Difference between revisions of "Kali Linux"

From ICO wiki
Line 28: Line 28:
 
Avame nimekirja vabalt valitud tekstiredaktoriga:
 
Avame nimekirja vabalt valitud tekstiredaktoriga:
 
<pre>nano kali.list.chroot</pre>
 
<pre>nano kali.list.chroot</pre>
 +
 +
KDE puhul tuleb lisada
 +
<pre>
 +
# Graphical desktops depending on the architecture
 +
kali-defaults
 +
kali-root-login
 +
desktop-base
 +
kde-plasma-desktop
 +
</pre>
 +
 
= Kasulikud lingid =
 
= Kasulikud lingid =
 
* Kali Linux koduleht: http://www.kali.org/
 
* Kali Linux koduleht: http://www.kali.org/

Revision as of 16:34, 22 May 2013

Mis on Kali Linux?

Kali.png

Kali Linux on avatud lähtekoodiga projekt, mis on loodud Offensive Security poolt. Kali Linux põhineb Debian GNU/Linux distributsioonil. Selle peamine kasutusala on sissetungirünnete imiteerimine turvameetmete toimivuse kontrollimiseks, sageli süsteemi sertifitseerimistestimise osana ja isiklike süsteemide turvataseme välja selgitamine. Kali tagab kasutajale kiire juurdepääsu tuntumatele turvalisust tagavatele tööriistadele. Live CD ja Live USB funktsionaalsus lubab kasutajal jooksutada Kali Linuxit kaasaskantaval meedial ilma Kali Linuxit installeerimata. Võimalus on seda ka püsivalt masinasse paigaldada. Kali Linux on toetatud platvorm Metasploit projekti raamistikule, millega saab arendada ja käivitada koodi, mida kasutatakse kaugmasina ründamiseks. See hõlmab endas ka järgnevaid turvalisust tagavaid tööriistu: Wireshark, John the Ripper, Nmap ja Aircrack-ng. [1]

Tunnused

Kali on uuesti üles ehitatud BackTrack Linux'ist ja ta järgib täielikult Debian arenduse standardeid. Loodud on uhiuus infrastrukuut, kus kõik tööriistad on üle vaadatud. Eemaldatud on palju tööriistu, mis ei töötanud või olid sarnase funktsionaalsusega. Kali Linux on täiesti tasuta. Kali Linuxi loojad on avatud lähtekoodiga tarkvara suured pooldajad ja Kali Linuxi arendus on avalikult kõigile nähtav. Kali Linux toetab võimalikult paljusid traadita seadmeid. Seega ta töötab tõrgeteta erineval riistvaral ja on ühilduv arvukate USB seadmetega.

BackTrack 5 ja Kali Linux erinevused

Kali Linux'i arendajad tegid alguses nimekirja uutest teenustest ja vanadest aukudest, mis olid ajaga BackTrack Linux'isse lisandunud. Arendajad mõtlesid, et kiirem on teha kõik uuesti uuel platvormil kui päästa vana versioon. Uus distributsioon otsustati teha Debian'i baasil, mis tagas uue tehnoloogia kasutuselevõtu ja süsteemi kaasajastamise. Kali Linuxis on võimalik kõiki tööriistu välja kutsuda kui rakendust. Üks suuremaid eeliseid on see, et ta toetab ARM arhitektuuril põhinevaid protsessoreid. Seega saab seda kasutada Raspberry Pi ja Chromebook seadmetel. BackTrack iso oli 3GB ja Kali Linux iso on 2GB. Firefox'i asemel on brauseks võetud Iceweasal.

Kali Desktop muutmine

Kuigi Kali Linux kasutab vaikimisi töölaua keskkonnana Gnome'i, siis on kasutajal võimalik töölaua keskkonda endale meelepäraseks muuta.

Installeerime live-build ja cdebootstrap paketid:

apt-get install git live-build cdebootstrap

Kloonime Kali cdimage Git repository:

git clone git://git.kali.org/live-build-config.git

Liigume installeeritavate pakettide nimekirja kausta:

cd live-build-config/config/package-lists

Avame nimekirja vabalt valitud tekstiredaktoriga:

nano kali.list.chroot

KDE puhul tuleb lisada

# Graphical desktops depending on the architecture
kali-defaults
kali-root-login
desktop-base
kde-plasma-desktop

Kasulikud lingid

Viited

Autorid: Liis Mironova A22, Sten Reimer A21 Kuupäev: 22.05.2013