Trenniinfo

From ICO wiki

Liikmed

 • Andreas Plado
 • Xiangwei Zuo

Kodutöö XML osa

Teemaks on valitud spordikeskuste ühtne andmesüsteem, kust on võimalik kasutajal kätte saada erinevate spordikeskuste jaoks vajaminevat infot.

XML

Kirjeldus:

XML-i juurelemendiks on element <sportimiskohad>. Juurelemendile me olulist infot panna ei saa, sest see on liiga üldine. Juurelemendile järgneb spordiklubi, milles on olulise tähtsusega atribuut 'tyyp'. Attribuut 'tyyp' määrab ära selle, kas kasutaja saab antud spordikompleksis sees või väljas trenni teha. Ülejäänud informatsioon puudutab seda, missugust sporti on võimalik harrastada. Ühte ja sama sporti võib-olla harrastatakse spordikompleksi eri osades. Näiteks mängitakse jalgpalli nii sees, kui ka väljas. Oluline on ka spordikeskuse ühekorde külastuse maksumus. Tihtipeale ei pruugi spordikompleksi külastamine üldse maksta. Näiteks minnakse spordikompleksist välja õue korvpalli mängima. Spordikompleksi külastajat oleks sellise informatsiooniga vaja kursis shoida. Sageli ei pruugi kliendid seda teada, mida võib teha antud keskustes tasuta, mida mitte.

Kindlasti on plaanis lisada rohkem informatsiooni spordikompleksi lahtioleku aegadest.

Link:

XML DTD

Kirjeldus:

DTD ehk Document Type Definition on mõeldud selleks, et on aidata .xml failis leida üles vigu ning neid vajadusel parandada.

Link:

DTD fail

XML Automaatgenereeritud skeemifail

XML Transformatsiooni failid:

Esimene

Faililaiendiga .htm transformatsioonifail on selle jaoks, et XML failist välja võtta ja kuvada kõik XML-i kirjutatud andmed, mis on kirjeldatud .xslt failis. Antud juhul lisab ta ka info selle kohta, kas on võimalik sporti sees või väljas teha. Võimalik on ka asjaolu, et spordikompleksis on võimalik sportida nii sees, kui ka väljas.

Teine

Faililaiendiga .htm transformatsioonifail on selle jaoks, et XML failist välja võtta ja kuvada kõik XML-i kirjutatud andmed, mis on kirjeldatud .xslt failis. Kui spordiala atribuut on tasuta='jah', siis xslt genereerib htm koodi kus öeldakse, paksult trükituna maksumusele järgnevas tekstis: 'spordikompleks pakub tasuta sportimise võimalusi'.

Kolmas

Faililaiendiga .htm transformatsioonifail on selle jaoks, et XML failist välja võtta ja kuvada kõik XML-i kirjutatud andmed, mis on kirjeldatud .xslt failis. Kui XML-i elemendi treeningajad atribuut igapaev='jah', siis pole vaja kirjutada andmetesse kõiki nädalapäevi. XSLT fail kirutab ise valmis teksti 'Treening toimub igapäevaselt' Kui treeningu atribuut 'igapaev' puudub või on jah asemel midagi muud, siis võetakse xmlist andmed täpsmeate treeningaegade kohta.

Teenus

...

Valminud teenuse meetodid:

 • Hetkel puuduvad

Valminud töö saab kätte lingilt: Hetkel puudub

Klientrakendus

Valminud klientrakenduse saab allalaadida lingilt: Hetkel puudub

Klientrakendus hetkel puudub

Logi

23.03.2013

 • Wiki lehe loomine
 • Ära on esitatud XML, DTD, Schema, 3 erinevat XSL-i
 • Lisasime kommentaarid
 • Töö ülesanded on enamalt jaolt paigas

30.03.2013

 • ...

04.05.2013

 • ...

11.05.2013

 • ...

18.05.2013

 • ...

25.05.2013

 • ...