mõtet, sest levelid ei lähe väga suureks ja mäng ise tundub olemuselt küllaltki straightforward, siis minu arust see oleks pigem segavaks faktoriks seal. Cheatide kohapealt, siis väike godmode paha ei teeks ehki see muudaks selle mängu kiiresti ebahuvitavaks. Kaua sa ikka tahad maailmaid perfect skoori ja ajaga läbida.
Lõpetuseks võibki öelda, et projekt tundub vähemalt paberipeal küllaltki ideaalne oma sisu poolest. Loodetavasti on seda ka lõpp produkt ja et kõigi nice to have asjadega ikka aega jõutakse või kui mitte kõigiga siis olulisematega vähemalt nagu näiteks : save feature, mõned algelised heliefektid ning gamepadi-i tugi.
Meeskond Tech Support retsensioon tiimi Kajarist analüüsile
Meeskond Kajarist on võtnud eesmärgiks luua XNA platformil mäng. Analüüsi põhjal tundub et mäng tuleb üsna põnev ning saab olema hea ajaviide. Eriti huvitavalt kõlavad lubatud mõtlemisülesanded mõnes tasemes. Loodetavasti suudab see meeskond selles osas põnevaid üllatusi pakkuda. Kuna paljud tänapäeva mängud on muudetud nii lihtsaks, et mõtlemist pole vaja, on tore näha, et mõni meeskond ka midagi teistsugust soovib teha. Väga keerulisena tundub libedate või purunevate maailmade realiseerimine. Selles osas peab kindlasti ettevaatlik olema, et näiteks ainus pääsetee kohe taseme alguses ära ei puruneks.
Analüüsis on väga hästi paika pandud ka projekti tarkvaraline arhitektuur. See näitab, et projektile on juba väga põhjalikult mõeldud ning visioon lõpplahendusest on paigas.
Projekti must have nõuded on hästi valitud ning sisaldavad kõike, mida üks mäng kindlasti võiks omada. Loodetavasti on ka algelised AI-d piisavalt targad, et mingisugust närvikõdi pakkuda, kuigi loodetavasti õnnestub meeskonnal ka aega leida, et AI-d täiustada nagu nice to have eesmärkide all kirjas on.
Kuigi püstitatud eesmärgid tunduvad üsna suured ja keerulised, on meeskonnal korralik plaan paigas ning loodetavasti suudavad nad ka projekti nice-to-have eesmärgid täita.
Kuna meeskond näeb suurima probleemina koodi ühildamist teiste projektiliikmetega, soovitaksime kasutada SVNi või GitHubi, et oma tööd oluliselt lihtsustada.