RJ

From ICO wiki

C# kodutoo CRM

Meeskonna nimi: RJ

Projekt

CRM

Grupi koosseis

  • Richard Jalonen

Kasutatav tehnoloogia

Kasutatav tehnoloogia: WPF; C#; Three Tier/Layer Architecture Design? (DAL, BLL, UI)

Analüüs

Eesmärk

Rakendus on mõeldud ettevõtetele, mis tegelevad mingisuguse toote müügi ja tarnega. Rakendus on mõeldud selleks, et ettevõttel oleks ülevaade oma püsiklientidest(teised ettevõtted). Lõppkasutajal ehk töötajal, kes tegeleb toodete müügiga ja suhtleb igapäevaselt ettevõtte klientidega, peab olema ülevaade klientidest (ettevõtte nimi, kontaktisikud, kontaktandmed, tarneaadress). Lisaks on kasutajal võimalus kliente ja andmeid lisada/muuta/kustutada. Vastavalt hinnapäringule saab rakendusest saata kliendi kontaktandmetes olevale e-mailile ka vastava hinnapakkumise. Kuna ettevõte tegeleb ka oma toodete laialiveoga, siis saab lisada kontaktliigina ka tarneaadressi.

Funktsionaalsused (must have)

  • Kliente ning nende kontaktisikuid/kontaktandmeid sisestada, muuta ning kustutada
  • Võimalda sisestada kliendikontakte
  • Võimalda sisestada tarneaadress (objekte võib olla mitu, seega peab lubama mitme erineva väärtuse lisamist)
  • Koostada hinnapakkumisi klientidele, kusjuures hinnapakkumine lisatakse süsteemi ka kui kliendikontakt ning saadetakse samast süsteemist kliendile.
  • Kliendi andmete vaatamisel kuvatakse ka kliendikontaktid

Funktsionaalsused (nice to have)

  • Eraldi andmebaas, mis hoiab endas ettevõtte pakutavaid tooteid
  • Toodetel on juures hinnad ja laoseis
  • Hinnapakkumise tegemisel saab valida toodete andmebaasist vastav arv esemeid ja e-mail pannakse automaatselt kokku vastavalt valikutele

Tekkida võivad probleemid

Suurimaks probleemiks saab arvatavasti olema napp isikkoosseis. Koodi kirjutamise poolelt pean hetkel suurimaks probleemiks hinnapakkumise koostamist ja selle e-maili teel väljasaatmist.

Retsensioon

Meeskond Bob retsensioon

https://wiki.itcollege.ee/index.php/Bob

Funktsionaalsuste all võiks arusaadavamalt väljendada, et mis liiki kasutaja (kas administraator või tavakasutaja) midagi teha saab. Veebiliidese loomine tundub koduraamatukogu jaoks veidi overkill. Bob analüüs meeldib mulle seetõttu, et ei ole rakendust ega ka analüüsi liiga keeruliseks aetud. On välja toodud selge eesmärk ja funktsionaalsused, ei ole tühja hämamist. Rakenduse olemus on arusaadav ja grammatiliselt midagi silma ei riiva.