Talk:Öö

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Idee retsensioon

Esimese muljena jäi, et selliseid mänge leidub palju. Aga samas on võimalik, et tegu on ikkagi omamoodi mänguga - teistsuguse graafika, stoori ja mänguelamusega. Üks huvitav faktor on kindlasti automaatselt genereeritud levelid, mille realiseerimine võib olla keeruline, kuid kindlasti annab mängule juurde nii-öelda korduva mängitavuse väärtust. Tundub, et mäng on plaanis teha mugavaks andes võimaluse juhtida ainult hiirega.

Idee suund on selgelt paika pandud, kuid valmistoodang tundub veel suhteliselt lahtine. Seda sellepärast, et tegemist on veel mängu arenduse algfaasiga. Me oleme kindlad, et see projekt on teostatav.

Lisandused ideele. Tegelane võiks saada experience punkte ja leveleid. Läbi selle siis mingeid boonuseid ( tugevust, kiirust jne ). Ja muidugi lihtsalt silmailu (Muutuv välimus tegelasel). Lisaks highscorele võiks olla ka Achievementide süsteem.


Lahtiseks jäid küsimused:

  • Kas tegelane on lennuk?
  • Kuidas hakkab koostöö käima (Arenduskäik - failide ja bugide haldus) ?

Retsentseeris meeskond IT_Gurud

Analüüsi retsensioon

Selle mängu arendajatel tundub olevat selge ettekujutus, mida nad teha kavatsevad. Ilmselgelt on põhjuseks minimaalne kõrvalekalle varasematest samasugustest mängudest.

Samas ei ole projekti detaile kas ära otsustatud või kirja pandud. Funktsionaalsuste nimekiri on küll ilusti välja toodud, kuid võiks olla neist lähemalt kirjutatud.

Täpsemalt - puudub info menüü ülesehituse kohta. Graafika poole pealt teame vaid seda, et see on 2D. Pole öeldud, mille poolest erinevad raskusastmed teineteisest erinevad. Kuigi selle kohta võib edukalt oletusi teha, võiks üldsuuna ikka ära otsustada.

Ajapiirangu, töömahu ja problemaatiliste osade realiseerimise vallas ollakse väga vaoshoitud, kuid selline kindla peale minek on ehk mõistlikum kui liialt palju korraga ette võtta. Retsentseeris meeskond IT_Gurud

Analüüsi retsensioon

Tundub, et üldine plaan püsib ja liigutakse edasi. Minu arvates, ei olegi otseselt oluline, mis või kes see lendav objekt on. Kui baas on paigas siis selle lisamine/väljamõtlemine ei ole nii keerukas võrreldes eelneva tööga.

Eesmärk on igati arusaadav vast igale inimesele. Mängi, tunne mõnu ja löö aega surnuks. Kuigi mängu tegijatele on selle tegemine kindlasti vägagi arendav.

Detailsust on natukene liiga vähe üleüldiselt. Samas on see minu seisukohast mõneti arusaadav, sest ei taheta hakata lubama asju, mis ei pruugi projekti jõuda. Kuid kindlasti on teil mõne kohapealt midagi natukene täpsustavat lisada.

Natukene lahtiseks jääb kuidas punktisüsteem töötab.Kas punkte saab lõppkokkuvõttes selle eest, kui kaua elus püsitakse(ning boonused kui need tulevad)?

Problemaatiline osa on mainitud ja usun, et automaatse genereerimise kohapealt ka igati õigustatud. Kuid juhul kui tuleb peategelasel surma saamiseks mitu korda millegi otsa lennata või pihta saada, sel juhul tuleb vastase healtbar kindlasti must have alla lisada. Eeludsel, et te ei taha et mängija ise loeks koguaeg palju ta pihta on saanud.

