Windowsi aktiveerimismeetodid

From ICO wiki

Koostaja

Nimi: Jaanus Paasoja AK31

Rühm: AK21

Kuupäev: 21.10.2012

Windowsi kaitse lühike ajalugu

1981 - 1995

Sel ajal kasutati selliseid operatsioonisüsteeme nagu MS-DOS ja Windows 2.x/3.x. Nendel ei olnud seeriakoode ega kopeerimise kaitset. Kui kopeeriti installeerimise failid flopi kettale, võis selle operatsioonisüsteemi installeerida igasse arvutisse.

1995 - 2001

Sel ajal kasutati selliseid operatsioonisüsteeme nagu Windows 95/98/Me, Windows 2000. Hakatakse kasutama seerianumbrit. Installeerimise käigus küsitakse seerianumbrit, mis ei pea olema unikaalne, ta peab sobima heakskiidetud nimekirja või algoritmi. See number annab õiguse programmi edasi installeerida. See ei takista sama seerianumbriga installeerida erinevatesse arvutitesse. Seerianumbri suurus muutus aja jooksul 10- st 25- ni.

2001 - tänapäev

Hakati kasutama selliseid operatsioonisüsteeme nagu Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows 7, Windows 8. Siis hakati kasutama windowsi toote aktiveerimist, mis nõuab tootenumbri sisestamist 25-kohalises tähtnumbrilises formaadis. Kuid kuna kasutati ka hulgilitsentsi (VLK), mis ei nõudnud aktiveerimist ja see hakkas lekkima, siis sai ikkagi installeerida Windowsi piraatprogrammi. 2004 aasta sügisest lõi Microsoft pilootprogrammi Windows Genuine Advantage, et kindlaks teha varastatud tootenumbrite ja keygen utiliiti, mis lõi kasutamata ja kehtivat multitootenumbrit, kasutajaid. See pilootprogramm, otsis need tootenumbrid üles ja lisas nad nn "blokeerimise nimekirja", et selle tootenumbriga, ei saaks edaspidi teisi windowse aktiveerida. Hiljem seda progammi arendati ja see hakkas kontrollima regulaarselt ja varastatud tootenumbri korral andis ta Windowsi kasutajale selle kohta pidevalt teateid. Alates Windows Vistast tootenumbri aktiveerimise puudumisel tekkisid tõrked süsteemis. Näiteks ei saanud uusi programme installeerida.

Windows XP aktiveerimine

autor:tipandtrick.net

Toote aktiveerimisega saab vähendada mõtlematu kopeerimisena tuntud tarkvarapiraatlust. Mõtlematu kopeerimine on tarkvara selline kasutamine ja installimine, mis on lõppkasutaja litsentsilepinguga vastuolus. Toote aktiveerimine aitab tagada, et Windows XP iga installeerimist lubav litsents on kooskõlas lõppkasutaja litsentsilepingu tingimustega ning programmi ei installeerita rohkematesse arvutitesse, kui litsentsis lubatud. Windows loob Windows XP installimisel loodava toote ID ja riistvara ID teabe alusel installi kordumatu ID. Toote aktiveerimisel kasutage Microsoftile installi ID edastamiseks Interneti või telefoniliini kaudu Windowsi toote aktiveerimise viisardit. Installi ID seostab toote ID teie arvutiga ja arvutisse saadetakse Windows XP aktiveerimiseks kinnituse ID. Aktiveerimine on anonüümne ning aktiveerimisel ei küsita isiklikke andmeid. Installi ID seostab toote ID teie arvutiga ja Microsoftile saadetakse tagasi vastav kinnitus. Seejärel saate tootevõtme abil Windowsi sellesse arvutisse installeerida piiramatu arv kordi. Kui aga soovite sama tootevõtme abil installeerida Windowsi mõnda muusse arvutisse, peate pöörduma Microsofti klienditeenindusse. Toode tuleb aktiveerida 30 päeva jooksul pärast Windows XP käivitamist. Kui te ei soovi Windowsi aktiveerida kohe pärast installeerimist, kuvatakse olekualal ikoon Windowsi aktiveerimine (Windows Activation). Ikoon kuvab perioodiliselt meeldetuletusi kohustusliku aktiveerimiseni jäänud päevade kohta. Pärast 30 päeva möödumist peate Windowsi kasutamise jätkamiseks selle aktiveerima. Koos aktiveerimisega saate oma Windowsi koopia ka registreerida. Toote aktiveerimine erineb toote registreerimisest selle poolest, et aktiveerimine on kohustuslik, kuid registreerimine mitte. Kui avaldate Windows XP registreerimisel oma nime, meiliaadressi ja muud kontaktandmed, saate tellida ka tootevärskenduste ja muude eripakkumiste teavitusi. Mõnelt seadmete lõpptootjalt või hulgilitsentsilepingut omavalt edasimüüjalt ostetud Windows XP koopia võib olla eelaktiveeritud ning sel juhul pole toote aktiveerimiseks vaja teha mingeid täiendavaid toiminguid.

