Gzip: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 1: Line 1:
== Sissejuhatus ==
== Sissejuhatus ==


Linux keskkonna kaks enam kasutatavat arhiveerimiskäsku on <code>tar</code> ja <code>gzip</code>. Kui käsk <code>tar</code> on eelkõige mõeldud arhiivide loomiseks, siis käsk <code>gzip</code> on peamiselt kasutatav failide tihendamiseks. Linuxi maailmas kasutatakse peamiselt just neid kahte käsku tihendatud arhiivide loomiseks.   
Linux keskkonna kaks enam kasutatavat arhiveerimiskäsku on <code>tar</code> ja <code>gzip</code>. Kui käsk <code>tar</code> on eelkõige mõeldud arhiivide loomiseks, siis käsk <code>gzip</code> on peamiselt kasutatav failide tihendamiseks. Linuxi maailmas kasutatakse peamiselt just neid kahte käsku tihendatud arhiivide loomiseks: esmalt lisatakse <code>tar</code> käsuga failide arhiivi ning hiljem <code>gzip</code> käsuga arhiiv tihendatakse.
 
 
Sageli kasutataksegi neid kahte käsku koos: esmalt lisatakse <code>tar</code> käsuga failide arhiivi ning hiljem <code>gzip</code> käsuga arhiiv tihendatakse.
 
 
Mõlemad käsud võimaldavad liita mitu faili kokku üheks arhiivfailiks. Erinevalt <code>tar</code> käsust aga võimaldab <code>gzip</code> käsk saada väljundina tihendatud arhiivi.
 


Käsu süntaks:
Käsu süntaks:

Revision as of 19:30, 9 April 2011

Sissejuhatus

Linux keskkonna kaks enam kasutatavat arhiveerimiskäsku on tar ja gzip. Kui käsk tar on eelkõige mõeldud arhiivide loomiseks, siis käsk gzip on peamiselt kasutatav failide tihendamiseks. Linuxi maailmas kasutatakse peamiselt just neid kahte käsku tihendatud arhiivide loomiseks: esmalt lisatakse tar käsuga failide arhiivi ning hiljem gzip käsuga arhiiv tihendatakse.

Käsu süntaks:

gzip [options] [file(s)]

Käsu täitmise järel