Meeskond: Ok Vaatame

From ICO wiki

C# projekt Sõiduki kulude haldamine

Meeskonna nimi: Ok, Vaatame

Projekt

Sõiduki kulude haldamine

Lähtekood

http://www.upload.ee/files/5496904/AHaldus.rar.html

Meeskonna koosseis

  • Vaiko Vällik
  • Aleks Tatter

Projektijuht: Aleks Tatter

Projektist

Ülevaade

Eesmärk on luua autoga seonduvate kulude halduse tarkvara. See võimaldab firmadel või eraisikutel hallata oma sõidkute kulusi.


Kasutatav tehnoloogia

Kasutatav tehnoloogia: C#, WPF, LINQ, MSSQL


Planeeritavad funktsionaalsused

  • Sõidukite kulutuste ja andmete sissekandmine(remondikulud, kes kasutas, kütus, mark, mudel jne.)

Analüüs

Rakendus sisaldab endas andmebaasis olevate andmete käsitlust. See tähendab, et programmiga saab andmebaasis andmeid lisada, kustutada, muuta. Teiseks, et sisestatud andmeid kaitsta, on programmil olemas kasutajad, millega tuleb siis sisse logida, et midagi üldse teha saaks. Lisaks on rakendusel ka kasutajate õigused, ehk siis on võimalik valida kes võib mis andmeid näha ( näiteks üks kasutaja saab valida, kes saab tema teatud andmeid lisada, muuta ja näha). Programmil on ka visuaalne kasutajaliides, mis siis selles programmis näitab masinate infot, kulusid, läbisõitu, seal toimubki info muutmine, lisamine, kustutamine. Kasutajaliides näitab ka teatud ajavahemikus toimunud läbisõitude, erinevate masinate kulutuste ülevaateid.

Rakenduse eesmärgiks on olla keskkond, kus saavad üksikisikud kui ka ettevõtted hallata oma sõidukeid. Rakendusse saab sisse kanda igasuguseid sõidukiga seotud kulutusi: remont, kütus, rehvid, ostusumma. Kui sõiduk müüdud, saab ka sisestada müügisumma. Aja jooksul sisestatud info põhjal saab kasutaja näha, mis oli näiteks auto km hind, kuus olev kulu jne, ehk siis on võimalik näha kui kulukas sõiduki ülalpidamine oli. Programmi mõte on ka sõidupäevikud ühte kohta koguda.

Tavakasutajaks oleks ilmselt mõni firma omanik, kellel on suuremat sorti autopark kasutusel firmas. Ta saaks sellega silma peal hoida kulutustel, mis kuluvad autode peale. Põhiline rõhk oleks kulutustel kütusele ning kasutajate poolt sõidetud sõitute kilomeetrid ja nende eesmärk. Samuti saab lisada andmebaasi ülevaade autodest ja nende andmetest, kasutajatest jne. Lisaks sellele oleks võimalik lisada programmi ka kõik hooldused, mis autoga tehtud on, kus nad tehtud ja palju nendele on kulunud/kulub. Põhiliselt olekski programm mõeldud selleks, et kasutajal oleks hea ja põhjalik ülevaade sellest, mis toimub tema autopargiga.


Funktsionaalsused

1)Võimalus lisada läbitud kilomeetrid ja kulutatud kütus programmi, kus arvutatakse kütusekulu praeguste kütuste hindadega. Sellega on võimalik kerge vaevaga hoida silma peal palju keegi on sõitnud, kes sõidab ökonoomselt jne. Saab jälgida ka terve firma kulu kütusele üleüldse. Samuti on läbi selle võimalik firma omanikul teada saada, kes kuhu sõidab ja et nad ei tee mingeid tööväliseid sõite ilma loata.

2)Võimalus sisestada autosid koos nende andmetega(väljalaskeaasta, mark, mudel, numbrimärk, võimsus, keskmine kütusekulu), kasutajatega kes autot on kasutanud/kasutavad, kommentaarid auto kohta jne andmebaasi. Näiteks oleks seal võimalik hoida ka informatsiooni autode liisingute ja muude jooksvate kulude kohta. See võimaldaks kasutajale anda võimaluse hoomata suurt autoparki, mida firma omab.

3)Võimalus lisada autode hooldused, parandused jne programmi. Annab hea ülevaate ajaloost, mida autoga tehtud on, mis on probleemsed kulukohad. Lisada on juurde võimalik kohad, kus on hooldus/parandus toimunud, läbi selle saab teha kokkuvõtteid kus on kõige paremad hinnad autode hoolduseks/paranduseks. Võimalus silma peal hoida kulutustel, mida autole tehtud on.

4)Arvutab välja sõiduki kilomeetri hinna, vaadates mis kulud on algusest lõpuni olnud, alates ostuhinnast, liisingust, kuni kõikide muude kuludeni ( remont, kütus, rehvid, kindlustus ).Logi

1.10

  • Tiimi kokku panek
  • Idee

25.10

  • WIKI lehekülje tegemine

13.12

  • Lähtekoodi esitamine

20.01

  • Lõpptoote lähtekoodi esitamine