See retsensioon jõudis teieni meeskonnalt Slasher

Prototüübi retsensioon

Üldiselt

Üldine idee, et tegelane on lennus ning kohtab oma teel takistusi(vastaseid) on realiseeritud. Vastasteks on lillakas roosad õhupallid kui ma õigesti neist aru saan. Nende värvus on nii vastik, et tahan neid õhku lasta küll. Helikopter hävitab vaenlaseid mustade kuulidega, mis kopteri esiosast välja lendavad. Vastane sureb kui on 5 korda pihta saanud või lendad ise neile vastu. Algselt on mängijal 100 elu ning iga kord kui vastasega kokku puutuda väheneb elude arv kümne võrra ja seda kuni nullini. Boonuseid veel näha ei ole, kuid loodetavasti need tulevad. Samuti kui pingsalt mängida, siis on suht võimatu hetkel surma saada.

Juhtimine

Juhtimine on lihtne, nooltega saab liikuda üles, alla, vasakule ja paremale ning space nupuga saab lasta. Hiirega juhtimine antud hetkel puudub, eks paistab kas see tuleb või mitte. Sama kehtib ka Xboxi puldi toe kohta. Avastasin, et kui ekraanil nii alla minna kopteriga kui võimalik, siis ükski vastane sulle vastu minna ei saa. Kas see ongi mõeldud nii öelda turvalise alana, seda ma öelda ei oska. Visuaalse poole pealt hakkas silma sinine riba, mis on paremal ääres ning ulatub alt üles välja.

Punktitabel ja raskusastmed

Punktitabel on hetke seisuga samuti puudu. Kui on tahtmine teada, palju punkte said siis on võimalus seda pinksalt jälgida enne surma saamist, kuna pärast surma seda uuesti ei kuvata. Natukene ärritav, kuid usun et see asi jõuab veel projekti. Raskusastmeid praegu ei eksisteeri, kuid siiralt loodan, et need tulevad. Praegu on mäng äärmiselt lihtne ja mäng lõppeb pigem enesetapuga kui sellega, et vastased sinust ausalt jagu saaks. Jääb loota, et raskusastmed teevad asja pingelisemaks ning vastased on aktiivsemad mängija tapjad kui nad seda praegu on.

Heli

Heliefektid ei olegi kõige hullemad kui aus olla. See laskmise heli on täiesti tore, sama kehtib ka vastase hävinemise heli kohta. Vastase hävinemisel on ka eraldi animatsioon, mis teeb asja vägevamaks. Mis aga kõige rohkem kõrva hakkab on batmani tunnusmuusika, mis algus tundub tore aga kui natukene pikemalt mängida, siis tekib selline tuju, et tahaks selle helikopteriga ise vastu õhupalle lennata. Kuigi mulle öeldi, et see taustamuusika on hetkel ajutine, tahtsin ma siiski korra selle ära mainida . Installerit veel näha ei olnud, kuid selle asjaga on aega ka. Peab asja kõigepealt täies mahus valmis saama ning siis korraliku installeri tegema, mõistlik.

Kood

Mängu koodi kirjutamiseks on kasutatud XNA-d. Vastavalt tööjuhendile on kasutatud ka klasse. Koodist on lihtne aru saada ning tänu heale struktuurile ka lihtne lugeda. Mõningatest kohtadest on võimalik leida ka funktsioonide ja muutujate kommentaare. Kuigi tööjuhend ei näinud seda ette, oleks kommentaarid ja muutujad võinud olla inglisekeelsed. Võiks kasutada ühtset keelt, kohati on muutujad eesti keeles ning vahepeal on need inglise keeles.


Slasher

Lõpptoote retsensioon

Retsensioon põhineb meeskonna esitlusel/kaitsmisel.

Esmamulje: Mäng põhineb Batmanil, kes lendab ringi mööda linna ja põikleb siiruliste lendavate objektide eest. Batmannil on võime krooksuda, millega hävitatakse sirges reas batmanni ees olevad objektid.

