Talk:Iozone

From ICO wiki

Lugesin läbi artikli programmist Iozone mis on, nagu mainitud, failisüsteemide jõudluse jälgimiseks mõeldud vahend, ja kasutatav mitmete erinevate operatsioonisüsteemidega.

Autor on välja toonud artikli punktides olulisemaid asju: programmi funktsioonid, käivitamisparameetrid, installeerimisjuhendi, väljundid ja ühe graafiku näidise.

Lisama peaks juba sissejuhatusse, kuidas kasutajal on võimalik teste konfigureerida ja millistel põhimõtetel IO päringuid programmi poolt käivitatakse.

"Programmi funktsioonid" peatükis on ka Iozone manuaalis mainitud funktsioonid ära toodud, kui pisut nuriseda, siis natuke on jäänud sisse trükivigu.

Ka oleks võinud funktsioonid eraldi lahti kirjutada, selle kohta leiab Internetist täpsemalt infot küll.

Mainimata on jäänud kogu artiklis üks väga oluline asi - nimelt saab Iozone'ga mõõta lisaks lokaalse failisüsteemi jõudlusele ka jõudlust NFS keskkonnas mount'itud failisüsteemidel.

NFS kohta on ainult viide ühele allikale, "Kasutatud materjalid" loetelus.

"Benchmark Features" - ehk jõudlustestide funktsioonide kohta on Iozone kodulehel toodud välja terve loetelu, mille autor on jätnud mainimata. Siiski on positiivne, et on lühidalt on kommenteeritud autori oma sõnadega, mida näidisgraafikul näha saab.

Kokkuvõttes võiks öelda, et artiklit lugenuna saab aimu küll, millise vahendiga on tegu ja kuidas seda tööle panna, samas kohati sooviks täpsemat informatsiooni.

Süsteemiadministraatorile jääks selline juhend väheseks, kodukasutajale võibolla mitte.

Tiit Maripuu AK22

Õppejõult: Mitu punkti on antud ja mis autor arvab hindest? Mernits 12:12, 27 May 2011 (EEST)


Tiit Maripuu: Annaksin hetkel 65% hindest, arvestatuna et tegu on lõppkasutajale suunatud lühijuhendiga stiilis "program features". Kui tegu oleks tehnilise instruktsiooniga, tuleks enne avaldamist täiendada.