Meeskond: DenTnet

From ICO wiki

Meeskonna liikmed;

Kristjan Oliver Kruus, Rene Hollo

IDEE TUUM

Pakkuda hambaravi patsientidele paremat ja kiiremat broneerimisviisi kui helistamine. Inimene saab selles desktop-rakenduses vaadata vabasid hambaarsti aegu ja teha vastavale kuupäevale broneeringu.


Blogi asub siin: [1]

Analüüs

Mida see endast kujutab?

Tegu on desktop-rakendusega. Kalender. Broneeri aeg. Loo vastuvõtuajad. Andmebaas.

Mis on selle eesmärk?

Rakendus pakub hambaarsti juurde aja kirja panemiseks mugavamat broneerimisviisi kui telefoniga registratuuri helistamine ning võimaldab sel viisil kokku hoida aega ja säästa kliendi raha telefonikõnede pealt. Mõningad hambaravi pakkuvad firmad juba kasutavad sarnast rakendust, kuid mitte kõik. Osad on päris korralikud, teised aga poolikud või kasutatakse mõnd igaks otstarbeks sobivat broneerimisteenust, mis aga ei pruugi pakkuda täielikku funktsionaalsust ega kasutajamugavust. Soovime luua ühtse süsteemi, mis suurendaks tavakasutaja võimalusi leida endale kiiresti sobiv arst ning saada vastuvõtule. See lühendaks kindlasti ka ravijärjekordi ja muudaks inimeste elu lihtsamaks.

Mida tavakasutaja sellega teha saaks?

Registratuuri helistades on klienditeenindaja tihtipeale väsinud ja klientidest tüdinenud. Selle rakendusega saaks kasutaja: - vaadata, millal leidub talle sobiva arsti juures järgmine vaba aeg; - valida arsti poolt rakendusse kirja pandud aegade hulgast endale parim; - vajadusel tühistada oma aeg, kui tal peaks tulema vahele mõni ootamatu olukord.

Milliste osade realiseerimine võib osutuda problemaatiliseks?

Kas arst saab ajad ikka korralikult andmebaasi sisestada? On see mugav? Kas seda on tavakasutajal kerge hallata? Arstil ei tohiks tööaegade lisamine väga kaua aega võtta. Kasutajaliides peab olema võimalikult mugav ja vigadeta. Arsti juurde registreerinud klient ei tohiks sattuda segadusse sellest, mida ta tegema peab ja kas aeg ikka sai kirja pandud. Andmebaas peab vastu suurele tarbijaskonnale, rakendus toimib veatult. Kindlasti esineb raskuseid igal etapil, aga usume, et suudame probleemid lahendada.

Nimekiri funktsionaalsustest, mille plaanime kindlasti teostada (must have)

Sisselogimine, kasutajanime abil autentimine. Klient saab registeeruda ja luua konto. Selle abil on võimalik leida endale sobiv arst ja saata talle soov hakata tema patsiendiks. Seejärel saab kasutaja näha arsti kirja pandud vabasid aegu ning broneerida neist endale sobiv. Arst saab luua ajad ja teha need kliendile nähtavaks. Arst näeb päevade lõikes vastavaid broneeritud aegu. Funktsioonid: kliendi registeerumine, aja broneerimine. Arstipoolne aegade lisamine ning nende kustutamine. Klient saab aegu tühistada. Broneerimiskalendris kuupäevale vajutades tuleb ette ajatabel ning klient saab valida hetkel vaba aja. Ajad, mis pole vabad, on tabelis teistsuguse märgistusega ja nendele ei saa klikkida. Kui ajad ühel päeval on broneeritud, siis see kuupäev kalendris muutub samuti mitteklikitavaks ja on välimuselt teistsugune.

Funktsionaalsused, mis võiksid olla, aga mida ei pruugita ajapuuduse tõttu realiseerida (nice to have)

Kliendi teavitamine meili teel üks päev enne kokkulepitud aja saabumist. Hambaravi pakkuvate firmade ühtne süsteem, mis teeks tavakasutaja võimalused suuremaks ning ta ei peaks enam nii palju aega kulutama, et endale sobiv firma leida. Eelistame pigem veebirakendust ja autentimist panga kaudu ning seda, et eri veebilehtede lingid oleksid saidil olemas, et pakkuda põhjalikku ülevaadet pakutavate teenuste hindadest. Kasutajal oleks võimalik teha kiirotsing läbi browser'i hinna ja varaseima aja järgi. Telefonirakendus Windows Phone'ile, süsteemi üleviimine WebAPI abil veebipõhisele Azure'i keskkonnas asuvale andmebaasile ning ka desktop-rakenduse sidumine sama andmebaasiga, mis muudaks kogu rakenduse täiuslikuks.

Prototüüp

Täisversioon

Tuleb baas ise üles panna, et järele proovida azure aegus ära.