Talk:Trenniinfo

From EIK wiki

Retsensioon meeskonna "Trenniinfo" XML ülesande kohta

Käesoleva töö puhul on tegemist andmesüsteemiga, mis kajastab spordikeskuste informatsiooni. Kokku on lisatud kolm spordikompleksi, kaks treeningkohta ja kuus spordiala. Samuti on võimalik infot anda maksumuse ja treeningaegade kohta. Aadressina on kasutatud spordikompleksi asula nimetust (küla, linn), mis kasutajale praktilist infot sisuliselt ei paku. Vaja oleks näidata spordikompleksi täpset aadressi ja võimaluse korral ka näiteks mõnda kaardirakendust, mis sihtpunktini juhataks. XML ülesehitus on väga lihtne, kuid samas loogiline.

Töös on kasutatud nõutud nelja dimensiooni (mis on enamat kui ID) ning programmikood on loetav. Töö on varustatud asjakohaste kommentaaridega. Dokumendid on olemas, kuid skeemifail käsitsi kirjutatud DTD põhjal ei tööta ja annab vastuseks: "]>". XML valideerimine ühtegi viga ei tuvastanud.

Esimese transformatsioonifaili puhul on meeskond esitanud lahenduse, et kui spordiala atribuut spordivõimalused on nimetusega 'valivaljak', siis kirjutatakse, et kindlas spordikompleksis on sportida võimalik ainult õues. Hetkel annab näiteks Ruila Ratsakooli puhul vastuseks: "NB! SpordikompleksMTÜ Ruila Ratsakool's pakub ainult väljas sportimise võimalusi!" Seega "'s" on üleliigne.

Kolmanda transformatsioonifaili puhul annaks liigendust parandada viies xsl väärtuse "maksumus" eraldi reale. Lisaks võiks anda tööle luua huvitavama välimuse, kasutades erinevaid värvi- ja stiilikombinatsioone. Käesolev must-valge lahendus pole kasutaja jaoks ega silmale kõige mugavam. Praktilist väärtust tööle annaks juurde näiteks ka see, kui lisada juurde lahtiolekuajad igale spordikompleksile.

Meeskond: "CSharpArt"