Talk:Meeskond "Kujuneb"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML Arvustus

Kommenteerimisel tooks eelkõige välja teie tiimi XML koodi plussid: - Juurelement - olemas on 1 juurelement, milles asuvad nn "alamelemendid". - Kõigil XML elementidel on olemas alguse ja lõpu tag. - Kasutatud on ühtset stiili (läbivalt väiketäht, eesti keel) - Atribuudina on kasutatud ainult metadata, id-d, mille väärtus asub korrektselt jutumärkide vahel

Miinuseid hetkel mina ei leia, kõik on selge ja korrektne. Jõudu tööle!

Katri


Antud XML on väga lihtsa ülesehitusega, kus on toodud plaadid nende artistidega. Mina oleks tahtnud näha ka selles XML-kirjelduses artistide kirjeldusi eraldi (näiteks viide artisti kodulehele, miski lühikirjeldus nende kohta, kust riigist bänd pärineb vms). Alubmite sees võiks toodud olla ka laulude pealkirjad ja nende kestvus, võiks olla ka mp3-viide loo lühi-introle.

XSD kirjelduse andmetüübid on natuke puudulikud. Peamiselt pean silma id-atribuudi tüüpi unsignedByte, mille väärtus saab olla vahemikus 0 and 255, seega süsteem toetab kuni 255 kirjet.

XSLT-s soovitan kasutada <xsl:for-each select="albumid/album"> asemel miskit <xsl:template name="show_album" match="albumid/album"> näiteks.

Visuaalselt vaadates tundub muidu kõik korrektne.

Edu!

Elvin


XML fail on hea ja lihtne, kuigi tuleb tunnistada, et minuarust isegi natuke veidi isegi liiga lihtne. Põhjaliku teenuse tegemiseks peaks XML fail sisaldama rohkem infot artistide kohta ja lisaks võiks olla veel info lugude kohta. Aga üldmuje korralik, võib tööga täiesti rahule jääda.

Jaanus Vallmann D32


Teenuse arvustus

Tunnis esitatud teenus oli lihtsa ülesehitusega, mis tegi seda mida küsiti - päris andmeid XML-failist ja kirjutas andmeid XML-faili, näiteks logi kirjutamine, millist funktsiooni küsiti. Andmebaasi kasutatud polnud. Viimases tunnis koos klientrakendusega esitatu oli aga muudetud kõvasti - andmehoidlaks oli nüüd MSSQL-andmebaas ja tabeleid oli tekkinud kõvasti rohkem juurde. See oli see, mida juba algselt ootasin :) Viimases tunnis esitatu põhjal tundus ka et saadi veebiteenus somee.com all toimima, väljaarvatud autentimise mehhanism.

Elvin

Omalt poolt lisaksin veel juurde, et wikilehel võiks olla olemas ka meetodite lühikirjeldused - võimaldaks lihtsamini ja selgemini neis orienteeruda.
Päevaõppurite teenuseid sirvides tuvastasin, et paljud meeskonnad olid lisanud ka kommenteerimise võimaluse. Usun, et see oleks vajalik ka meie tööde puhul, hetkel ei mahtunud ajapuuduse tõttu kummagi tiimi töömahtu sisse.

Katri

Klientrakenduse arvustus

Veebirakendus puudus, kuid Windows Formsiga tehtud klientrakendus nägi väga hea välja UI poolelt. Programmi tööle panekul oli suur viivitus algul. Aken tuli alles siis ette kui olid tehtud funktsioonis LaeAndmed() toimingud. Siin oleks soovitanud need teha asünkroonselt - enne näidata akent, disable'nud elemendid, näidanud miskit teadet või loading pilti ja siis asünkroonsete päringute lõppemisel väljad täitnud ja elemendid enabletud. Asynkroonselt oli tehtud piltide laadimine - selle osa teostus meeldis. Kokkuvõttes oli viimane töö tehtud väga hästi!

Elvin

Klientrakendusi oli küll vaid üks, kuid see rakendus oli see-eest hästi teostatud ja terviklik (tundus, et kogu kavandatud funktsionaalsus oli suudetud ka teostada). Selle, et esitlusel ei töödanud kõik päris nii nagu oleks pidanud, võib vist kirjutada Murphy seaduste arvele - positiivne oli seejuures, et kõik sai siiski kokkuvõttes näidatud-nähtud.

Liisa

Näha on, et ära on tehtud suur töö. Lisaks eelmistele kommenteerijatele tooksin positiivse poolena välja veel selle, et hästi loogiline on funktsioonide "peitmine" autentimata kasutajate eest. Neid kasutada ei saa, aga on näha, et mingid lisafunktsioonid on tulemas, kui sisse logida.
Meeldib ka see, et logi poole pealt on juba mõeldud kokkuvõtliku statistika kuvamise peale. Adminile annaks see kiire ülevaate sellest, milleks seda rakendust kõige enam kasutatakse. Antud juhul võiks näiteks tuua, kui paljud otsingud viivad reaalse müügini. Selle info põhjalt saab juba teha ärilisi otsuseid.

Katri

Meeskonnapunktide jaotus

  • Rauno Väli 15p
  • Andreas Lea 15p
  • Erik Peinar 30p