Heli: Mängus on olemas kaks erinevat heli, on taustamuusika ja krooksumis(heli kui batman laseb/krooksub). Heli effektid annavad palju mängule juurde lisades huumorit ja rohkem usutavust, et tõesti on tegemist batmanniga. Puudu on jäänud teiste sündmuste helid. Võiks olla heli kui batman saab pihta lendavalt objektilt, kui ta elud nulli lähevad ja ka siis kui algab mäng, näiteks mingi slogon mis motiveeriks batmanni.

Graafika: Ekraani alla oli lisatud enda joonistatud ja kergelt animeeritud majad, millele sai ilma takistusteta peale lennata. Pilt on sujuv, ei esinenud anomaaliaid ega surnud pixleid. Tausta pilt oli staatiline, millele oli lisatud animeeritud udu. Udu effekt oli raskesti märgatav. Mängul puudus menüü ja korralikult töötav skoori tabel(mis lubati ära teha). Toimis elude maha arvestamine punktide näol ja oli ka levelite erinevus, mis seisnes objektide hulga suurenemises. Elude arvestamine võinuks olla eluribaga ja leveleid võiks rohkem olla, et oleks sujuvam üleminek raskusastmes. Leveli muutudes võiks muutuda ka taustapilt ning effekt, muidu muutub mängimine üksluiseks.

Lugu: Igal mängul on tänapäeval mingi lugu. Võiks olla mingi ekraan kus on kasvõi lühike tekst ja/või pilt, et miks batman lendab ja keda ta jälitab, ning kust kohast need objektid ilmuvad.

Kood: Kood on liigendatud (ei ole kõik ühes .cs failis), kuid seda oleks võinud veidi rohkem teha. Praegu jääb veidi mahukaks fail game.cs, kust saaks objektiorienteeritud lähenemist kasutades liigutada ära näiteks sellised funktsioonid nagu LisaKuul, UuendaKuul (Kuul.cs faili).

Kood võiks olla kirjutatud inglise keeles. Tahaks näha palju palju rohkem koodisisest dokumentatsiooni kommentaaride näol. Võõral programmeerijal õnnestub küll koodist selgust saada, aga seda mõningase kaevamisega. Klassi muutujate juures (mille otstarve ei ole ilmselge) võiks olla lühike kirjeldus nii otstarbest kui kasutusest. Võiks olla ka readme fail, kus tutvustatakse lühudalt koodi ülesehitust, disainiotsuseid ja stiilijuhendit. Mõneti esineb kohti, kus koodi lihtsustada saaks (this kasutamine klassisiseste muutujate puhul, samaks tüübiks castimine), kuid see ei ole midagi väga negatiivset, pigem lisab natuke selgust programmeerija kavatsuse kohta.


"Must Have": Väidetavalt oli realiseeritud ka xboxi puldi tugi(ei saa proovida ei oma sellist pulti), klaviatuuri tugi töötab. On lihtsamat sorti raskusastmed ja ka umbmäärane punktitabel. Mingid heliefektid olid aga neid küll uhketeks ei saaks nimetada.

"Nice To Have": Levelite automaatne genereerimine oli teostatud ainult objektide tekkimise tiheduse tõstmisega. Muid punkte ei ole realiseeritud.

Mulje Projektist: Mäng küll töötas, kuid oli põnev täpselt nii kaua kuni batmani tunnusmuusikast villand sai. Esitlusel tundus, et on võimalikeist valikutest alati lihtsaim võetud. Ei usu et projekti autorid oma mängu hea meelega demonstreerima läheks ja oma nime mänguga levitaks.

Edasiarendusvõimalusi on palju, mõned ideed pakuti ka kaitsmisel välja: boonuste süsteem, lisagraafika (efektid), uued helid jne. Mõelda võiks deployment lihtsustamisele. Väga positiivne oli, et mäng on iseseisev, paigaldamiseks piisab vaid failide kopeerimisest. Siiski võiks valmis meisterdada lihtsa .exe installeri nt. midagi sellist kasutades: http://www.clickteam.com/website/usa/install-creator.html. Mainitud ekraan mängu tausta ja kiire mängimisõpetusega oleks samuti teretulnud.


