Link Layer Topology Discovery

From EIK wiki

Link Layer Topology Discovery

Teraudse

Toimetamisel: versioon 1.0. 18.12.2010

Link Layer topology Discovery (LLTD) on patenteeritud Link Layer protokoll avastamaks võrgutopoloogia ja teenuste kvaliteeti diagnostikaks. Microsoft on arendanud seda osana Windows Rally tehnoloogiast. LLTD protokoll tegutseb nii traadiga (näiteks Ethernet (IEE 802.3) või elektrikaabel võrgus, samuti traadita võrgud (näiteks IEEE 802.11).

LLTD on liidetud Windows Vista ja Windows 7 operatsioonisüsteemidesse. Seda kasutatakse nende Network Map funktsioonis kuvamaks graafiliselt kohtvõrku (LAN) või traadita kohtvõrgu (WLAN) millega arvuti on ühendatud. Windows XP ei sisalda standardina LLTD protokolli ja selle tulemusena Windows XP arvuteid Network Map ei kuva. Kui "LLTD responder" on paigaldatud Windows XP arvutites siis kuvatakse ka antud arvuti LLTD baasil. LLTD on allalaadimiseks saadaval Microsofti veebisaidil , kuid ainult Windows XP Service Pack 2-le. XP SP3-ele on võimalik paigaldada, aga see vajab eri teadmisi.

LLTD kasutab ainult OSI II kihti oma tööks, seega saab kasutaja kuvada ainult ühe subneti piires seadmeid. Et kuvada üle subnetide seadmeid on vaja kasutada OSI kõrgema taseme kihte (Network layer) milleks LLTD pole võimeline.

editions

Pildil on näha näide kuidas kuvatakse tuvastatud võrgu topoloogiat. All servas on seadmed mida ei osata paigutada topoloogiasse kuna vahepealsete seadmete seadistus ei toeta LLTD või on Group Policiga keelatud LLTD arvutites.

Windows XP-s toetatakse ainult IP4 protokolli, IP6-te ei toetata.

Viited