Meeskond:TaxiService

From ICO wiki

Rühmatöö aines Programmeerimine C# keeles

Meeskond

  • Dmitri Lukas
  • Jevgeni Jurtšenko

Idee

Loodav rakendus on takso firma nt Taxify/Uber moodi tarkvara, mis lubab klientidele tellida taksot(app), autojuhtidel võtta vastu tellimusi ning dispetšerile(rohkem süsteem ise) jalgida praeguse olukorra ja statistikat. Antud projekti raames meil on huvitav läbivaadata kuidas toimub infovahetus kogu selle süsteemi raames ning teha mingi gui selle ettenäitamiseks kuna ise realiseerida nii kohe mobile app'i ning veebresursi on suht raske asi

Tehnoloogia

  • C# programmeerimiskeel
  • WPF tehnoloogia
  • Microsoft SQL Server

Analüüs

Antud projekti raames on plaan näidata rohkem kuidas andmevahetus toimub tarkvara sees ning tegelikult enda praktiliisi oskusi tõsta. Tarkvaraga hakkab töötama tavakasutaja, dispetšer ning autojuht. Klient peab olema süsteemis registreeritud ning autoriseeritud kasutades sõnumit mobiil numbri peal turvakoodiga, mis peale süsteemis sisestamist seob kasutajat mobili numbriga. Peale registreerimist ning edukat autoriseerimist kliendil on võimalus siduda enda konto kreeditkaardiga. Eesmärk on tuleva tellimuse süsteemis registreerimine vastavalt selle iseloomuga ning autojuhile edasi andmine. Marshruut sihtpunktini võib olla kas käsitsi määratud või automaatselt kasutades sisseehitatud funktsionaalsust suhelda Google Maps’iga API abil. Kui klient on sihtpunktis autojuht määrab süsteemis positiivse kohale toimimise statuse ning tellimuse peetakse lõpetatud. Kui kliendi konto on seotud krediitkaardiga siis arve summa süsteem võtab kliendi konto pealt. Vastasel juhul klient maksab sularahas. Süsteem määrab autojuhile teenitud raha vastavalt eel koostatud plaanile ning saadab kliendile lõpp arve.Dispetšeri roll siin mängib süsteem ise, mis edaspidi tellimuste alusel võib teha aruandeid ning statistikat. Kõige raskem osa realiseerimisel on siduda kliendi kui ka autojuhi süsteemis Google Maps API abil. Andmebaasi meil peavad minna järgmised andmed:
1. Trips
2. Clients
3. Drivers
4. Cars
5. Client_Contacts
6. Contact_Types
7. Raports

TaxiDb.jpg

Must-have:

Võimalus sisse logida dispetšerina.
Dispetšer saab modifitseerida (CRUD) andmebaasi.
Uus klient saab iseseisvalt registreerida,
Enne sõidu alustamist saab valida auto (hinna)klassi (Economy, Premium, VIP) ning näha hinda.
Võimalus näha statistikat teatud periodi jaoks ning näha kõige olulisemat - kui palju raha on teenitud arvestades kütuse kuulud ja autojuhi palka.
Saab salvestada statistikat tekstifaili.

Nice-to-have:

Google Maps toetus
Ilus disain
Tagasiside jaatmise võimalus

Prototype:

https://dlukas1.visualstudio.com/_git/SimpleTaxiService


Lõpp toode:

https://bitbucket.org/dlukas1/c-project-taxiservice

Blogi

  • 20.09.17 Meeskonna moodustamine
  • 30.09.17 Projekti idee osas kokkuleppimine
  • 15.10.17 Projekti analüüsiga jätkamine
  • 30.10.17 Wiki lehe tegemine
  • 17.12.17 Prototyypi esitlemine