Talk:Meeskond:Viable

From ICO wiki

Me&MyWorkout meeskonna analüüsi retsensioon meeskonnale VIABLE

Meeskond Viable on otsustanud teha rakenduse, mis otsib kasutajale läheduses olevaid korvpalliväljakuid. Esialgu on meeskonna plaan kaardistada Tallinnas olevaid korvpalliväljakuid, kuid võimaluse korral otsing laiendatakse ka teistesse linnadesse ning näidatakse ka teiste spordialade väljakuid. Idee on Google Maps-i abiga kuvada kasutaja asukoht, 5 kilomeetri raadiuses olevaid väljakuid ning juhiseid kuidas sinna jõuda.

Tegemist on väga vajaliku rakendusega, kuna paljud otsivad kodulähedasi sportimisvõimalusi. Ka ise olen suvel otsinud kodulähedasi tenniseväljakuid ja tean, et info ei olegi väga lihtsalt kättesaadav, sest puudub ühine andmebaas. Kui tiim saab edukalt hakkama korvpalliväljakute otsinguga, siis hiljem võiks sinna lisada ka teisi spordiväljakuid ja sellisel äpil oleks kindlasti turgu.

Rakenduse funktsionaalsus on üles ehitatud Goole Maps-ile ning selle teostus, nagu ka meeskonna liikmed ise mainisid, ei pruugi olla väga lihtne. Vastasel juhul juhiste kuvamine muutub väga tülikaks. Loodame, et neil kõik õnnestub, sest tulevikus rakenduste loomise juures on seda funktsionaalsust kindlasti vaja.

Retsensioon on kooskõlas õppejõu juhistega. Must have funktsionaalsused on selgelt välja toodud ning kõik vajalikud asjad olemas. Samas leiame, et tagasiside, KKK, teadete sein ja uudised ei ole niivõrd tähtsad ja oleksid võinud olla “nice to have” funktsionaalsuste all. Teadete seina ja uudiseid võib üldse ühte panna. Kuna lõpp-toode on ikkagi mobiilirakendus, siis vaevalt keegi hakkab sinna pika tekstiga uudiseid postitama, need on pigem ka teated. Teadete sein esialgu võib olla ka ainult korvpalliga seotud, kuna teiste alade spordiväljakuid esialgu ei sisestata. Natuke rohkem oleks tahtnud teada kuidas väljakuid saaks valida - kas neid kuvatakse kaardi peal või listina koos kirjeldustega.

Iga väljaku juurde peaks kindlasti juurde panema kontaktid - aadress ja võimalusel ka telefon. Et saaks vajaduse korral kohe helistada ja uurida näiteks vabade aegade olemasolu. Siis ei pea eraldi googeldama ja kogu vajalik info on ühest kohast kättesaadav.

Meie meeskonna soovitused/ettepanekud:

  • iga väljaku juurde lisada kontaktid
  • iga väljaku juurde lühike kirjeldus millega on tegemist
  • Google Maps-ist kuvada ka väljaku foto
  • väga mugav oleks kui saaks siduda rakendust broneeringu süsteemiga

Kui laiendada rakendust kõikidele spordialadele ja kõiksugu spordiväljakutele üle Eesti, siis tegemist on väga suure ja mahuka projektiga. Loodame, et keegi ikkagi otsustab sellega tegeleda, sest üldist andmebaasi on ikkagi vaja.

Jõudu ja jäksu arendamisel!

Retsensioon prototüübile meeskonna iCook poolt

Koodi poole pealt on näha, et on rakendatud MVVM tehnoloogiat rakenduse loomisel, mis on ka meil loengutest ning praktikumidest läbi käinud. Erinevad klassid asuvad Models kaustas, vaatemudelid ViewModels kaustas ning Views kaustas asuvad erinevad vaated – nii nagu olema peab. Vaated on kõik korralikult tehtud. Kasutatud on gridi, mitte drag&drop’i, mis muudab akna suuruse muutmise valutumaks. XAML-is on nuppudele ilusti nimed panud, mis teeb event handleritest arusaamise lihtsamaks. Modesite alla on ise loodud palju klasse, kuid arvatavasti neid kõiki sinna vaja poleks, sest ADO.NET Entity Data Model-st tulevad klassid on peaaegu samasugused. Ilmselt seetõttu ongi mõned klassid Models kaustas hoopis tühjad. Enamasti on vaadetega seotud kood ilusti paigutatud vaatemudelitesse, kuid registreerimine on kõik jäetud siiski vaate xamls.cs koodi. Lisaks sellele oleks vaja ka koodi veidi rohkem kommenteerida, et sellest arusaamist veidi kiirendada.

Must-have'ide kohta: Otsingut pole realiseeritud. Minu asukoht- kaart kuvatakse ning sellel saab liikuda, kuid minu asukohta ta noolega ei näita ja kui kasutada selles vaates otsingut, siis see ei toimi. Tagasiside saatmine toimib- saatja nimi, e-mail ning tagasiside sisu lähevad andmebaasi. KKK kuvatakse ning KKKVM.cs'i pandud proovitekst kuvatakse samuti, kuid andmebaasiühendus on veel puudu nagu proovimisel selgus. Teadete seinale ei kuvata samuti midagi. Kasutajate registreerimine toimib ning andmed lähevad ka vastavasse andmebaasitabelisse. Parool ja e-mail tuleb sisestada kahel korral ning kui need kaks omavahel ei ühti kuvatakse veateade. Viimased teated uuenduste jms kohta toimivad küll, aga neid saab igaüks vabalt muuta(!)- see tuleks kindlasti korda teha. Üldiselt võib öelda, et kujunduslikus osas on kõik arusaadav ning ilusasti jaotatud. Kõiki asju küll testida ei saanud ning mõned andmebaasidega seotud probleemid tuleb ära lahendada. Loomulikult tuleb ka kõik kaardiga seonduv korda teha, sest vastasel juhul pole antud aplikatsioonil mõtet. Ilmselt oleks võinud prototüübi ülespanemisega veidi aega juurde võtta.