Retsensiooni koostas meeskond Agendid


Üldiselt On näha edasi minekut selle projektiga, kuid teha oleks veel väga palju. Olete lisanud veidi uusi pildikesi, mis on hea asi vähemalt. Helikopteri asemel batman - midagi unikaalsemat aga peab arvestama ka autori seadustega, kui peaksite seda hiljem väljastama kuskil internetis. On ka tore näha, et on võetud kokku ennast viimastel päevadel. Võrreldes prototüübiga on korralik edasi minek. Kuid alati võiks rohkem olla ja tean seda omast kogemusest aga mõnikord lihtsalt ei jõua. Aga mäng iseenesest töötab - batman liigub ja tulistada saab ning punktide arv suureneb.

Kood Selle koha pealt võiks veidi nuriseda aga teeme asja lihtsalt. Kuna ise tegin unity ga ja ei oska öelda XNA võimalustest eriti midagi. Kuid võiks olla ikka rohkem OOP ja võiksite järgmine kord mõelda Plugin süsteemidele. Ning samuti võiks uurida State süsteeme. Mis annavad palju juurde kui teete eriti mänge. Aga muidu on veidi koodi muudetud inglis-keelsemaks. Mõnes kohas leiab ikka veel neid eesti keelseid sõnu. Kuna XNA ise on ingliskeelne ja selle järgi võiks kasutada XNA enda tavasid. Need on ilusti olemas XNA õppematreialide all. Ja eriti kui otsida internetist selle kohta video tutoorioleid, siis seal räägitakse suht palju headest tavadest XNA ga.

Mis veel tähele panin, et ei ole kuskil Xbox Puldi kohta infot. Kas see sai realiseeritud ja kuidas te seadistasite nuppud sellise mängu jaoks. kas tegite kangidega, et nt mees liigub tänu sellele eri kiirustega ?` Kahjuks me ise testida ei saanud, kuna puudus vastav vahend.

Helid Helisid oleks võinud olla veidi rohkem, kuna üks ja sama lugu hakkab lõppudelõpuks veidike üle viskama ja kuna projekt ei olnud nii suur, siis oleks võinud veidi rohkem tegeleda ka visuaalse poolega, kuna teile ju anti selle jaoks suhteliselt palju aega.

Levelid Levelid oleks võinud teha veidi paremaks ja huvitavamaks, kuna selles mängus see eriti ei tekita põnevust. Kui siis ainult takistuste arvu ehk objektide arvu suurendatakse mingi teatud maa või aja tagant. Samuti võiks muutuda tagataust ja muusika, mis annaks ka mängule omamoodi vürtsi juurde. Hetkel jääb veits üksluiseks ja viib igasuguse huvi mängu juurest kiirelt. Kindlasti oleks lootnud mängus ka midagi sellist, et vahest ilmuvad ka peale "pahade objektide" mõni selline objekt, mis taastaks mingil kogusel elusi aga no samas ei ole see hetkel väga oluline.

Lugu Oleks lootnud näha ka mängu juures mingisugust pisikest tutvustavat sissejuhatust või lugu, et kuidas kõik alguse sai või mis on batmani eesmärk( ehk siis kas kedagi või midagi päästa või lihtsalt linn puhastada pahadest objektidest). Igasugune pisike "story" annab mängule parema mulje ja pisikese huvi.

kokkuvõte Kuna nad ikkagi üritasid midagi teha ja see oli nende esimene mäng, siis võib mingil määral rahule jääda aga jah, peaksite rohkem vaeva nägema. Praegast tüdineb mängust peale paari kärmet mängu tehes kiirelt ära, et kui enda püstitatud eesmärgid ja mõned teistelt saadud nõuanded ja soovitused kuulda võtta ja need samuti realiseerida, siis usun, et seda mängu mängitakse ikka rohkem kui ühe korra. Seega projekti on võimalik edasi arendada paremuse poole küll ja küll. Samuti mängu vaadates saab aru, et suurem eeltöö on jäänud tegemata.

By Slasher