Windows 7 Mac'il

From ICO wiki
Revision as of 11:39, 24 October 2011 by Darro (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Sissejuhatus

Tihti oleks vaja kasutada programme, mis jooksevad kõige paremini või ainult Windows operatsioonisüsteemi peal. Selleks, et saaks kasutada selliseid programme ei pea omama mitut arvutit ja suurt rahakotti.

Et Windows enda Mac’i peale saada on mitu erinevat varianti vastavalt enda vajadusele.

Millised on võimalused:

  • Dual booting
  • Virtualiseerimine
  • Emulaator
  • Mac’i üleinstallimine


Näiteks kui on soov kasutada Windows’is palju ressurssi nõudvaid programme (näiteks mängud), siis on soovitatav kasutada Dual booting varianti. Virtualiseerimine on hea selleks, kui tahetakse lihtsalt Windows programme kasutada ning mille järel ei pea alati masinale taaskäivitust tegema. Emulaator on hea kui on soov kasutada 1 Windows programmi. Sellisel juhul tõesti ei ole mõtet läbida tervet mitme tunnist installimise teekonda.

Ülevaated:

Mac’i üle installimine:

See variant on kõige keerulisem ja aega nõudvam võimalus. Põhimõtteliselt installitakse Mac üle Windowsi vastu ning tulemuseks oleks Windows op. Süsteem intel- based Mac masinal.

Selleks on mitu võimalust:

  • Installida Windows peale nagu tavaliselt, kuid tuleb siiski luua eraldi partitsioon. Otse DVD ei saa bootida, sest ei saa formateerida kõvaketast.
  • Teha kõvakettale format (ehk eemaldada Mac os x partitsioonid ja panna asemele Windows partitsioon).
  • Vahetada välja Mac’i kõvaketas PC kõvaketta vastu ja installida Windows peale nagu PC masinale.


Mac’i üle installimise juures on risk selles, et võib tekkida ohtlikke olukordi, kus ei tööta ei riistvara ja/või tarkvara. Seega ei hakanud proovima seda ise kodus teha ja soovitan kasutada lihtsamaid ja kindlamaid variante nagu Dual booting, virtualiseerimine ja emulaatorite kasutamine.


Dual Booting:

Dual booting on otse öeldes see kui arvutil on peal kaks toimivat operatsioonisüsteemi. Selleks ainult ei piisa CD masinasse pistmisest ja lootusest, et midagi juhtub. Mac’il on olemas vastav tarkvara selleks – Boot Camp. Boot Camp loob eraldi partitsiooni arvuti kõvakettal Windows jaoks ehk “dünaamiliselt loob” partitsiooni, et ei kaoks Mac’i andmed.


Boot Camp tuli välja 5. Aprillil 2006 ning versioonid 1.0-1.4 olid ametlikult beta varsioonid. Nad jooksid ainult Mac OS x 10.4 Tiger peal. Kuna Apple ei tooda enam Boot Camp’i Tiger’ile, siis et installida Windows 7, on vaja vähemalt Mac OS x Leopard’it.

Kuidas installida Mac’il Windows 7 Boot Camp abil?

Üld juhend on võetud Apple kodulehelt http://manuals.info.apple.com/en_US/boot_camp_install-setup_10.7.pdf . Probleem Apple kodulehel oleva juhendiga on see, et teemade juures on peatutud väga lühidalt ja pealiskaudselt. Seega ma täiendasin juhendit läbi testimise.

Riistvara miinimum nõuded Windows 7 installimiseks:

  • Intel- põhine Mac, mis toetab Mac OS x 10.6 Snow Leopard -10.7 Lion.
  • DVD OS x 10.6 Snow Leopard- 10.7 Lion
  • Boot Camp update vähemalt 3.1
  • Tühi CD või USB mälupulk, mis sisaldab ISO faili Windows 7 ja driver’id
  • Vähemalt 16 GB mälu kettal kuhu installitakse 32-bit või 20 GB 64-bit Windows 7.

Tegevused enne installimise alustamist:

Uuenduste kontrollimine: Kontrolli, kas kõik uuendused arvutile on tehtud. Selleks toimi nii: Logi sisse administraatori kontoga, sulge kõik programmid ja logi välja kõik kasutajad, kes veel kasutasid arvutit.