Talk:Meeskond "Head isu"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML Arvustus

Esmapilgul ehmatab keerukuse ning mahu poolest pisut ära. Lähemal uurimisel tundub kõik siiski üsna loogiline ning arusaadav. Mõningate väärtuste vormeeringu osas (nt. kuupäevad) oleks tekkinud küsimusi kuid tundub, et tehtud on põhjalik taustatöö lisades juurde viited ISO standarditele.

Tõenäoliselt on tegu pigem isiklike eelistustega kuid paar asja püüaksin siiski esile tuua:

  • XML juurelemendi nimetus on pisut segadust tekitav (cafemenus). Viitab justkui sellele, et peaks sisaldama vaid kohvikute menüüsid - tegelikult aga ka kohvikuid endid.
  • Kommentaarid oleksin soovitanud pigem XML-ist välja jätta ja lisada näiteks skeemifaili - muidu korduvad need iga kohvikuga ning iga menüüga
  • Väga palju on andmete salvestamiseks kasutatud attribuute. Üldine soovitus oleks vist pigem iga väärtuse jaoks tekitada eraldi element?
  • Lõpptulemuse väljanägemisele annaks palju juurde ka CSS-i kaasamine XSLT-i

XML ning XSLT failid arvutisse salvestades mul kahjuks küll lõpptulemuseni (sarnase vaateni nagu toodud illustreerival "Result preview" pildil) jõuda ei õnnestunud. Üldjoontes tundub aga, et asja kallal on üksjagu vaeva nähtud! :)

21.04.2011 Erik Peinar


Tänan Erikut arvustuse eest. Kommenteerin omaltpoolt arvustust:

 * XML juurelemendi nimetus on pisut segadust tekitav (cafemenus). Viitab justkui sellele, et peaks sisaldama vaid kohvikute menüüsid - tegelikult aga ka kohvikuid endid.

-- tegelikult on mõeldud siins CafesAndMenus, kuid ei hakanud siin neid pikalt välja kirjutama

 * Kommentaarid oleksin soovitanud pigem XML-ist välja jätta ja lisada näiteks skeemifaili - muidu korduvad need iga kohvikuga ning iga menüüga

-- jätsin meelega XML-i sisse et oleks võrdlev moment, üldiselt näidete puhul tuuakse need XML-s endas, mitte schema kirjelduses.

 * Väga palju on andmete salvestamiseks kasutatud attribuute. Üldine soovitus oleks vist pigem iga väärtuse jaoks tekitada eraldi element?

-- Üldiselt küll on hoiduda atribuutidest, kuid mitte alati. Antud juhul laienevad pea kõigile alam elementidele ja neid on hiljem parem pärida töötlemisel.

 * Lõpptulemuse väljanägemisele annaks palju juurde ka CSS-i kaasamine XSLT-i

-- antud näite puhul CSS kasutamine pole vajalik, kuna polnud eesmärk visuaalselt head pilti teha. Lihtsam stiilindus on toodud HTML-elementide atribuutides.


Elvin