Talk:H2I

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Analüüsi retsensioon

Ülesehitus

Analüüs sisaldab üldist kirjeldust, sh eesmärk, ülesehitus ja vaadete olemus koos andmeväljadega. Tekst on arusaadav, kuid loetavuse huvides võinuks vaated visualiseerida. Samuti tekitab segadust mõiste "kogu" kasutamine - mõnes kohas on see kasutuses tähendusega seeria ja teistes kohtades tähenduses hulk seeriaid. Sellest tulenevalt ei saa üheselt aru, milline on rakenduse planeeritav ülesehitus. Eraldi on selgelt välja toodud probleemid ning Must Have ja Nice to Have funkstionaalsus.

Funktsionaalsus

Planeeritava rakenduse funktsionaalsus on antud analüüsis väga selgelt ja põhjalikult välja toodud. Eriti lihtsaks teeb funktsionaalsusest arusaamise see, et täpsemad plaanid on loogiliste punktidena välja toodud. Lisaks eraldi välja toodud punktidele on väga huvitavalt ja kasutaja silmeläbi kirjeldatud ka erinevaid vaateid koos nende täpsemate funktsionaalsustega. Üldiselt saab must-have ja nice-to-have detailsetest kirjeldustest päris hea ettekujutuse kogu rakenduse planeeritavatest funktsionaalsustest. Tundub, et meeskonda ootab ees päris väljakutsuv projekt ja mahult peaks see antud kursuse nõuded kindlasti täitma.

Probleemid, mis silma jäid

Mulle tundub, et projekti analüüsis välja toodud nice-to-have funktsionaalsus, mis on interneti ühendusele üles ehitatud, ei ole meie kodutöö raames mahult saavutatav. Aga võib olla ma alahindan kaastudengeid, teadmata projekti elluviijate tausta ja eelnevaid kogemusi.

Kas ise kasutaks rakendust?

Enda elus ma sellisel rakendusel suurt lisaväärtust ei näe. Paraku ei ole lihtsalt asjade tüüpi inimene ning kindlasti ei ole huvitatud millegi kogumisest :) Kui, siis panustaks pigem kogemuste peale. Siiski usun, et mõte ei ole üldsegi mitte halb. Vanemad on mul küll näiteks suured asjade kogujad ja nende elus oleks sellisel rakendusel kindlasti oma koht. Küll mitte niivõrd raamatute, kui müntide ja markide näol. Olen kindel, et peale nende on veel hulk inimesi, kes sellisest rakendusest rõõmu võiks tunda.

Mida teeksin teistmoodi

Andmemudel

Andmemudeli kohta antud juhul arvamust avaldada ei ole võimalik, kuna selle põhjalikum ülevaade hetkel analüüsist puudub.

Skoop

Tundub, et projekti skoop on meeskonnal päris adekvaatselt paika pandud. Must-have funktsionaalsus on optimaalselt vajalikest toimingutest koosnev, täiesti saavutatav ja piisavalt väljakutsuv. Juhul, kui on tegemist juba rohkem kogenenud ja tugevama koodimise taustaga inimestega, siis võiks isegi jõuda ka paar punkti nice-to-have listist ellu viia. Siiski jään arvamusele, et internetiga seonduvad punktid ilmselt meie projekti skoopi ei mahu.

Hinnang teostatavusele

Kokkuvõttes on projekti idee iseenesest huvitav ja täiesti vabalt teostatav. Midagi äärmiselt keerukat esmapilgul silma ei torka ning usun, et piisavalt pühendudes on võimalik projekt ka edukalt teostada.


Retsenseeris meekond Kalimali_budget 12.11.2017

Analüüsi retsensioon 2

Retsensioon meeskonna H2l analüüsile

H2l meeskonna analüüs andis ülevaate plaanitavast raamatuseeriate haldamise rakendusest. Samas tuuakse analüüsis korduvalt välja soovi antud rakendust laiendada, nii et sellest oleks abi igasuguste asjade kollektsioneerimisel. Võimalike edasiarenduste väljatoomine näitab ühelt poolt, et meeskond näeb oma idees potentsiaali, aga samas on oluline koondada tähelepanu põhifunktsionaalsuse realiseerimisse.

Esiletõstmist väärib see, et meeskond on läbi rääkinud ja kirja pannud projekti õnnestumist takistavad võimalikud riskid. Usun, et juba nende riskide teadvustamine aitab kaasa ohtude leevendamisele. Selle lugemine pani mõtlema enda projekti võimalike ohtude peale.

Analüüsis on kirjeldatud rakenduse põhifunktsionaalsus ja vaated. Kirjeldus on üldjoontes arusaadav. Tekstis esineb kohati mõttekordusi. Arusaadavust tõstab teksti liigendamine vaadete järgi ja vaadetele pealkirja andmine. Oma nime oleks võinud anda ka “Minu kogu” alamvaatele (vaade 2).

Täpsem kirjeldus on antud teose objekti kohta. Objekti väljad on ootuspärased, mõnevõrra ootamatud tunduvad raamatute puhul kogus ja hinnanguline väärtus. Tunnistan, et ma pole ise kogumisega tegelenud, nii et see võib olla minu asjatundmatus.

Märkusena võib välja tuua, et teose alamvaates on staatusele antud kaks väärtust (jah/ei), otsinguvaates vaates aga on sama välja kirjelduses kolm väärtust (jah/ei/whislist). Lisaks jäi veidi selgaseks, kuidas on omavahel seotud teose ja kogu objektid.

Kokkuvõttes andis meeskond H2l hea ülevaate oma ideest ja võimalikest edasiarendustest. Usun, et projekt on must have kirjelduse ulatuses teostatav.

Retsenseeris meeskond Märkmik