Talk:Ketta krüpteerimine BitLockeriga Windows 8'l

From ICO wiki

Tauri Jaanus AK21

Väga hea ülevaade, sisaldab kõike olulist ning andis hea ülevaate, kuidas seda lahendust kasutada. Lisan veel täiustuseks kombinatsioonide loetelu võimalikest turva seadistustest: ainult TPM, TPM + PIN, TPM + PIN + USB, TPM + USB, ainult USB. http://en.wikipedia.org/wiki/BitLocker_Drive_Encryption.

Tõnu Erm AK21

Väga hea ülevaade tõesti. Ülevaatlik ja hea pildimaterjaliga. Ma siinkohal mainiksin ära, et iga ketta softipõhine krüpteerimine (ka alternatiivsete toodetega) võtab 10-20% masina jõudlust ära. Turvalisus nõuab ohvreid. Lihtsalt üks näide: http://4sysops.com/wp-content/uploads/2009/11/bitlocker_truecrypt_transfer_rate.gif

Kui kasutada HDD/SSD-d mis oskab ise rauas krüptida, siis on tulemus parem, kuid kahtlen kas just turvalisem, sest tihti on firmwared vigadega ja kindlasti vähem testitud kui näiteks Bitlocker.

Maris Kuusik AK21

Juhend on koostatud selgelt ja arusaadavalt. Lisatud on piisavalt pildimaterjale. Kuidas krüpteerida on selgitatud kenasti lahti. Kirjeldatud on kuidas võtit taastada kui see on seotud Microsofti kontoga, samas võiks algaja jaoks paari sõnaga lisada, mida teha siis kui võti on kaduma läinud ja see ei ole seotud Microsofti kontoga ning ka parooli ei tea. Kuigi see teadmine ilmselt ei rõõmusta kedagi, hoiaks see ära kasutaja ajakulu infootsingul lootuses, et äkki kuidagi ikka saab.

Tõnu Ruut AK21

Juhend on minu jaoks hästi koostatud. Pildimaterjal on hea ja ülevaatlik. Kuna BitLocker on Windows 8'l pro versiooniga kaasas siis on antud juhendist kasu ka tavakasutajale.