Talk:Meeskond: VVA

From ICO wiki

Retsensioonid

Analüüsi retsensioon

Rühm VVA on valinud oma projektiks Atari Breakout tüüpi mängu. Selle loomiseks on nad valinud hõlpsa ja kergendava keskkonna – Unity. Grupp saab õnneks aru, et natukene teistsugune lähenemine projektile(st mäng) ja uue keskkonna valik võib raskendada idee elluviimist. Vähemalt jääb mulje, et nad on valmis tegema lisatööd.

Esimest analüüsi paragrahvi lugedes jääb mulje, et tiimil on üleüldine plaan olemas – kuidas mäng üldjoontes töötab ja mis selle funktsionaalsus on. Mängu sihtgrupp jääb natukene segaseks – kas see on kõigile mõeldud? Rühm loodab, et nende looming võiks tekitada inimestes isegi mingisugust nostalgiatunnet. Siinkohal mainiks, et nostalgia pigem ongi sellist tüüpi mängu üks peamistest müügiartiklitest.

Loetavust ja lihtsust silmes pidades oleks võinud esitada funktsionaalsused lihtsamate lausetena näiteks nummerdatud listis.

Mõningad n-ö punktid funktsionaalsuse all oleks võinud olla esimeses paragrahvis või kuskil analüüsi lõpus(neljas või viies paragrahv juurde?) – jutt mängu disaini kohta, veatu ja loetav kood, parimad lahendused optimeerimiseks ja realiseerimiseks.

Üle tuleks vaadata koht, kus selgitatakse menüü paneeli / paneele ja on juttu nuppudest. See koht jäi natukene segaseks visualisatsiooni koha pealt. Samuti jäi segaseks funktsionaalsus mängu staatuse koha pealt. Kas seda funktsionaalsust näeb mingil määral kasutaja või see on lihtsalt jutt koodi loogika kohta?

Mõningad must-have ja nice-to-have funktsionaalsused võiksid olla vahetuses:

 • Installi osa võiks olla nice-to-have. Peamine rõhk võiks olla siiski sellel, et mäng töötab soovitud taseme ja unikaalsuse juures.
 • Kuidas toimub elude juurde saamine? Selle protsessi kohta võiks olla selgitus või langeb nice-to-have kategooriasse.
 • Skoori kuvamine võiks olla must-have funktsionaalsus kas mängu lõppemisel ja / või jooksvalt.
 • Üks või kaks nice-to-have funktsionaalsust mängu raskustaseme vallast võiks olla must-have. Tulemuseks oleks interaktiivsem ja omapärasem mäng. See punkt on toodud välja, sest uurides niisama Unity keskkonna kohta sattusin lihtsamate Atari Breakout tüüpi mängude õpetuste ja näitekoodide otsa.

Rühm VVA saab aru, missuguse katsumuse on nad omale võtnud. Mängu üldiseloomustus on selgesti arusaadav. Tulevikus võiks mõningad analüüsi osad teha lihtsamalt – näiteks funktsionaalsused nimekirja näol. Mõningad kohad jäid natukene segaseks. Kuna analüüsi loevad isikud, kes ei kuulu tiimi, siis segaduste vältimiseks võiks käia üle ja laiendada mõningaid valupunkte. Kuna kasutatakse uut arenduskeskkonda ja loengus käsitletust täielikult ei piisa, on arusaadav, et analüüsiga ei ole veel täiesti süvitsi mindud.


Retsenseeris: meeskond BIT

Originaalne esitamiskuupäev: 8.11.2015.

Proto retsensioon

Mäng

Bugid/tähelepanekud:

 • Kui vajutada Replay nuppu mängimise ajal, siis Space nupp mängu ei alusta
 • Mängu vaates Exit nupu vajutamine ei tee midagi, kas peaks?
 • Menüü vaates Exit nupu eesmärk jääb ka arusaamatuks.
 • Lives (elusid) kuvab alguses 3 elu aga mängida saab 4 korda.
 • Replay vajutades läheb aeg nulli aga elude arv mitte - kas see ongi nii mõeldud?
 • Pall läheb alati suht sama nurga alt teele - võiks olla rändom


