Meeskond Mardo

From ICO wiki

Meeskond

  • Mardo Halapuu - projektijuht

Projekt

Kodune raamatukogu.

Analüüs

Loodava tarkvara rakenduse nimi on kodune raamatukogu. Tegemist on nö kliendi haldus tarkvaraga kuigi antud rakenduse juures on „klientideks“ füüsilised esemed, mitte inimesed.

„Kodune raamatukogu“ on lihtne ja kergekaaluline tarkvara, mille peamiseks eesmärgiks on anda kasutajale hea ülevaade tema kodus leiduvatest raamatutest. Samas võib seda tarkvara kasutada paljude muude esemete haldamiseks. Näiteks cd plaadid, DVD kollektsioon, mündi kollektsioon, margi kogu jmt. Võimalusi on palju, sest tarkvara on universaalne.

Eesmärgiks on luua võimalikult mugav ja lihtsasti kasutatav kasutajaliides, mis oleks kõigile kasutajaile ühtviisi arusaadav, koolilapsest vanaemani. Samuti peaks loodav rakendus aitama kasutajal organiseerida oma esemeid lihtsalt ja kiiresti. Lihtsus ja kiirus on kaks olulist märksõna loodava rakenduse juures. Ilma nende kahe asjata pole tarkvaral erilist otstarvet, kuna ta ei muuda haldamise protsessi efektiivsemaks. Efektiivsus aga ongi loodava rakenduse mõte ja eesmärk. Tarkvara programmeeritakse C# keeles ja on mõeldud Windows OP süsteemidega arvutitele.

Kes võiks olla selle lahenduse peamine kasutaja? Eelkõige inimesed kellel on kodus palju raamatuid, cd plaate, DVD filme või muid sarnaseid teoseid. Nende haldamine aga on muutunud üsna tülikaks, keerukaks ja aeganõudvaks. Loodav lahendus võimaldab kasutajal saada hea ülevaate oma esemetest. Millised teosed (raamatud, cd, DVD vmt) tal olemas on ja mis seisukorras nad on. See väldib ühe ühiku mitmekordset ostmist, aitab asendada või parandada katkisi teoseid ja annab hea ülevaate, kelle, kas ja mida on välja laenutatud ja kas ta selle ka tagasi on toonud. Sest elus kipub ikka olema niimodi, et inimeselt kellel on miskit palju sellelt kiputakse ka laenama ja hea inimene ei hakka ei ütlema.

[Kuna loodav rakendus ei piirdu üksnes raamatute, cd plaatide või muu konkreetse asja haldamisega nimetan edaspidi sisestatavaid üksuseid teosteks. See on kasutaja enda valik mis asju ta loodava rakendusega haldama hakkab.]

Kui aga teoseid on palju ja laenutajaid ka palju võib tekkida olukord, kus teoste omanik ise ka ei tea milline teos kas ja millal on välja laenutatud. Selleks, et vältida eelkirjeldatud olukorda on loodaval rakendusel olemas „välja laenutamis“ funktsioon. Selle abil on teoste omanikul hea ülevaate millised teosed on hetkel välja laenutatud ja millised juba tagastatud. Niimodi saab kasutaja hea ülevaade kus ja/või kelle käes tema teosed hetkel asuvad.

Loodav rakendus võimaldab veel ära märkida teoste seisukorra, autori andmed, luua teose kohta lühikirjeldus ja talletada muud vajalikku infot. Hiljem on selle info põhjal võimalik kasutajal oma teostest saada vähese vaevaga hea ülevaade.

Täpsemalt on kõik loodava tarkvara kasutaja funktsioonid ära toodud alljärgnevas nimekirjas:

Must have (Kõik funktsioonid,mis peavad tähtajaks valmis olema):

  • Võimalus sisestada andmeid teoste kohta (nimi, autor, kirjeldus, seisukord)

[Andmeaas järgnevate väljadega (id, pealkiri, autori_nimi, luhikirjeldus, seisukord, kas_on_valja_laenutatud, laenutaja_nimi, laenutaja_tel_nr, tagastamis_tahtaeg)]

  • Võimalus märkida teos välja laenutatuks
  • Võimalus sisestada välja laenutaja andmed (nimi, telefon) ja/või tagastamis tähtaeg
  • Võimalus koostada erinevaid päringuid teostete olemasolu ja nende väljalaenutamiste kohta
  • Võimalus kustutada mõni teos andmebaasist (kui on kadunud või hävinenud vmt, ühesõnaga teost enam ei eksisteeri)
  • Võimalus lisada uus teos andmebaasi

Nice to have (Funktsioonid, mis annavad lisaväärtust, aga ei pruugi tähtajaks valmis saada):

  • Lisada pilte teoste kohta
  • Võimalus sisestada ja sorteerida teoseid zanri järgi. Nt romaanid, õudukad, ulmekirjandus, teaduskirjandus jne raamatute korral, pop, rock blues jne cd plaatide puhul ja filmi katekooriad DVD plaatide korral.


Valmis Rakendus

Lõpptoode valmis. Esineb mõningaid pisivigu, mis tulenevad peamiselt arenduskeskonna mittetöötamisest minu arvutil, ehk siis asjad ei toiminud nii nagu nad peaks ja pisi detailidega jebimine võttis niipalju aega, et põhifunktsionaalsusele ei jõudnud väga keskenduda. Tagantjärgi tark olles oleks pidanud ennem töö alustamist hankima kõige uuema versiooni Visual Studiost ja kõik uuendused. Igatahes siin mu rakendus siis on, nagu "Kevade" filmis öeldi, kui tervet rehkendust ei jõua teha, tee pool, minu poolik on siin:

[Kodune_raamatukogu]

Logi

01.11.2015 - Valmis analüüs loodava rakenduse kohta