Talk:Meeskond: Premium

From ICO wiki
Revision as of 18:00, 6 November 2015 by Ssaks (talk | contribs) (Created page with "= Retsensioon meeskonna Premium projekti HomeLibrary analüüsile = [https://wiki.itcollege.ee/index.php/Meeskond:_Premium https://wiki.itcollege.ee/index.php/Meeskond:_Premi...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Retsensioon meeskonna Premium projekti HomeLibrary analüüsile

https://wiki.itcollege.ee/index.php/Meeskond:_Premium

Koostaja: Meeskond Scary Spooky Skeletons

On näha, et loodava rakenduse funktsionaalsus on detailideni läbi mõeldud. Loodud on ka kasutajaliidese esialgsed sketch’id, mis ilmselt on olnud ka analüüsi koostamisel suureks abiks (pilt ise on küll kõrvalise vaataja jaoks üsnagi raskesti hoomatav, st tundub olevat arutelu käigus valminud mustand).

Analüüsi loetavust hõlbustaks teksti parem liigendamine (nt bulletpointide kasutamine, oluliste mõistete esile toomine jmt). Palju annaks arusaadavusele juurde ka see, kui lõpus toodud vaadete joonised oleks kajastatud kohe vastavate analüüsi peatükkide juures.

Peamine küsimus, mis analüüsi lugedes tekib, on et kellele on rakendus mõeldud? Kui koduse raamatukogu pidajale (st näiteks kui mina tahan oma olemasolevaid raamatuid hallata ja vahel välja laenata), siis milleks on vajalik kasutajakontode loomine (ja parooliga sisse logimine)? Vaevalt, et te olete plaaninud oma kodu nurka iseteenindusterminali paigutada :) Kui see on mõeldud nö välisele laenutajale (st näiteks mina tahan sõbra „raamatukogust“ omale raamatuid laenutada), siis kuidas mina sellele tarkvarale ligi pääsen? St kas on olemas mingi keskserver, millele ma rakenduse kaudu saan ligi pääseda? Või soovite rakenduse luua veebipõhisena? Arusaamatuks jääb ka see, kust kasutaja oma soovitud raamatu lõpuks füüsiliselt kätte saab.

Kokkuvõtteks, on näha, et olete palju vaeva näinud ja rakenduse üsnagi põhjalikult läbi mõelnud. Kui suudate ära vastata ka ülaltoodud küsimustele, siis võib sellest täitsa tore töö tulla (st midagi, mida saaks ka praktikas kasutada).

PS. Analüüsi lõpus toodud diagramm on vast siiski ERD-diagramm, mitte UML :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Entity%E2%80%93relationship_model

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Modeling_Language