Kood

 • Koodis on parameetrid ja muud nimetused inglise keeles, samas on osad kommentaarid ka eesti keeles.
 • Paddle liigutamise meetod on ilus
 • koodis on kasutatud hästi ära erinevaid Unity2D meetodeid (skoor, Collision2D, jms)


Ettepanekud

 • Lisaks Unity2D baasi ära kasutamisele võiks midagi lahedat ise juurde veel progeda - palli impulsi momendi teke põrkel näiteks et jääks elastse palli mulje.
 • Brick'sid võiksid kokkupõrkel mingi efektiga "õhku lennata" või "laiali mureneda".
 • Paddle liikumise suund võiks anda pallile mingisuguse tõuke, et ülespõrge ei oleks sama nurga all kui seisva paddle puhul.
 • Kommenteerides kasutage ainult inglise keelt või kui soovite enda kommentaare eristada Unity enda omadest siis kasutada võib-olla mingit prefiksit.
 • Mäng võiks toimida (ka menüü) erinevates vaadetes ainult keyboard abil, et ei peaks hiirega sihtima neid Replay ja muid nuppe.
 • Võib-olla teete juurde mängu salvestamise võimaluse (serialiseerimise vms), et hiljem saaks jätkata kui peab restarti arvutile tegema vms.
 • Kuskil (Azure's) võiks skoore salvestada ja kuvada näiteks globaalseid highscore tulemusi.

Retsenseeris: meeskond BIT

Originaalne esitamiskuupäev: 20.12.2015.


Retsensioon meeskond VVA lõppproduktile

Võrreldes prototüübiga on mäng oluliselt muutunud nii visuaalilt kui funktsionaalsustelt. Mängu käivitades on juurde tulnud ekraani suuruse valik, kuid kogu mänguala mahub ära ainult 1366x768 resolutsiooniga mängides. Mac’iga mängu avades sellist valikut aga ei ole ning mängu ei saa avada nii, et aken poleks väiksem kui mäng. Windows’iga avades saab mängu avada 1366x768 resolutsiooniga ning mäng mahub ilusti ära.

Positiivne on see, et tasemeid on tulnud juurde ning mäng on läinud seeläbi põnevamaks. Samuti on realiseeritud erinevate tugevustega klotsid ning klotsid, mida läbides muutub platvormi suurus. Programmi kood on korralikult kommenteeritud ning arusaadav ka inimesele, kes pole varem selle koodiga kokku puutunud. Lisaks on hea, et mäng on piisavalt keeruline, et seda iga korraga läbi ei suudaks teha.

Negatiivse poole pealt võiks välja tuua näiteks selle, kuidas pall jääb mõnikord seina või lae külge kinni ning kui seinalt saab selle Shift’i abiga kätte, siis lae küljest ei saa. Samuti on palli liikumiskiirus kohati erinev ning pole arusaadav, millest see oleneb. Lisaks sai Shift’i kasutada keset mängu palli suuna muutmiseks ning seeläbi klotse kiiremini lõhkuda.

Kokkuvõttes oli võrreldes prototüübiga lõpptoodet korralikult täiustatud ning on lisatud erinevaid funktsionaalsusi, isegi taustamuusika. Sellegipoolest saaks veel ära parandada mõned pisivead, et mäng oleks atraktiivsem.

Retsenseeris: meeskond mc2

Originaalne esitamiskuupäev: 26.1.2016.


Retsensioon meeskond VVA mängu lõpptootele Meeskonnalt BIT

Koodiosa

 • Kood on lihtsasti loetav
 • Kommentaare on piisavalt, võib-olla oleks võinud kasutada ametliku dokumentatsiooni varianti ehk tippides: "///"
 • Klassidesse jaotamist oleks võinud võibolla väheke paremini teha. Näiteks on eraldi klassides Brics ja DoubleBrics - need oleks ehk saanud ühes klassis kirjeldada. Võib-olla Unity seda ei võimalda mugavalt, aga praegu oleks nagu liiga palju klasse.
 • Eraldi klass on Strings, milles on eraldi ridadel mängus nähtavad sõnad (level1, level2 jne). Oleks võinud vähemalt kasutada Enum'e.
 • Skoorisüsteem on natuke läbimõtlemata. Alguses on 6 elu ning mängu alustades hakkab skoor vähenema 200, 199 jne. Kui ma teen leveli läbi esimese korraga siis saan näiteks 83 punkti. Kui aga viimase eluga saan surma kohe esimsestel sekunditel, siis saan ikka Skoori 198 näiteks :)
 • Kui pall on kinnijäänud, siis peaks koodi järgi palli trajektoor muutuma (nii saan aru), aga mängus seda aga reaalse bugi korral ei juhtunud