Mis on windowsi aktiveerimine?

Aktiveerimine aitab vähendada tarkvara võltsimist, mis omakorda aitab tagada, et Microsofti kliendid saavad oodatud tarkvarakvaliteedi. Pärast tarkvara aktiveerimist seostub kindel tootevõti arvutiga, millesse teie tarkvara on installeeritud. Aktiveerimine aitab tõestada, et Windowsi koopia on autentne ja seda ei ole kasutatud rohkemates arvutites, kui Microsofti tarkvara litsentsitingimused lubavad. Nõnda aitab aktiveerimine takistada tarkvara võltsimist. Aktiveeritud Windowsi koopiaga saab kasutada kõiki Windowsi funktsioone. Saab kasutada Windowsi uuendusi, et vältida turvariske, ja uuendatud programme. Windowsi esmakordse käivitamise järel on 30 päeva aega see aktiveerida. Aktiveerimine on kohustuslik ning tuleb teostada eelnevalt määratud ajapikenduse perioodi jooksul. Kui aktiveerimisperiood lõpeb enne aktiveerimise lõpuleviimist, keelatakse paljud Windowsi funktsioonid. Windowsi kõigi funktsioonide kasutatavuse taastamiseks peab selle aktiveerima.

Aktiveerimise käigus saadetakse Microsoftile järgmist tootevõtme teavet:

• Microsofti tootekood

• kanali identifikaator või lehe kood

• installeerimise kuupäev

• teave, mis aitab kinnitada, et tootevõtme teavet ei ole muudetud.

Aktiveerimine saadab Microsoftile ka arvuti riistvara konfiguratsioonist loodud numbri. See number ei kajasta mitte mingit isiklikku või tarkvaraga seonduvat teavet. Seda ei saa kasutada arvuti tootja või mudeli kindlakstegemiseks ega teie arvuti kohta mis tahes lisateabe väljaselgitamiseks. Koos arvuti standardandmetega kogutakse ka täiendavat teavet keelesätete kohta.

Microsoft ei kasuta seda teavet ühendusevõtmiseks ega isiku tuvastamiseks.

Windowsi aktiveerimise meetodid

Windowsi aktiveerimiseks peab Windowsi sisse logima administraatorina. Windowsi koopia aktiveerimiseks võib vaja minna kehtivat tootevõtit. Selle leiab Windowsi CD ümbriselt või arvutilt või kinnitusmeilist, kui operatsioonisüsteem on ostetud ja alla laaditud võrgust.

Windowsi aktiveerimine interneti kaudu

autor:megaleecher.net

Kui alustada aktiveerimisprotsessi, proovib Windows tuvastada Interneti-ühendust. Kui ühendus tuvastatakse, on võrgu kaudu aktiveerimine võimalik. Kui kasutada Interneti-ühenduse loomiseks modemit, olles parajasti ühenduseta, pakutakse aktiveerimist modemi kaudu.

