Talk:Meeskond "Project Manager"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Arvustus #1 - Tanel Liiv (D22)

Idee

Idee ei ole just eriti uudne, aga see ei ole negatiivne punkt - lihtsalt mainin :)

Teostus

  • Kriitika:

Asjade haldamine võiks olla veidi lineaarsem, st. ei ole sellist "kiiresti sisse välja ja tehtud" tunnet, vaid peab surfama erinevate lehtede vahel. Home leht võiks sisalda ka linke nii projektide, klientide kui ka ülesannete taga, et kiiresti muudatusi teha.

Lehed oleks võinud olla üldse Ajaxiga lahendatud - lingi klikkimisel lehe laadimine jätab veidi nõrga mulje ja rikub terviklikkuse tunnet. Tundub ka et projekt pole päris valmis kuna klientide haldamine on väga minimaalne - ainult nime saab muuta, kus on muud kliendi andmed? Kasutajate kohta on rohkelt andmeid kuid kliendil pole isegi telefoni numbrit? Tegelikult on ka projektid ja ülesanded väga minimalistikud.

Kui eelmised mainitud asjad on vaid pealiskaudsed ja suhteliselt lihtsalt lahendatavad väikese andmebaasi ja UI muudatustega, siis suurimaks miinuseks näen igasuguse ajahalduse puudumist. Ülesannetel peaks kindlasti olemas olema mingisugused kuupäevad, kellaajad, tähtajad, jms.

Mingi õiguste süsteem võiks ka olla, et kellel mida võimalik muuta/näha on.

Esilehel on näidatud mingid kellajad... mis need on? Samuti ei suutnud ma enda poolt sisestatud taski kuidagi Home lehel nähtavaks teha. Seega järeldan et süsteem ei ole päris intuitiivne ja kohati isegi päris segane.

  • Kiitus:

Välimus on uhke ja professionaalne. Palju "vigu" saaks kergelt lahendada. Kahe autori kohta suhteliselt korralik projekt. Wiki on kenasti täidetud ja kood ka viisakas.

  • Kokkuvõte:

Kriitikat alati kergem kirjutada kui kiitust, aga kokkuvõttes on kenasti tehtud projekt ja üleliia nuriseda ei saa :)


Arvustus #2 - Andres Mill (A22)

Projektihaldur on kasulik rakendus mõne kavandi teostamisel, mõningate muudatuste läbiviimisel saaks seda rakendust kasutada ka C# projektide korral. Ülesanded ja nende teostajad on nähtavad, aga juurde oleks võinud lisada kuupäeva ja kommentaarirea, et hiljem oleks selgem ülevaade. Lisaks võiks iga projektijuht näha ainult endaga seotud projekti. Kasutaja pealehevaates on rapordi nupp, kuid mina ei leidnud kohta, kus see rapord oleks kajastunud – oleks võinud siis sellise vaate ka juba teha, kui rapordi nupp sai tehtud. Klientide sisestamise korral oleks vaja rohkem andmeid sisestada kui ainult nimi. Lisada oleks võinud aadressi, telefoni, äriühingu nime jne read, et tähtsaim kliendi kohta oleks välja toodud. Kasutajaliides ja kujundus on igati korralik ja ametlik, nagu selliste rakenduste puhul peab olema. Programmeerimisel on arvestatud objektorjenteeritud lähenemist ning kood kogu ulatuses kommenteeritud. Wikis on palju informatsiooni projekti ning rakenduse kohta. Juurde oleks võinud lisada klasside kirjelduse.


Seda Sahradyan D21

Väga hea idee ja teostus. Kujundus on hästi tehtud ja sobilik. Kõik tundus töötavat sujuvalt, silma ei jäänud mingeid suuremaidvigu. Projektide ja muude lisamine oleks võinud olla kuidagi kompaktsem, kuna ei nõutud palju detaile nende kohta. Võib olla oleks vaja mõnda kohta rohkem võimalusi informatsiooni sisesta, näiteks kliendi juurde. Projekti puhul oleks võinud saada kohe lisada inimesi, kes sellega seotud on, pärast on lihtsam ülesandeid jagada. Üldiselt väga hästi koostatud rakendus. Potensiaali on sellel kindlasti.

Wiki on väga korralikult tehtud. Olemas on logi, pildimaterial, õpetused ja klasside kirjeldused. Mis mulle väga meeldis oli kasutatud tehniliste vahendite nimekiri ja kasutatud "kirjanduse" viited. Kood on väga korralikult kommenteeritud ja selgelt kirjutatud.


Robin Soon D22

Näeb kena ja viimistletud välja. Tavakasutajana sisse logides oli miskipärast väljalogimise nupp roheline nool tekstiga 'Sign'. Kliendile võiks saada lisada rohkem andmeid kui vaid nimi. Taski lisamisel on hea, et toimub valitud kliendi järgi automaatne filtreerimine projektidele. Tavakasutaja näeb Timesheeti all ka teiste kasutajate raporteeritud tööd. Projektijuhil peaks olema võimalus näha inimese tehtud tööd vajadusel sama detailselt kui töötaja isegi, aga mina sellist võimalust ei leidnud. Üldmulje on väga hea, ilmselt on vead jäänud sisse ajapuuduse tõttu. Kood tundus kiirel ülevaatamisel ilus, korralikult kommenteeritud. Wiki on korralik, arhitektuur on väga hästi kirjeldatud.


Reigo Männiste D22

Rakenduse väljanägemine on puhas ja korralik. Kasutajaliides sarnaneb sisuhaldussüsteemide omadega ning need on oma olemuselt lihtsad kasutada. Linkidele klikkimisele reageeringud internetis jooksutades on piisavalt kiired ning andmed saab viivitusteta kätte. Localhostis jääb veidi liiga uimaseks. Sessiooni aegumine on ka edukalt sisse viidud. Turvalisuse üle sellelt kohalt nuriseda ei saa.

Rakenduse kirjeldus vastab rakenduse omadustele ja wiki leht on korralikult koostatud. Lisatud on rakenduse kasutamiseks vajalikud loginid, mida paari teise proovitud rakenduse juures ei olnud. Ilusti on ära selgitatud klasside kirjeldused ning tehtud ka rakenduse pildigalerii. Rakendusest saab väga hea ülevaate juba ainult wiki lehte uurides.

Kood on kenasti klassidesse liigitatud ja piisavalt kirjeldatud, et aru saada mis kus toimub.

Arendusele mõeldes võiksid asjad kergemini leitavad/hallatavad olla. Avalehel on kohe ära toodud kõik projekti kohta käiv. Esialgu võiks olla näha vaid pealkiri, sest kui projektide hulk kasvab, tuleb päris palju kerida enne kui soovituni jõuab. Lisaks sellele võiks olla mingisugune progressi mõõdik, mille järgi saaks projektide staatust mõõta.

Kokkuvõttes korralik rakendus, disain hea ja lihtne ning kasutajaliides piisavalt arusaadav. Läks ilma igasuguse lisaprogrammide installimiseta localhostis tööle ning see on mõnusalt mugav.