Provisioning

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Provisioning - Virtuaalne kettajaotus.

Võimaldab Host-ile esitada kettamahtu suuremana, kui seda tegelikult füüsiliselt eraldatud on.[1]
Virtuaalsetes salvestuskeskkondades pakub nn Thin Provisioning võimalust kasutada salvestusmahu tagamiseks säästlikku meetodit. Thin Provisioning kasutab ära asjaolu, et moodsad salvestisüsteemid võimaldavad kasutada virtuaalseid kõvakettaid, mille maht paistab väljapoole suurem, kui see füüsiliselt on. Kui serveri füüsiliselt kasutatav maht ületab teatud piirväärtuse, saab klient olemasolevast salvestimahutist täiendavalt vaba mahtu juurde. Kui piirväärtus on ebapiisava planeerimise tulemusel liiga madal või ületatakse see paljude kasutajate tõttu lühikese ajavahemiku jooksul, võib see kaasa tuua kasutada olevate salvestusmahtude ülekoormamise. [2]

Plussid

  • Tõhusam kettahaldus
  • Vähenenud pidev kettavahetuse vajadus
  • Lühenenud süsteemide maasolekuaeg
  • Paindlikum kettakasutus
  • Vähenenud kulud
  • Lisatud kettaruum kasutatav kõikidele LUN-idele

Miinused

  • Vajab õiget piirvärtuse planeerimist


Thin provisioning

Õhukesed kettad säilitavad ruumi, tarbides vaid andmeid, mis on vajalikud ruumi jaoks. Esimene kettale kirjutamise ajal luuakse õhuke ketas, nii et esimesel kirjutamisel on täiendav plokkide paigutus, sõltumata transpordirežiimist. Olemasoleva õhuke ketta jaoks on lugemiseks ja kirjutamiseks vajalik aeg natuke rohkem, kui vajatakse paksude lazy zero thick ketaste jaoks; kuid tulemuste erinevus võib märkimisväärne suurte tehingute rakenduste puhul.

Pärast kirjutab õhukese kettale, mis kasutavad juhuslikku I / O-d või lähevad varem jaotamata kettapiirkondadele, võivad varukoopiad suureneda, isegi kui on kasutatud muudetud blokeerimise jälgimist (CBT). Ketta defragmentimine võib vähendada varukoopiat.

SAN taasestab õhukeste kettaseadmete kasutamist võib olla aeglasem kui LAN-i taastab; Performance saab parandada, kasutades NBD-d või seades transpordirežiimi SAN-i ja sundides ketta tüüpi paksu, mis kasutab naturaalseid sätteid.

Kui taastate virtuaalsed masinad, millel on NFS-i andmekogus õhuke kettaseade, ei taastata kettale tühje plaate. Taastatud on ainult tegelikult salvestatud andmed kettal.


Thick Disk Lazy Zero and Eager Zero Disk Provisioning

Paksemaid kettaid saab varundada, kasutades lazy zero või eager zero ketta vormindamist.

Lazy Zero sätted kirjutab nullid iga kirjutamise kohta uuele plokile, mitte kõikidele kettale loomisel olevatele plokkidele, nii et algse ketta loomine oleks kiirem. Paar nulli paksad kettad annavad parema jõudluse kui õhukese kettaga, kuid need on halvemad kui eager zero thick kettad.

Lazy zeroed thick kettaga, tagastab lugemine ainult kasutatavaid plokke. Eager zero provisioning kirjutab virtuaalse ketta loomisel nullid kogu eraldatud ruumi. Esialgse ketta loomine võtab kauem aega, kuid see formaat pakub parimate tulemuste kirjutamiseks. Lugemine eager zeroed thick ketta tagastab terve ketta, sealhulgas kasutamata plokkide nullid.

Paaride ketaste varundamisel peab puhverserveri andmekogu olema vähemalt sama suur vaba ruumi kui varundatud virtuaalse masina maksimaalne konfigureeritud ketta suurus.

Kui täieliku varukoopia tegemise ajal Changed Block Tracking(CBT) pole saadaval, on kõik plokid kaasatud ja andmed kasutamata plokkides kirjutatakse nullidena. Kui andmed taastatakse varundamisest, mis CBT-d ei kasutanud, on tulemuseks eager zero thick ketas, isegi kui varundatud ketas kasutaks lazy zero.

Kui virtuaalse masina ketas taastatakse, kasutades paksu ketta varundamist ja SAN-i transportimist, kasutab ketas eager zero provisionimist. [3]

Näide

Toon üks näide. VmWare uue virtuaalmasina loomise käigus võimalik valida millist virtuaalse kettajaotuse tüüpi soov kasutada: thick provision lazy zeroed, thick provision eager zeroed või thin provision.

Viited