User:Tadamson

From ICO wiki
Revision as of 14:23, 24 September 2015 by Tadamson (talk | contribs) (Created page with " //Küsimused// //Küsimus B// Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussoor...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search


//Küsimused//

//Küsimus B// Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?



5.2. EKSAMITE JA ARVESTUSTE KORRALDUS

5.2.1. Eksamid ja arvestused peavad olema sooritatud vastava eksamisessiooni lõpupäevaks. Õppurist mitteolenevatel dokumentaalselt põhjendatud asjaoludel (haigus eksamisessiooni ajal, tööalane välislähetus jms) on prorektoril õigus pikendada konkreetsele õppurile eksami/arvestuse sooritamise tähtaega sügissemestril kuni kevadsemestri esimese poolsemestri eksamisessiooni lõpuni ja kevadsemestril sügissemestri alguspäevani. Pikenduse ajal sooritatud eksamite/arvestuste tulemused arvestatakse vastava semestri soorituste hulka. 5.2.2. Eksam/arvestus sooritatakse reeglina aine auditoorse õppe lõppemisele vahetult järgneval eksamisessioonil. 5.2.3. Eksamile või arvestusele lubatud, kuid mitteilmunud või vastamisest loobunud õppurile märgitakse hindamislehele “mitteilmunud”. 5.2.4. Märge “mitteilmunud” võrdsustatakse negatiivse hindega eksamisessiooni lõpupäeval. Mõjuva põhjuse tõttu mitteilmumisel võrdsustamist negatiivse hindega ei rakendata või see tühistatakse, kui kirjalik tõend mõjuva põhjuse kohta esitatakse seitsme tööpäeva jooksul alates eksami või arvestuse toimumise päevast. 5.2.5. Aineprojektide ja -tööde hindamine toimub ülesande väljaandmisel määratud tähtajal komisjoni ees. Kaitsmisel puudulikuks osutunud projekte või töid võib uuesti kaitsta pärast nende nõutavat täiendamist kaitsmiskomisjoni määratud tähtajal. 5.2.6. Eksamile/arvestusele tulles peab õppur eksamineerija nõudel esitama pildiga isikut tõendava dokumendi. 5.2.7. Korduseksamid ja -arvestused on REV/tasulisel õppekohal õppijatele tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis. 5.2.8. Eksamile/ arvestusele registreerumine on nõutav:

         5.2.8.1. korduseksami ja -arvestuse puhul ÕISis;
         5.2.8.2. üliõpilastel, kes soovivad sooritada eksamit/arvestust akadeemilisel puhkusel olles, esitades avalduse õppeosakonda.

Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. 5.2.10. Eksam/arvestus toimub üldjuhul õppekeeles. Õppejõu ja õppuri vastastikuse kokkuleppe korral võib eksam/arvestus toimuda muus keeles. 5.2.11. Võimalikud apellatsioonid eksamite/arvestuste hinnete kohta lahendatakse vastavalt p. 3.1.7. toodule ühe nädala jooksul avalduse esitamisest. 5.2.12. Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele. 5.2.13. Õigus kordussoorituseks (arvestus, eksam) kehtib ülejärgmise semesti punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on kordussooritusele lubamise eelduseks. 5.2.14. Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral.

         5.2.14.1. Praktika ja lõputöö korduskaitsmine on võimalik aine toimumisele järgnevas semestris ühel korral, samaaegselt vastava semestri korraliste kaitsmistega.
      5.2.14.2. Esimese õppeaasta ainete kordussooritused planeeritakse aine toimumise semestrisse ja aine toimumisele järgnevasse semestrisse ning järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral.

5.2.15. Aine korduv deklareerimine on tasuline.


//Küsimus 3// Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi? 6. ÕPINGUTE PEATAMINE JA KATKESTAMINE

6.1. AKADEEMILINE PUHKUS

6.1.1. Akadeemiline puhkus on üliõpilase vabastamine omal soovil õppetööst üheks või rohkemaks semestriks. Akadeemilisel puhkusel olijad kuuluvad EIKi üliõpilaste nimekirja. 6.1.2. Akadeemilist puhkust ja selle katkestamist taotletakse avaldusega rektori nimele ja vormistatakse rektori käskkirjaga. 6.1.3. Üliõpilasel on võimalik taotleda akadeemilist puhkust:

           6.1.3.1. Tervislikel põhjustel – kuni kaheks aastaks;
Akadeemilise puhkuse taotlemise avaldusele lisab üliõpilane meditsiiniasutuse tõendi, kus on märgitud arsti soovitus akadeemilise puhkuse osas ja akadeemilise puhkuse soovitatav periood. Avaldust saab esitada ja üliõpilane lubatakse akadeemilisele puhkusele mistahes ajal õppeaasta vältel.
           6.1.3.2. Aja- või asendusteenistuse läbimiseks – kuni üheks aastaks;
Avaldusele lisatakse kutse aja- või asendusteenistusse  asumiseks. Avaldust saab esitada ja üliõpilane lubatakse akadeemilisele puhkusele mistahes ajal õppeaasta vältel.
        6.1.3.3. Lapse hooldamiseks – kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni.  Avaldusele lisab üliõpilane lapse sünnitõendi. Avaldust saab esitada ja üliõpilane lubatakse akadeemilisele puhkusel mistahes ajal õppeaasta vältel.
           6.1.3.4. Muudel põhjustel – kuni üheks aastaks. Akadeemilisele puhkusele võib üliõpilane minna alates teisest õpinguaastast.  Avaldust saab esitada semestri punase joone päevani.

Punktides 6.1.3.1 – 6.1.3.3 nimetatud põhjustel akadeemilisele puhkusele lubamisel ei arvestata akadeemilisele puhkusele jäämise semestrit õpitud semestriks. 6.1.4. Kui üliõpilane ei ole hiljemalt akadeemilise puhkuse lõppemise järgse semestri punase joone päevaks esitanud avaldust akadeemilise puhkuse lõpetamiseks või pikendamiseks, lõpetatakse see automaatselt ja üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu. 6.1.5. Üliõpilasel on õigus akadeemilisel puhkusel viibimise ajal täita õppekava juhul, kui on tegemist:

           6.1.5.1. keskmise, raske või sügava puudega isikuga;
           6.1.5.2. alla 3-aastase lapse või puudega lapse vanema või eestkostjaga;
           6.1.5.3. akadeemilisel puhkusel viibimisega seoses aja- või asendusteenistuse läbimisega.

6.1.6. Alates 2013/14 õppeaastast immatrikuleeritud ja punktis 6.1.5 nimetatud tingimustele vastavatel üliõpilastel on õigus osaleda õppetöös, esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks. 6.1.7. Enne 2013/14 õppeaastat immatrikuleeritud üliõpilasel on akadeemilisel puhkusel viibides õigus sooritada arvestusi ja -eksameid sõltumata akadeemilisel puhkusel viibimise alusest. Üliõpilasel, kes on akadeemilisel puhkusel lapse hooldamiseks, on õigus osaleda õppetöös, esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks. Nimetatud erisused kehtivad kuni 2015/2016 õppeaasta lõpuni.

//EAP punktide arve//

if 24 pts : 1EAP = 50eur 3x5=150EUR if 25 pts 2x5=100EUR