Aktiveerimine otseühenduse kaudu

 1. Windowsi aktiveerimise viisardi avamiseks tuleb klõpsata nupul Start, hiire parema klahviga käsul Arvuti, seejärel teha klõps käsul Atribuudid ja üksusel Aktiveeri Windows kohe.
 2. Kui Windows tuvastab Interneti-ühenduse, tuleb klõpsata üksusel Aktiveeri Windows kohe. Kui küsitakse administraatoriparooli või kinnitust, tuleb sisestada parool või anda kinnitus.
 3. Kui küsitakse Windowsi tootevõtit, peab selle kirjutama vastavasse lahtrisse, klõpsama nupul Edasi ja järgima juhiseid.


Aktiveerimine modemi kaudu

 1. Windowsi aktiveerimise viisardi avamiseks tuleb klõpsata nupul Start, hiire parema klahviga käsul Arvuti, seejärel teha klõps käsul Atribuudid ja üksusel Aktiveeri Windows kohe.
 2. Klõpsata üksusel Näita teisi aktiveerimisviise.
 3. Tippida Windowsi tootevõti ja klõpsata nupul Edasi.
 4. Klõpsata üksusel Kasutage modemit, et luua otseühendus aktiveerimisteenusega. Kui küsitakse administraatoriparooli või kinnitust, sisestada parool või anda kinnitus.
 5. Valida ripploendist lähim asukoht, klõpsata nupul Edasi ja järgida juhiseid.

Aktiveerimine telefoni kaudu

Kui Windowsi ei saa võrgu kaudu aktiveerida, on võimalus aktiveerida Windows automaatse telefonisüsteemi abil. Windowsi aktiveerimiseks on telefoni numbriks (888) 571 2048

 1. Windowsi aktiveerimise viisardi avamiseks tuleb klõpsa nupul Start, hiire parema klahviga käsul Arvuti, seejärel teha klõps käsul Atribuudid ja üksusel Aktiveeri Windows kohe.
 2. Klõpsata üksusel Näita teisi aktiveerimisviise.
 3. Tippida Windows tootevõti ja klõps nupul Edasi.
 4. Klõpsata üksusel Kasutage automatiseeritud telefonisüsteemi. Kui küsitakse administraatoriparooli või kinnitust, sisestada parool või anda kinnitus.
 5. Valida ripploendist lähim asukoht ja klõpsata nupul Edasi.
 6. Helistada ühel saadaolevatest telefoninumbritest. Automatiseeritud süsteem juhendab aktiveerimisel.
 7. Kui palutakse, tuleb sisestada telefoni klahvistikul ekraanil kuvatud installi-ID.
 8. Märkida üles telefonisüsteemi antav kinnitus-ID.
 9. Tippida kinnitus-ID aktiveerimisdialoogi lehe 3 asjakohasele väljale, klõpsata nupul Edasi ja järgida juhiseid.
 10. Kui aktiveerimine ebaõnnestub, tuleb jääda liinile ning ühendatakse klienditeeninduse esindajaga, kes saab aidata.

Windowsi aktiveerimisoleku kontrollimine

 1. Avada Süsteem, klõpsates nuppu Start, Juhtpaneel, Süsteem ja hooldus ning seejärel nuppu Süsteem.
 2. Aktiveerimisolek kuvatakse jaotises Windowsi aktiveerimine. Tootenumbrit saab muuta, klõpsates nuppu Muuda tootenumbrit.

