Talk:Meeskond:whipround

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Analüüsi retsensioon

Meeskond Whipround on võtnud eesmärgiks luua rakendus, mis võimaldab organiseerida ning jälgida raha kogumist. Meeskond on täitnud kõik nõuded analüüsile. Rakenduse funktsionaalsused olid kõik lahti seletatud, mis andis hea ülevaate sellest, mida rakenduse loojad kavatsevad teostada. Siiski tekkis ka mõningaid küsimusi. Järgnevalt toome välja mõned tähelepanekud, mis analüüsi lugedes tekkisid:

  • Analüüsi sissejuhatuses oli kirjutatud, et kasutaja saab rakenduses kiire ülevaate temaga seotud rahakorjamistest ning ka sellest, kes kellele võlgu on. See viimane lause osa läheb vastuollu rakenduse ideega, milleks on raha kogumine, mitte laenamine.
  • Kohati jäi arusaam, et raha kogumisel peab iga osaleja maksma mingi teatud summa. Meie arvamusel võiks iga osaleja saada valida kui palju ta soovib panustada. Soovi korral võiks ka anda inimestele võimaluse panustada mitu korda.
  • Seoses eelneva tähelepanekuga pakume välja idee teha näiteks mitu korjanduse liiki. Üks liik võiks olla selline nagu analüüsis juba on kireldatud, et tehakse korjandus ja siis pannakse sinna osalejate arv (nt. töötajate arv firmas/firma osakonnas) ning jagatakse ära summa (nt. kingitusele kuluv raha). Seejärel jagatakse linki nendele inimestele, kes siis panustavad kokkulepitud summa. Teine korjandusliik võiks olla selline, kus osalejate arv ei ole määratud ning iga osaleja saab panustada täpselt nii palju kui ta soovib, mitte eelnevalt ettemääratud summat.
  • Mis siis saab kui vajalikku summat ei kogutagi kokku? Kas siis peab igal juhul korjanduse korraldaja vahe kinni maksma või saab ka korjanduse näiteks ebaõnnestunuks kuulutada ning raha osalejatele tagastada?

Loodame, et meie tähelepanekutest on teile kasu ning soovime teie tiimile edu ja jaksu!

Retsenseeris meeskond IT Baar


Retsensioon

Meeskonna Whiproundi idee on hea, mis lubab mingil grupil raha koguda, näiteks sünnipäeva jaoks. Me kõik teame, kui tülikas ja aeganõudev rahakorjandus on, eriti veel sularahaga askeldamine. Analüüs on enam-vähem põhjalik ja ülevaatlik, kuid tekkis paar küsimust.

Nimelt, mis siis saab kui isikul ei ole kohe välja käia piisavat summat ning ei ole kontot, kas siis on osamakse võimalik näiteks kahes tükis ja märkida, et antud isik on maksnud? Kuna tudengid on üldjuhul vaesemad ja kogutakse näiteks 50 eurot mingi ürituse jaoks, siis ei ole vast võimalik seda raha kohe leida ja võiks mingi kompromissi saavutada.

Idees on kirjas, et kasutaja saab näha, kellele ta võlgu on, aga kui mõni inimene hoiab korjandusest meelega eemale ja hiljem väidab, et tegi anonüümselt annetuse, mida ei saa temani tagasi jälitada, siis kas anonüümne korjandus on ikka hea idee? Sunniviisiline kasutaja loomine ei ole vast kontimurdev ülesanne ja on kõigi hüvanguks. Anonüümseks jäädes võib keegi ka spämmima hakata, kuna on raha korjava inimese peale vihane ja spämmib teda 1-sendiste ülekannetega, ehk võiks lisada miinimumsumma, mida annetada, et vältida seda.

Kolmas mõte mis tekkis, on see, et kui korjandus ei saavuta antud summat? Kas raha kantakse tagasi või jääb summa alles, kui kõik registreeritud kasutajad annavad nõusoleku? Neljas uitmõte on seotud sellega, et kuidas takistatakse inimesi võltskorjandusi tegemast? Identiteedivargusega võiks ju 5000 eurot suurema grupi inimeste käest koguda ja sellega jalga lasta. Samas seda võiks lahendada näiteks SmartID või pangaga ühendades, aga kooliprojekt sinna küündima ei peaks.

Igal juhul edu ja jaksu, tõotab tulla kasulik programm nii mõnegi ema jaoks.

Retsenseeris meeskond Pakiraam