Windowsi mäng

 • Juhendis on hästi märgitud ära, mis valikud tuleb esimeses unity ekraanil teha, 1366 reso jne
 • Mängu mängima hakates aga pall liigub jube aeglaselt üles suunas ja siis jääb esimese bricksi juures seisma ja midagi rohkem ei juhtu
 • Kui aga hiljem proovisin nii, et panin algsetest valikutest graphics quality "fantastic", ehk kõige parema, siis hakkas pall liikuma.
 • Saan enda arvutis ka maksimaalse resoga mängida 2048x1152 juures, tõenäoliselt ei ole vaja seda 1366 realaotust ikka ja mingi vahepealne viga on millestki muust.
 • Muusika hakkab mängima ja nupud ikka toimivad ka nagu vaja
 • Avastasin, et kui "surma" saada siis järgmise mängu skoor hakkab langema juba enne kui ise oled alustanud (space klahvi vajutanud)

Veebi mäng

 • Laeb kiirelt
 • Elusid on 2x rohkem :D
 • mäng on ise ka jube kiire, ei võitnud ühtegi mängu ..
 • Juhtus kaks korda, kus pall jäi vertikaalse seina "küljes" üles-alla liikuma. Korra juhtus paremas seina, korra vasakus. Pall lihtsalt liikus üles-alla ja näiteks too shift ka ei aidanud.
 • Mäng on iseenesest hea, 15 mintsa kindlasti läks selle nahka :)

Kokkuvõtte

 • Kui see on autori(te) esimene mäng siis soovitan kindlasti ka edasi proovida! Mulle lõpptoode meeldis ja jäin rahule!

Retsenseeris: meeskond BIT

Originaalne esitamiskuupäev: 27.01.2016.


Retsensioon meeskond VVA mängu lõpptootele Meeskonnalt GlobalElite

Meeskonna VVA eesmärgiks oli luua 2D Arkanoid mäng Unity keskonnas. Lõpptoode oli väga hästi teostatud. Mäng oli lihtsasti käivitatav ja ka õpetus oli selgitav. Mäng ise oli üsna huvitav ja jättis mulje, et on vaeva nähtud. Võrreldes prototüübiga on edasiminekut kõvasti. Funktsionaalsust on kõvasti juurde tekkinud ja kõik põhilised Nice to Have ja Must Have’d on täidetud. Kui kood Unitys avada, siis on näha, et kood on väga puhas ja arusaadavalt kirjutatud. Väga lihtne oli seadeid ja koodi ise natuke lõbu pärast muuta. Sain näiteks väga hõlpsalt palli kiirust kiiremaks muuta, et mäng huvitavamaks teha. Võib olla ka lisa funktsionaalsus? Võimalus tavamängijal palli kiiremaks muuta. Lahe oleks ka võimalus salvestada topskoori vms, et mängides oleks mingi objekt silme ees, mida ületada. Üks asi mis kohe veel silma jäi oli see, et pall hakkab alguses alati samas suunas liikuma. Kui koodis saaks mingisuguse random arvu genereerida, siis oleks jällegi huvitavam.

Probleemiks oli Windowsi versioonil vahepeal palli väga aeglane liikumine. Kusjuures enamasti seda probleemi ei olnud, kood tundus ka korras olevat. Mingi imelik bug (äkki viga Time.deltaTime’ga).

Üldiselt jättis mäng väga positiivse mulje. Projektiga on vaeva nähtud ja see on väga hästi välja tulnud. Kui graafikat natuke veel edasi arendada, siis võib täitsa Androidi versiooni sellest teha ja Google Playsse üles laadida ja raha teenima panna. PS: Level 5’s oli päris lahe brickide kujundus.

Retsenseeris: GlobalElite