Meeskond:Viable

From EIK wiki

Meeskond

Meeskonna liikmed:

 • Kert Siiner
 • Kert Lillepea - Projekti juht

Protüüp

Prototüüp asub meil Siin .zip faili avamiseks sisesta parool "viable" ( jutumärkideta )

Skriptid

Skriptid asuvad Meeskonnatöö Skriptid kaustas, sealt leiad tabelite tegemise faili ja veel on seal tabelitele andmete sisestamiseks väike skriptike

Idee

Rakendus, mis näitab lähiümbruses olevaid korvpalli platse ning näitab kaardi peal juhiseid sinna jõudmiseks.

Tehnoloogia

 • Visual Studio
 • C#/XAML

Analüüs

Meeskond Viable liikmed leppisid sõbralikult kokku, et teeme rakenduse, kus kasutajal on võimalik näha enda ümber asuvaid spordiplatse ja asutusi ning endale meelepärase välja valimisel juhatab meie rakendus ta ilusti kohale. Esialgne plaan oli kodutöö projekt arendada Windows Phone 8-le, kus oskuste suurenedes võiks tulevikus oma töö ka teistele kättesaadavaks teha , kuid tehniliste viperuste tõttu otsustasime jääda WPFi peale.

Nagu eelnevalt mainitud, siis rakendus kujutab endast abistajat inimesele, kes otsib teatud spordiväljakut, olgu selleks korvpalli, jalgpalli, võrkpalli või mingi muu spordiala plats. Põhifunktsionaaluseks on kasutajal võimalus näha enda läheduses asuvaid spordiväljakuid vastavalt valikule ning soovitavale spordiväljakule vajutades juhatab meie rakendus ta Google Mapsi abil õigesse kohta. Lisaks sellele on olemas veel teadete sein, KKK(korduma kippuvad küsimused), otsing, tagasiside võimalus ja spordiplatside reiting. Rakenduse vaade on jagatud kaheks, vasakul ääres on menüü, kust kasutaja saab valida ja kasutada rakenduse erinevaid funktsionaalsuseid. Menüüst paremale jääb suurem ala, mis muutub vastavalt menüüst valitud funktsionaalsusele. Esialgsel käivitamisel on peavaates kuvatud hiljutised muudatused ja muud uudised seoses rakendusega. Me kardame, et rakenduse suuremas osas sidumine Google Mapsiga võib tekitada suuri raskusi ning selle realiseerimine vöib olla problemaatiline, kuid kindlasti anname endast parima, et see ellu viia, vastasel juhul peame leidma mingi muu funktsioneeriva lahenduse.

Tööjaotus

Meeskond Viable sõbraliku arutelu põhjal on tiimi projektijuht Kert Lillepea ja meie usin töömesilane Kert Siiner. See on nii ainult "paberi" peal. Kahekesi tööd tehes ei jää palju valikuid üle ja otsustasime, et teeme projekti koos kahekesi kuskil istudes, väiksemad muudatused saame kodus teha eraldi, kuid suurema osa tööst teeme siis, kui näeme teineteise tööd reaalajas. Probleemide tekkimisel on kaks pead ikka kaks pead.

Lähemalt menüüs olevatest valikutest ning funktsionaalsustest, mida plaanime teostada

 • Otsing - valides menüüst “otsing" tekib kasutajale uus vaade, kus palutakse valida erinevatest drop-down valikutest sobivad väljad ning kasutaja poolt valitud väljade abil otsib ja kuvab rakendus soovitud korvpalliväljakud google mapsi ning kindlale spordiväljakule vajutades hakkab rakendus juhiseid näitama.
 • Minu asukoht - kasutajale kuvatakse uus vaade, kus näidatakse google mapsis tema asukohta ning 5 kilomeetri raadiuses olevaid kõikvõimalikke spordiväljakuid, kus taaskord kasutajal tekib võimalus vajutada läheduses oleva väljaku peale ning seejärel juhatatakse ta kohale.
 • Tagasiside - tekib uus vaade, kus kasutajal on võimalik rakenduse kohta anonüümselt tagasisidet pakkuda. Ette on antud ka paar küsimust, mille kohta sooviks kindlasti tagasisidet.
 • Spordiplatside hinne - kuvatakse erinevaid spordiplatside nimesid ning kui keegi on lisanud nende kohta ka pildi, siis ka seda. Valinud spordiväljaku, on kasutajal võimalus anda 1-5 tärni spordiväljaku seisukorrale, asukohale.
 • KKK - korduma kippuvad küsimused.
 • Teadete sein - see lisa on kättesaadav ainult registreerunud kasutajatele, teadete seinale saab postitada kõike : avaldada mängusoovi, otsida kaasmängijaid, kirjutada uudiseid või anda teada infot teatud mänguväljakute kohta täpsemalt. Teated jagatakse erinevate spordialade kaupa, saab vaadata ka kõiki teateid kõikide spordialade kohta, kasutaja ise saab valida, kuidas teated grupeeritakse ning kuvatakse.
 • Registreerimine - registreerunud kasutaja saab endale juurde õigusi, nagu näiteks ligipääs teadete seinale ja väljakute lisamisele. Algselt on plaan teostada registreerimine väga algsel tasemel, kus tuleb sisestada lihtsalt kasutajanimi, parool ja e-mail. Kui aega üle jääb ning tegu ei ole väga raske asjaga, siis proovime registreerimist ühendada ka facebookiga.
 • Uudised - rakendusega seotud viimased uuendused ja uudised, tulevikuplaanid jms.

Funktsionaalsused, mis võiks olla, aga mida me ei pruugi ajapuuduse tõttu realiseerida

 • Väljaku lisamine - see lisa on samuti kättesaadav ainult registreerunud kasutajale, kuna kindlasti on spordiväljakuid, mida ei ole märgitud Eesti spordiregistrisse ( link ) , siis on tore, kui kasutajad ka ise meie andmebaasi täiendavad ning rakenduse kvaliteeti tõsta aitavad.
 • Spämmi kontroll - keegi ei taha, et tema loodud rakendusele saaks lihtsalt suvalisi päringuid teha ja lisada andmebaasi mitte olulist infot. Meie rakendusel on oht, et lisatakse suvalisi asukohti.
 • Windows phone rakendus - nagu eelnevalt mainitud, siis tehniliste viperduste tõttu ei saa me seda teoks teha, küll aga äkki asjaolud muutuvad ja siis sooviks terve rakenduse teha ümber telefonile, kus sellest ka reaalselt kasu on.
 • Teadete sein - osa funktsionaalsust võib jääda esialgu tahaplaanile.
 • Uued spordialad - juhul kui aega jääb üle, siis on plaan lisada rakendusse lisaks korvpalliväljakutele ka spordihooned, jõusaalid, võrkpalliväljakud, disc golfi rajad, jalgpalli platsid, jooksurajad ja köiksugu muid spordiga seonduvaid ehitisi ja väljakuid.
 • Linnade valik – esialgse plaani kohaselt saab rakendust edukalt kasutada ainult Tallinnas, kuid tuleviku eesmärk oleks teha rakenduse funktsionaalsus kasutuskõlblikuks terves Eestis, kuid kuna me reaalselt ei tea, mis meid ees ootab, siis ei oska ka pakkuda kui mahukas või võimalik see oleks.