User:Eaia: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 27: Line 27:
;Küsimus 2
;Küsimus 2
: Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) võimalikku tegevust.  
: Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) võimalikku tegevust.  
Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?
: Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?


;Vastus
;Vastus

Revision as of 14:27, 18 October 2014


Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Egert Aia
Rühm: 14
Esitamise kuupäev: XY.oktoober 2014

Essee

Õpingukorralduse ja erialatutvustuse õppeaine arvestusena hinnatakse vikisse laetud arvamusesseed, milles võetakse kokku loengutes esinenud mõtteterad ning väljendatakse kindlalt enese arvamust. Lisaks paneb õppeaine reaalajas inimese mõtlema kõrghariduse omandamise ajal mõtlema võimalikest probleemidest, mis võivad igapäevaelus tekkida. Loenguid viisid esialgu läbi ITK praegused töötajad ning hiljem vilistlased, kes juba hetkel kas löövad või on juba löönud IT maailmas läbi.

Esimeses loengus [1] rääkisid neli inimest - Inga Vau, Margus Ernits, Juri Tretjakov ning kvaliteedijuht Merle Varendi. Loeng võttis kokku kõik, mida ühel üliõpilasel on vaja teada õppekorraldusest ning sisekorrast. Fookusesse tuli stipendium ning selle omandamine, nominaalse ning täis- ja osakoormusega õppimise ja meie edasisest plaanist. Mina arvan, et loeng andis väga hea ülevaate tervest süsteemist kui tervikust. Kindlasti tean edaspidi kuidas oma probleemidele hõlpsalt vastuseid saada. Enim meeldis mulle see, et enamus loengud(v.a. matemaatika analüüs) salvestatakse internetiavarustesse ning mul on neid võimalik kodust vaadata. See annab mulle ideaalse võimaluse kas vahel fokuseerida mingile ainele, kus eksam või kontrolltöö tulemas, või hoopistükis haigust kodus ravida, vältimaks teiste nakatamist. Mainimata ei saa jätta võimalust kasutada TTÜ raamatukogu ning uurida kuidas töötavad erinevad serverid, mobiilirakenduste tootmine või Linuxi või Maci operatsioonisüsteem.

Teises loengus [2] keerles teema akadeemilise petturluse, spikerdamise ja muu huvitava ümber. Pikalt räägiti robootikaklubist, ning selle võimalustest vaba aega sisustada. Lisaks õppejõule käis ennast tutvustamas ka TTÜ tudengiorganisatsioon Lapikud[3], kelle põhiharudeks on helpdesk ning tarkvaraarendus ise. Helpdesk on huvitav tudengihakatis, sest üsna pisikese rahalise kao eest parandatakse su arvuti. See on täielikult win-win situatsioon, sest ühelgi tudengil pole raha liiga palju, seega on kasulik panustada odavasse firmasse, et liialt hammas ei põruks. Ma nõustun loengus arutletud punktidega, mis käsitlevad akadeemilist pettust ning spikerdamist, sest lähtudes Tootsile öelduga, mis kõlas nii:"Kui sa tervet rehkendust ei jõua, tee pool aga korralikult," tuleb tõdeda, et paraku on see väga tõene, välja arvatud pisut teistsugune keskkond. Meie mõistes on rehkendus siis eksam ning pool pigem nagu 51% aga see on siiski ausalt välja teenitud arvestatav hinne, mis päeva lõpuks peaks igaüht veidi paremini tundma panema.

Kolmandaas loengus [4] räägiti süviti robootikamaailmast, häkkimisest ning vägevatest projektidest, mida on üritatud teha või on hetkel tegemisel. Mulle jäi meelde ehedalt näide, kus üritati vaibale sisse panna sensorid, mis pikali visates eritaksid soojust, mis hoiaks inimest soojas. Lisaks kõneldi ka motivatsioonist ning valemist H võrdub F astmel kolm. Kus H on heaolu(ingl. k happiness) ja F-id vastavald toit, lõbu ja sõbrad(food,fun and friends). Mida mina sellest loengust õppisin on see, et robootika on tõeliselt huvitav aine ning mille õppimiseks ei ole tegelikult väga suurt algteadmiste pagasit. Siinkohal tsiteeriks Margus Ernitsat:"Robootikaklubis ei ehitada roboteid selleks, et süveneda robotisse ega ehitada tulevikus samamoodi roboteid vaid eesmärk on teha miskit põnevat ja seda tehes õppida väga palju." Käinud nüüd ära esimesel koosolemisel leidsin, et sumorobotid on väga kütkestavad. Mida rohem sa koodi muudad ja reaalajas näed, et robot teeb seda, mida sa soovid, seda huvitavamaks olukord muutub. Lisada sinna areen, teised robotid ning võistlusmoment ja üsna pea leiad sa ennast magamiskotiga robootikaklubist, jootekolb käes, pea õrnalt nokkimas, ent siht silme ees - "RoboTEX"[5]

Notes

Minu kood on 10130083

Küsimuse Vastused

Küsimus B
Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?
Vastus
Blah
Küsimus 2
Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) võimalikku tegevust.
Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?
Vastus
Blah
Ülesanne
Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 27 EAPd ja teise semestri lõpuks 22 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?
Vastus
Esimese semestri kohta ei tule ühtegi senti maksta, sest ITK on öelmnud, et 27 / 30st on vaja saavutada vältimaks maksmist.
Teise semestri võlg on 27 - 22 = 5 EAP
Ühe EAP hind on 50€, seega tuleb maksta 5*50 = 250€

Viited