User:Tpukk: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 5: Line 5:
''Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?''  
''Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?''  


Eksamit on võimalik järele teha kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga. Korduseksamit saab kokku leppida ainet õpetava õppejõuga, kellel on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on korduseksamile lubamise eelduseks (ÕKE 5.3.6)
Korduseksamile registreerumine toimub ÕIS-is. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. (ÕKE 5.2.8). Nii RF kui OF õppekohal on õppuril ühe õppeaine piires õigus kolmele sooritusele (ÕKE 5.2.12). Kõigil kordadel läbikukkumine tähendab, e aine on vaja uuesti deklareerida, mis on tasuline (ÕKE 5.2.13). Õppeteenuse tasumäära 2013/2014 õppeaastal RF ja OF õppekohal õppivatele üliõpilastele on 37,8EUR/EAP. REV/tasulisel õppekohal õppijatele on ka korduseksamid tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis (ÕKE 5.2.7).




5.3.6. Kui õppur ei saanud eksamil positiivset tulemust, võib ta sooritada korduseksami kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu, kusjuures õppejõul on õigus anda täiendavaid  ülesandeid, mille täitmine on korduseksamile lubamise eelduseks. Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga.
'''Allikad:'''
5.2.8. Eksamile/ arvestusele registreerumine on nõutav:
 
5.2.8.1. korduseksami ja -arvestuse puhul ÕISis;
[http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/ EIK Finantsinfo]
5.2.7. Korduseksamid ja -arvestused on REV/tasulisel õppekohal õppijatele tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis.
 
5.2.12. Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele.
[http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ Õppekorralduse eeskiri (ÕKE)]
5.2.12. Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele.
5.2.13. Aine korduv deklareerimine on tasuline.

Revision as of 08:17, 23 October 2013

Õpingukorraldus ja erialatutvustus

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Eksamit on võimalik järele teha kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga. Korduseksamit saab kokku leppida ainet õpetava õppejõuga, kellel on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on korduseksamile lubamise eelduseks (ÕKE 5.3.6) Korduseksamile registreerumine toimub ÕIS-is. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. (ÕKE 5.2.8). Nii RF kui OF õppekohal on õppuril ühe õppeaine piires õigus kolmele sooritusele (ÕKE 5.2.12). Kõigil kordadel läbikukkumine tähendab, e aine on vaja uuesti deklareerida, mis on tasuline (ÕKE 5.2.13). Õppeteenuse tasumäära 2013/2014 õppeaastal RF ja OF õppekohal õppivatele üliõpilastele on 37,8EUR/EAP. REV/tasulisel õppekohal õppijatele on ka korduseksamid tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis (ÕKE 5.2.7).


Allikad:

EIK Finantsinfo

Õppekorralduse eeskiri (ÕKE)