Windows 8 aktiveerimine

Installeerimise käigus küsitakse: Sisesta tootevõti (Product Key), et Sa saaksid oma Windowsi installeerida. Sa pead siia sisestama 25-sümbolise tootevõtme, et jätkata installeerimist ja kui see läbi saab, siis ühtlasi aktiveeritakse ka Sinu Windows 8. Kuna Windows 8 Release Preview versioon on kõikidele tasuta, siis võid siia sisestada näiteks järgmise võtme:

 • Windows 8 Release Preview tootevõti (Product Key): TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF
 • Windows 8 Pro RTM versiooni puhul võib näiteks kasutada NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4 võtit.
 • Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni (Windows 8 Evaluation Copy 32- ja 64-bit versiooni) puhul ei ilmugi seda tootevõtme sisestamise akent, sest talle on see võti juba sisse ehitatud.
 • Sooduspakkumisega $40 Windows 8 Pro upgrade versiooni (kehtib kuni 31.01.13) puhul saad tootevõtme tema ostmise ja allalaadimise ajal - kõik see toimub Windows 8 Upgrade Assistant nõustajaaknas (viisardis).
 • Kui ostsite poest Windows 8 OEM kompuutri ja tahate Win 8 ümbersinstalleerimist teha, siis leiate selle tootevõtme kleebise kusagilt arvutibloki pealt (või sülearvuti aku kaane alt).

Sidekriipse ("-") ei pea sisestama, need pannakse automaatselt ja ei pea ka jälgima suur/väiketähti. Kui valmis, siis kliki nupule Next. (Win 8 installeerimisel ja tema tootevõtme sisestamisel ei saa enne "Next" nupule ligi, kui olete ÕIGE võtme sisestanud! Kontrollige ka seda, et ei eksi võtmekoodi tippimisel.)

autor:Erdal Ozkaya
autor:Erdal Ozkaya

Kui windows 8 on installeeritud ja oleks vaja toodet ikkagi aktiveerida, siis toote aktiveerimisviisardi käivitamiseks toimige järgmiselt. Avakuval libistage sõrmega paremast servast või hoidke hiirekursorit ekraani paremas ülanurgas, et näha tuumnuppude menüüd. Koputage või klõpsake nuppu Sätted. Koputage või klõpsake suvandit Arvuti sätete muutmine. Kui teie arvuti ei ole aktiveeritud, siis kuvatakse arvuti sätetes juhised, mis on kohandatud teie aktiveerimistõrke järgi. Kui tõrke puhul on võimalik pakkuda tugiteenust telefoni teel, koputage või klõpsake vastavat linki (link võib sarnaneda mõne järgmise lingiga).


• Aktiveerimine

• Aktiveerimine telefoni teel

• Abi saamiseks võtke ühendust klienditoega

Kui te ei saa oma Windowsi aktiveerida, siis üks põhjustest võib olla see, et te installeerisite oma uuele arvutile Windows 8 uuendusversiooni, mis on mõeldud nendele, kellel on Windowsi varasem versioon juba olemas.

Kokkuvõte

Oma operatsioonisüsteemi Windowsi peab aktiveerima, sest põhjusi on mitu:

 1. Kui te seda ei tee, võib tekkida oht, et soodustate piraatlust või isegi tegelete piraatlusega.
 2. Teie lemmik programmid jäävad kasutamata, sest aktiveerimata windows teatud aja pärast uuendusi ega installeerimisi ei luba.

Viited

 1. http://www.zdnet.com/blog/bott/a-brief-history-of-anti-piracy-at-microsoft/219
 2. http://windows.microsoft.com/et-EE/windows7/windows-7-privacy-statement?T1=supplement
 3. http://windows.microsoft.com/et-EE/windows-8/why-activate-windows
 4. http://www.computerworld.com/s/article/9230399/Microsoft_ends_activation_grace_period_with_Windows_8
 5. http://support.microsoft.com/kb/950929
 6. http://www.megaleecher.net/Windows_7_Activation_And_Serial_Key
 7. http://www.tipandtrick.net/2008/install-windows-xp-sp3-without-product-key-and-use-for-30-days-free-with-retail-cd/
 8. http://www.erdalozkaya.com/post/2012/09/26/Windows-8-Activation-v2.aspx
 9. http://www.hot.ee/sm2/sitemap.html