Performance Monitor

From EIK wiki

Sissejuhatus

Performance Monitor aitab tuvastada seda, et kuidas kasutaja poolt käivitatud programmid ja raudvara mõjutavad arvuti jõudlust nii reaalajas kui ka vajalike andmete kogumisel, et neid saaks hiljem analüüsida. Windows Performance Monitor kasutab erinevaid jõudluse loendureid (counters), sündmuste poolt jäetud andmejälgi ja konfiguratsiooniinformatsiooni, mida võib siis kombineerida nn "andmeblokkidesse" (Data Collector Sets).

Performance monitori avamine

  1. 1) Vajuta klahve Windows Logo+R ja tipi siis perfmon.msc ning klõpsa OK.
  2. 2) Kliki nupule Start, tipi Search kasti sõna perfmon ja vajuta ENTER.
  3. 3) Või klõpsa Start > Control Panel > System and Security > System, siis vasemas paanis allosas lingile Performance Information and Tools, kliki jälle vasema paani ülaosas olevale lingile Advanced Tools ja lõpuks Open Performance Monitor. Ilmub tema avaaken:


PerfMonitor.png

Ülevaade

Klikkida tema vasemas paanis asuvale Performance Monitor harule ja ilmubki Performance Monitori tööaken:


PerfMonitor2.png


Performance Monitor'i saab konfigureerida vastavalt oma vajadustele ning siis jälgida regulaarselt oma süsteemi tööd. Et seadistada teda, tee Performance Monitor'i aknas paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties ning tegutse vastavalt vajadustele. Et lisada mingeid uusi loendureid ava antud omadusteaknas Data vaheleht ja kliki nupule Add ning tegutse vastavalt vajadustele.

Data Collector Sets: Data collector Sets (akna vasemas paanis) on meie endi jõudlusloendurite, sündmuste ja süsteemi konfiguratsiooniandmete komplekt, mille me defineerisime ja salvestasime nii, et saame seda käivitada ning näha igal hetkel millal vajalik.

Reports (Aruanded) : See sektsioon hoiab endas aruandeid, mis on koostatud iga data collector set'i poolt. Need on .blg failid ja me saame neid näha kui klõpsame aruandel ja vajutame Chart ikoonile, mis asub tööriistaribal. Alternatiivina võime ka avada kausta, milles asuvad need .blg failid (aadressil %SystemDrive%\perflogs).