Windows Defender

From ICO wiki

Windows Defender, varem tuntud nägu Microsoft AntiSpyware [1] - Microsoft’i tarkvara toote, mille eesmärk on kõrvaldada, panna karantiini või fenomeniga spyware-moodulite Microsoft Windows operatsioonisüsteemides. Windows Defender on vaikimisi sisse ehitatud Windows Vista ja Windows 7 operatsioonisüsteemi, ja vabalt saab alla laadida Windows XP ja Windows Server 2003. Arendajad keeldusid toetamast Windows 2000.

Windows Defender – on mitte ainult skänneri süsteem, nagu ka teised sarnased vabad tarkvarad. Ta sisaldab mitmeid turvamoodulid et jälgida kahtlasi muutusi teatud segmentides reaalajas. Programm võimaldab ka kiiresti eemaldada paigaldatud ActiveX rakendused. Juurdepääsu Microsoft SpyNet saab saata teateid kahtlaste objektide Microsoft’i, et määrata selle võimalikku ühinemist spyware.


Ajalugu

Beta 1

Windows Defender põhineb toote GIANT AntiSpyware, mis töötati välja Giant Company Software, Inc. See ettevõte omandas Microsoft (väljakuulutamist tehing toimus 16. detsembril 2004). Vaatamata asjaolule, et esialgne GIANT AntiSpyware toetas vanemad Windowsi versioonid, toetus operatsioonisüsteeme Windows 9x oli katkestatud.

Esimene beetaversioon Microsoft AntiSpyware oli ilmunud 6. jaanuar 2005, ja oli tegelikult GIANT AntiSpyware ümber jaotamine. Programm oli tasuta, selle nimest on kadunud sõna GIANT. Parandused olid väikesed: käesoleva release oli puhtalt turundus ja koosnes toode re-branding. Aasta jooksul tulid välja uued programmi versioonid, kuni lõpuks, 21. november 2005 ei olnud vabastatakse lõplik beeta versioon. Vahetult enne seda, 4. november, 2005, paketi Microsoft AntiSpyware ametlikult nimetati Windows Defender.

20111010201243!0001.jpg

Beta 2

RSA Security Conference 2005 aastal, juhataja ja üks Microsoft’i asutajatest, Bill Gates teatas, et Windows Defender jagatakse tasuta kõikidele litsentsi Windows 2000, Windows XP ja Windows Server 2003 operatsioonisüsteemidele, et parandada selle operatsioonisüsteemide turvalisust, vaid ka sellepärast, laine nuhkvara, mis käivad Internet’is ning kujutavad endast tõsist teabeturbede ohtu. Uue operatsioonisüsteemi Microsot Windows Vista, Defender programmid tulid osana süsteemiga ja on vaikimisi paigaldatud.

Release teise beetaversiooni Windows Defender toimus 13. veebruaril 2006. Programm tuli uue nimega, oli oluliselt muudatud, ning sisaldas palju uuendusi. Kernel oli ümber kirjutatud C + + keelele, siis kui originaal toode on välja töötanud Visual Basic keeles. See oli märkimisväärne programmi suurendamine. Lisaks programm oli nüüd tegutsetud Windows Service, erinevalt eelmisest versioonist, mis pakub kaitset isegi kui login ei olnud täidetud. Sel põhjusel, Windows Defender on tegelikult teenuste haldamise liides Windows, millel on sama nimi. Lisaks taotlus saab nüüd kontrollida suurem arvu piiripunktides sisenemist süsteemi, mileel on lihtne ja intuitiivne interface. See versioon on tarvis võtta autentsuse kontrolli Windows Genuine Advantage.

Samal ajal selles versioonis, otsustati loobuda mõned vahendid, mis olid Beta 1. Beta 2 olid eemaldatud System Explorer ja Tracks Eraser, mis teeksid lihtsemaks kõrvaldamist erinevate ajutiste Internet Explorer 6 failid, nagu küpsised ja ajutised Interneti-failid ja puhastada Windows Media Player ajalugu. Hiljem andis Microsoft välja saksa-ja jaapanikeelsed versioonid Windows Defender (beetaversioon 2).

1139920005 defenderhome .jpg

Süsteemi nõuded:

• Protsessor: Pentium 233 MHz või kiirem protsessor, Pentium III (soovitatav)

• Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) või uuem, Windows XP Service Pack 2 (SP2) või hiljem, Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) või hiljem.

• Mälu: 64 MB RAM (miinimum), 128 MB RAM (soovitatav)

• HDD mälu: 20 MB vaba kettaruumi.

• Browser: Microsoft Internet Explorer 6.0 või uuem.

• Saada Windows Defender on võimalik tootja saidilt

Märkus: Windows Defender (beetaversioon 2) ei tööta süsteemidega Microsoft Windows Me, Windows 98 ja Windows NT


Lõplik versioon

24. oktoober 2006 Microsoft teatas lõpliku versiooni Windows Defender[2]. Viidi ellu toetavad Windows XP, Windows Server 2003 ja Windows Vista, siiski oli otsustanud loobuda kavas toetada Windows 2000, kuna vastavalt korporatsiooni esindajad, see süsteem ’ei ole populaarne’, ning otsustati lõpetada teostamine selle süsteemi toetust.[3]

Asendamine

29. september 2009 Microsoft avaldas Microsoft Security Essentials. Tasuta viirusetõrje tarkvara pakett. Microsoft on oma foorumil ametlikult teatanud, et Microsoft Security Essentials asendab Windows Defender. Samuti märgiti, et kasutajad saavad nüüd keelduda kasutada programmi Windows Defender, sest mõlemad rakendused võivad toimuda paralleelselt ja järgmised versioonid Microsoft Security Essentials peavad lihtsalt blokeerida Windows Defender toimimist.[4]

Microsoftsecurityessentials-221209.jpg


Lisavõimalused

Kasutaja võib muuta järgmisi turvaseadmeid reaalajas:

Auto start - Vaatama programmide nimekirja, mis hakkavad automaatselt käivitada arvuti käivitamisel

Internet Explorer Add-ons - Vaatama programme, mis algavad Internet Explorer’i käivitamise alguses

Internet Explorer Configurations (settings) - Vaatama oma brauseri turvalisuse seaded

Internet Explorer Downloads - Jälgima faile ja programme, mis töötavad koos Internet Explorer’iga

Services and Drivers - Jälgima teenuse ja draiverid järg, mis suhtlevad Windowsi ja programmidega

Application Execution - Jälgima käivitatud programme ja kõiki tegevusi, mis nad teevad

• Vaatama moodulite ja Windows’i komponentide uuendusi


Software Explorer

See komponent vaatab, et käivitasid Windows startup programmid. Versioonis, mis installeritakse koos Windows 7, see funktsioon on eemaldatud.

Kasutatud materjalid

1. http://blogs.technet.com/b/antimalware/archive/2005/11/04/413700.aspx

2. http://www.windowsitpro.com/article/windows-xp2/finally-microsoft-ships-windows-defender

3. http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/features/windows-defender

4. http://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/protect_start/windows-defender-and-microsoft-security-essentials/5309cb8d-02e1-40e8-974f-0dcedb9ab9fd


Koostas

Igor Pavlov A21

09.10.2011