Talk:Meeskond:Vaiksed

From ICO wiki

Retsensioon

Meeskond Vaiksed on valinud endale platvormiks XNA, millele loovad sõja lauamängu. Mängueelne menüü tundub tulevat väga arusaadav ja praktiline, kus valikus on plaanitud singleplayer(arvuti vastu), multiplayer(inimene v inimene), settings ja exit. Väga meeldiv on see, et juurde on lisatud ka visuaalne pilt, kuna see on esimene teaser. Tänu sellele saame teada milline mäng enam-vähem välja võiks näha.

Mängu eesmärk on väga üllas - saada kogemusi programmeerimisel, see on loodetavasti kõikide tiimide eesmärk. Nagu mängude puhul ikka, on eesmärk pakkuda mängijatele huvitavat ja põnevat ajaviidet. Mäng ise seisneb selles, et mõlemad mängijad peavad vallutama üksteiselt võimalikult palju nuppe ning võidab see, kes vallutab rohkem. Huvitav oleks teada, kuidas ja mille järgi see nuppude vallutamine käib, kuid kindlasti saab seda teada siis, kui mäng on valmis. Selline mäng oleks võinud olemas olla juba 1. kooliaastal füüsika loengutes.

Esimese must have funktsionaalsusena on välja toodud menüü, mis on ilmselget must have. Väga tore on see, et on võimalik näha, milline see menüü enam-vähem tulevikus välja võiks näha. Kõik vajalik on menüüs toodud ning mängija jaoks on selline lihtne ja praktiline menüü kindlasti teretulnud. Taolise menüü puhul on lihtne ka xBox kontrolleriga asja hallata. Mõeldud on isegi selle peale, kuidas kasutaja saaks aru, millise valiku peal ta parasjagu on ( valik muutub tumesiniseks). Singleplayer all on võimalik valida vastaseks 3 erineva raskusastmega arvuti vahel. Jällegi oleks huvitav teada, kuidas täpsemalt mäng käib ning kuidas arvuti seda teeb. Mängu arvatav põhifunktsionaalsus on mängija vs mängija, kus tuleb sõbraga tulist lahingut pidada ning sellised mängud on meie arust väga huvitavad. Põnevuse lisamiseks on mängu lisatud ka aeg, mille tõttu ei saa käikude tegemisel venitada. Tore on ka surrender võimalus, kui näed, et oled kaotanud ning soovid teha kiiresti uut mängu. Kindlasti üks tähtsamaid must have on “abi ja reegel”, kus esmaskordsetele mängijatele tutvustatakse kõike vajaminevat. Mõeldud on isegi selle peale, et mängijad saaks oma tahtmiste järgi reegleid muuta. Nice to have funktsionaalsuste alla on toodud tõepoolest asjad, mis on nice to have, kõik hädavajalik on läbi mõeldud ning ilusti must have funktsionaalsuste alla toodud. Ilus disain, avatarid ja full screen teeks mängu kindlasti veel rohkem atraktiivsemaks, kuid põhiline on see, et mäng tundub põnev ja huvitav.

Kokkuvõtteks võiks öelda niipalju, et meeskond on väga hästi ja põhjalikult läbi möelnud, mida nad teha kavatsevad ning see köik tundub väga huvitav. Huvitav oleks teada, kuidas see mängimine ja vallutamine täpsemalt välja näeb, kuid vähemalt on mida oodata. Siinkohal soovib meeskond Viable edu ja jaksu programmeerimisel !


Retsenseeris Meeskond:Viable