Talk:Windows Juhend: Seadmete ning driverite eemaldamine ja taaspaigaldamine (Tarkvaraline): Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary
Line 27: Line 27:
Juhend on kiire ja lühike. Miinusena võiks märkida pildimaterjali puudumise. Juhend on võib olla natukene keeruline lihtlabasele arvutikasutajale. Kuigi natukene uurida ja lisa lugeda, saaks selle juhendi kasutamisega igaüks siiski hakkama.  
Juhend on kiire ja lühike. Miinusena võiks märkida pildimaterjali puudumise. Juhend on võib olla natukene keeruline lihtlabasele arvutikasutajale. Kuigi natukene uurida ja lisa lugeda, saaks selle juhendi kasutamisega igaüks siiski hakkama.  
Pluss poole pealt siis nii palju, et sain isegi natukene lisa informatsiooni siit. :)
Pluss poole pealt siis nii palju, et sain isegi natukene lisa informatsiooni siit. :)
== Mikk Käosaar A51 ==
Juhend annab informatiivse ja piisava ülevaate Windows operatsioonisüsteemide seadme draiverite eemaldamisest ja taaspaigaldusest. Täiendavalt võiks lisada juhised ka värske seadme draiverite paigalduseks ilma viisardi abita. Tekst on üldiselt ladus ja hästi jälgitav. Hetkel veel puuduv pildimaterjal oleks hea täiendus olemasolevale.
*Märgatud puudused.
**Juhendi lehel pole märgitud juhendi autorit.
**Puudub (lubatud) pildimaterjal.
**Juhendis kastutatavad käsud on tekstist pisut halvasti eristatavad.
*Positiivsed küljed:
**Terminoloogia kasutusele on viidatud ning tõlked, seletused juhendi alguses selgelt välja toodud.
**Hea visuaalne teksti liigendatus ja teemade jaotus.
**Juhendi koostamiseks on kasutatud usaldusväärseid allikaid Microsoft Technet'i näol. 
*Soovitused:
**Lisada esmaseks tegevuseks uue seadme draiveri ''paigalduse'' sammud.
**Vaadata üle trükivigade osas (Näiteks: "...võtta kui on palan arvutist..." "Mitte-Plug ang Play seadme reinstallimine")
**Juhendi edasi arendamiseks, oleks huvitav teada kas ja kuidas käesolevas juhendis kirjeldatud tegevusi on võimalik läbi viia Powershelli abil.
**Tõsta rohkem esile juhendi käigus kasutatavaid käske.
*Muu:
**Kuna Windowsi operatsioonisüsteemid on tugevalt seotud riistvaraga läbi draiverite, siis on antud teema päevakohane ning tõenäoliselt on seda ka tulevikus. Juhendi täiendamiseks oleks hea välja tuua kas ja kui, siis millised muutused kaasnevad draiverite halduses erinevate Windowsi versioonidega.

Revision as of 02:37, 18 October 2012

Kalle Kadakas A22

Alustades positiivsest küljest:

Antud juhendis on suhteliselt selgelt toodud välja, kuidas ning miks oleks tarvis eemaldada arvutist draivereid ning seadmeid... kuigi mõningad punktid oleksid võinud siiski pikemalt välja tuua, näiteks "Mitte-Plug ang Play seadme reinstallimine" alapunkt nr.2. Ehk oleks mittekogenud "Tädi Maali" sellest tibake rohkem abi saanud, kuid tõsi ta on, et ekraanile ilmuvad juhised on inimesele, kes natukenegi arvutitest teadlikum on, lihtsasti mõistetavad. Lisaks on tekst kompaktne ning ei raisata tekstiruumi niiöelda "teksti pikendavate lausete" peale. Lõpetuseks mainiksin ära inglise keelest eesti keelde "kohandatud" fraasid - mõte on väga hea, kuna inimesed on reeglina arvutimaailmas harjunud kasutama inglise keelt ning eesti keelne terminoloogia on suhteliselt kohmakas. Samas on tegu ka "kahepoolse teraga." Väga kohandatud tekstis võivad kaduma minna mõistete tagamõtted ning tekst võib jääda äärmiselt kohmakaks. Antud artiklis õnneks suurt kohmakust ei tekkinud.

