Talk:Meeskond:ROKK

From ICO wiki
Revision as of 14:50, 14 March 2015 by Apaalo (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

XML retsentsioon meeskonnalt Tab

  • Antud XML on täidetud nõuete kohaselt, kuid selles esineb paar struktuurset viga. Esiteks on kauplustel nimetuse element üleliigne. Kui elemendis on ainult üks element siis võib selle ära jätta nt <kauplus tuup="riidepood">Seppäla</kauplus>. See muudab koodi lühemaks ning arusaadavamaks. Lisaks oleks hea nimetused panna cdata sisse, sest kunagi ei tea milliseid erilisi nimetusi poed välja mõtlevad. Kaks triviaalset probleemi on ka korruseid, mille nimetus võiks lihtsalt olla id, ning kontaktandmed, mis võiksid olla listis, kus epostide ja telefoni numbrite arv vastab vajadusele.
  • XSD puhul jäi silma see, et korruseid tüüpi pole muudetud ning see on endiselt unsignedByte. Üldjuhul tahetakse, et xml-is oleks võimalik rohkem unikaalseid sisestusi sisestada kui 255. Selleks sobiks näiteks unsignedInt, sest üldjuhul id väärtus ei tohiks kunagi olla negatiivne.
  • XSLT-s on tehtud täpselt minimaalne kogus transformatsioone: 2, kuid sellele vaatamata on puudu transformatsioon xml-i. Transformatsioonid ise väljastavad seda, mida lubati.

XML retsentsioon meeskonnalt Hubris

  • Meeskonnal on kõik vajalikud failid loodud: XML, XSD ning 2 XSLT-d. XML-i lugedes on näha, et dimensiooni nimetused on arusaadavalt välja toodud. Seetõttu saab koheselt aru, et tegu on erinevate kaubanduskeskuste andmebaasiga, kus on välja toodud tähtsamad kontaktid ning kauplused. XML-il on olemas ka vähemalt 4 dimensiooni, mis täidab õppejõu poolt etteantud nõuded. XML-il on andmed ilusti tabuleeritud ning andmete algused ning lõpud on arusaadavalt paigutatud (andmed(nimetus, telefon, epost etc) algavad ning lõppevad samalt realt, objektid(kauplus, kontakt) erinevatel ridadel). Atribuutidena on ka olemeid (tuup, asukoht), mis ei ole ID-d.
  • XML, XSD ning XSLT kõik läbivad ka XML-i validaatori edukalt. Samuti läbiti edukalt XML ning XSD omavaheline valideerimine edukalt.
  • Üheks probleemiks märkasime, et kasutatud ei ole CDATA-t, kus seda vaja läheks. Kuigi CDATA-t ei ole XML töötamiseks otseselt vajalik, võib selle kasutamata jätminee tekitada andmete sisestamisel ning väljastamisel probleeme.
  • Skeem on tehtud arusaadavalt ning kasutatud ainult xs-elemente, mitte miksitud mitmest kokku. Kasutatud oli ka required attribuute.
  • XSLT-l oli esitatud küll kõikide kaubamajade esitus ning kõikide kaupluste esitus. Oleks soovinud näha ka täpsemalt erinevate andmete esitust tüüpide või teiste omaduste järgi (nt kõik toidukauba poed või loomapoed). Meeldis see, et välja oli toodud XLST päringute tulemused html failidena tõestuseks, et kõik töötab ilusti. Samuti oli meeskond tubli ning tegi 2 erinevat väljendust: üks tabelina ning teine listina.
  • Kokkuvõttes oli töö tehtud edukalt ning tulemused olid head. Küll aga peaks rohkem tähelepanu pöörama vigade ennetusele (kasutades CDATA-t). Mida varem seda teha, seda vähem probleeme hiljem tekib.