User:Rkeskula

From ICO wiki
Revision as of 16:32, 18 October 2014 by Rkeskula (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search


Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Roland Kesküla

Esitamise kuupäev: unknown

Essee

Siia tuleb essee tekst.

Esimesest loengust [1] sain teada ...


Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.

Viited kuvatakse kohta, kuhu kirjutad: ==Notes==

Abi mediawiki kirjutamisel saab mediawiki kodulehelt[2].

Notes

Kokkuvõtteks soovin tsiteerida ühte tudengit „vahet pole, kui magus on teie uni varahommikul, kui tahate IT alaselt natukesegi oma silmaringi arendada, siis minge kindlasti kõigi nende ainete loengutesse ja kuulake hoolega!“

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Kaua on võimalik eksamit järele teha?

Eksamit on võimalik järgi teha kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. Samuti on õppejõul õigus anda täiendavaid ülesandeid, mis on korduseksamile saamise eelduseks.([3] punkt 5.3.6)

Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha?

Järeleksami tegemiseks tuleb kokku leppida aeg ja vajadusel a lisaülesanded eksamiainet andva õppejõuga.([3] punkt 5.3.8)

Kuidas toimub järeleksamile registreerimine?

Järeleksamile registreerimine toimub ÕISi õppesüsteemis.([3] punkt 5.2.8)

Mis on tähtajad?

Järeleksamile registreerumise ja sooritamise vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. Tähtajad millal järeleksam toimub määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga.([3] punkt 5.3.6)

Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal?

Riigi finantseeritaval õppekohal ei pea järeleksami sooritamiseks maksma.([3] punkt 5.2.7)

Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Tasulisel õppekohal on järeleksami sooritamise maksumus paika pandud rektori käskkirjaga ja selle suurus kuvatakse ÕISis.([3] punkt 5.2.7)

Küsimus 2

Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli võimalikku tegevust.

Enne punase joone päeva peab tundeng tegema järgnevaid tegevusi:

1) Kinnitama oma individuaalse õppekava.([3] punkt 3.2.1)

2) Tundegil on ka õigus valida kuni kümne protsendi ulatuses oma õpingukavast valikainete mahu arvel vabaaineid teistest EIK õppekavadest või külalisüliõpilasena teiste kõrgkoolide akrediteeritud õppekavadest, registreerides valitud ained õppeosakonnas.([3] punkt 3.1.1)

3) Kui tudeng soovib teha kordusarvestust peab ta teadma andma sellest enne ülejärgmise semestri punast päeva.([3] punkt 5.4.4)

4) Esitada avaldus akadeemiliseks puhkuseks ([3] punkt 6.1.3.4)

Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemilisele õiendile lõpetamisel?

Kui tudeng soovib sooritada positiivse hinde parandamiseks korduseksami peab ta taotlema eksamiaja kahe semestri jooksul. Positiivset hinnet saab parandada vaid korra.Tulemuslikul korduseksamil saadud kõrgem hinne asendab õppetulemuste arvestamisel eelnevat eksami hinnet. Tulemuseta korduseksami puhul säilib esialgne hinne.([3] punkt 5.3.11)

Viited