Natukene kriitikat siis ka:

Kuigi eelnevalt välja toodud teksti kohandamise poole pealt ei ole suurt kohmakust märgata, oli siiski ülesande püstitamisel õppejõu poolt määratud tingimus, et terminoloogia peab olema korrektses eesti keeles (kui mälu mind just väga ei peta). Ning teine asi, mille kallal sooviks norida, on see, et arvustusele kuuluv versioon artiklist pidi olema esitatud 2.oktoobriks - tänase päeva seisuga (16.oktoober) ei ole aga endiselt lisatud artiklile lubatud pilte.

Kokkuvõtteks:

Artikkel on ise väga asjalik ning aitab seletada selgesti mõistetavalt, kuidas ning miks teostatakse draiverite ning seadmete eemaldamist. Samas on töös kerged puudused (eelpool mainitud). Kuid kokkuvõtvalt siiski tubli, informatiivne töö.

Meelis Sootalu

Juhendis on hästi detailid teksti kujul välja toodud, aga sooviks näha seal juures ka pildi materjali. Grammatilisi vigu esineb natuke, aga pole midagi väga hullu. Juhend on minu meelest mõeldud inimesele, kes saab arvuti maailmast aru ja võhikud arvatavasti ei saaks selle juhendi läbi töötamisega hakkama.

Kokkuvõtteks, et igav natuke lugeda, aga vajalik kõik kirjas ja pilte sooviks näha ka.

Veiko Virk A21

Hea juhend draiveri kustutamiseks. Suurt huvi ja praktilist kasutust pakkus draiveri pakettide eemaldamine CMD keskkonnas. Kriitikast niipalju, et oleks võinud lisada mõne teemakohase illustreeriva pildi mis teeks juhend veelgi arusaadavamaks ja kergemini loetavaks.

Carolin Saareots A21

Juhend on kiire ja lühike. Miinusena võiks märkida pildimaterjali puudumise. Juhend on võib olla natukene keeruline lihtlabasele arvutikasutajale. Kuigi natukene uurida ja lisa lugeda, saaks selle juhendi kasutamisega igaüks siiski hakkama. Pluss poole pealt siis nii palju, et sain isegi natukene lisa informatsiooni siit. :)

Mikk Käosaar A51

Juhend annab informatiivse ja piisava ülevaate Windows operatsioonisüsteemide seadme draiverite eemaldamisest ja taaspaigaldusest. Täiendavalt võiks lisada juhised ka värske seadme draiverite paigalduseks ilma viisardi abita. Tekst on üldiselt ladus ja hästi jälgitav. Hetkel veel puuduv pildimaterjal oleks hea täiendus olemasolevale.

 • Märgatud puudused.
  • Juhendi lehel pole märgitud juhendi autorit.
  • Puudub (lubatud) pildimaterjal.
  • Juhendis kastutatavad käsud on tekstist pisut halvasti eristatavad.
 • Positiivsed küljed:
  • Terminoloogia kasutusele on viidatud ning tõlked, seletused juhendi alguses selgelt välja toodud.
  • Hea visuaalne teksti liigendatus ja teemade jaotus.
  • Juhendi koostamiseks on kasutatud usaldusväärseid allikaid Microsoft Technet'i näol.
 • Soovitused:
  • Lisada esmaseks tegevuseks uue seadme draiveri paigalduse sammud.
  • Vaadata üle trükivigade osas (Näiteks: "...võtta kui on palan arvutist..." "Mitte-Plug ang Play seadme reinstallimine")
  • Juhendi edasi arendamiseks, oleks huvitav teada kas ja kuidas käesolevas juhendis kirjeldatud tegevusi on võimalik läbi viia Powershelli abil.
  • Tõsta rohkem esile juhendi käigus kasutatavaid käske.
 • Muu:
  • Kuna Windowsi operatsioonisüsteemid on tugevalt seotud riistvaraga läbi draiverite, siis on antud teema päevakohane ning tõenäoliselt on seda ka tulevikus. Juhendi täiendamiseks oleks hea välja tuua kas ja kui, siis millised muutused kaasnevad draiverite halduses erinevate Windowsi versioonidega.