Talk:Dynamic disk

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Silver Kullarand

Sisu : Teooria on minuarvates hästi lahti seletatud, ning tagab piisava arusaama dynamic disk'ist ja selle kasutamise võimalustest ervinevate windows'i operatsioonisüsteemidega. Kirjutatud on piisavalt arvestades, et teema kohta pole just väga palju kirjutada. Samas võiks välja tuua, et kuigi oli soovitatud kasutada võimalusel riistvaralisi lahendusi näiteks Raid5 rakendamiseks, ei olnud neid kirjeldatud. Kiiduväärt on ka fakt, et on pakutud graafilise kasutajaliidese lahenduse kõrvale ka Diskpart'iga rakendatav lahenudus. Ma ei ütle et praegune diskpart lahendus halb oleks aga mulle oleks rohkem meeldind, kui seal oleks olnud töötav koodi lahendus, võibolla midagi sellist nagu me tunnis tegime.

Kujundus : Kujundusega võib täiesti rahule jääda, pildid on selged ja pole liiga suured ning Command Prompt'i jaoks mõeldud kood on eraldatud muust tekstist. Kuigi mulle endale ei meeldi highlighter tool'iga teksti märkimine piltidel, saan ma mix nii on tehtud ja et see aitab osadel piltidest paremini aru saada.

Viitamine : Kasutatud kirjanduse all on väljatoodud veebilehed ja muud materjalid, mida selle artikli koostamisel kasutati.

Kokkuvõte : Näha on, et artikli koostamisel on vaeva nähtud, ning teemaga tutvumise käigus ise kõik etapid läbi proovitud, kuna vastavad pildid on kõik ise tehtud.

Robert Pärn

Sisu : Dymanic Diski loomise juhendi järgi on võimalik väga edukalt toimetada. Midagi liigset ei ole, kuid samas vajalik info on olemas. Samuti meeldis mulle sektsioon "Dynamic Disk Volumite tüübid", kuna informatsioon on selgesti mõistetav ja arusaadav. Samas pean natuke ka kriitiline olema su töö suhtes: kirjavigu oli liiga palju ning see muutis artikli lugemise kohati raskeks ja ebamugavaks. Sissejuhatus on kirjutatud natuke segase stiiliga ning paraku jääb natuke arusaamatuks, mis see Dynamic Disk täpselt on. Ma arvan, et probleem on siin selles, et sa üritasid liiga täpselt jätta ingliskeelse originaalallika sõnastuse. Seega teoreetiline osapool on nõrgavõitu.

Kujundus : Kujundusega jäin täielikult rahule, kuna kõik on selgelt arusaadav.

Viitamine : Viitamine on tehtud korrektselt.

Kokkuvõte : Üldiselt on näha, et vaeva on nähtud ja olen kindel, et artikli autor on teemaga ise hästi kursis, kuid kirjavead ja sõnastus tuleks mõnes kohas üle vaadata.

Retsenseerija: Teet Saar 13.10.11

Sisu: Antud juhend annab täiesti arusaadava lühiülevaate Dynamic Disk’ist ning erinevatest Volüümidest (Volume’itest). Väga selgelt oli välja toodud ja seletatud Volume’ite tüübid koos piltidega ning nende loomine graafilises kasutajaliideses, kuigi peale Spanned Volume’i võiks olla ka näited kuidas luua teisi volume’id diskpart’i käsurealt. Sissejuhatus on üldiselt küll arusaadav, kuid kirjutamisstiil ja ka mõned kirjavead teevad teksti veidike segaseks. Antud juhendisse võiks lisada ka tarkvaralise ja riistvaralise RAID’i erinevused (plussid ja miinused).

Kujundus: Kujundus on täiesti normikohane. 5.1 Disk Management’i peatükis võiks piltide ja teksti vahele rida või paar tühja ruumi jätta, võib lihtsalt juhtuda et instrueeriv lause kahe pildi vahel võib jääda märkamata.

Juhendi kvaliteet: Juhend iseenesest on üsna kvaliteetne ja kasulik.

Viitamine: Kasutatud materjalidele on korrektselt viidatud.

Märkused: Juhendi peamiseks miinuseks on kirjavead, kuid kokkuvõttes on antud juhend üsnagi sisukas ja asjalik.

Deniss Ruzanov

Sisu: Juhendi järgi saab hakkama dünaamiliste diskide loomisega. Samas juhendis võiks olla detailsemalt kirjeldatud võimalikud optsioonid iga diski tüübi kohta, nii GUI-s kui diskpartis. Dünaamilistel diskidel on ka kasutamise piirangud. Näiteks neid ei toeta usb- ja sülearvutite kõvaketad. Sellest võiks paar sõna kirjutada...

Kujundus: Selgelt arusaadav.

Juhendi kvaliteet: Kvaliteetne, aga võiks olla veidi detailsem.

Viitamine: Viitamine on korrektne.