Talk:WAFIOP: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Rrass (talk | contribs)
No edit summary
Rrass (talk | contribs)
 
Line 59: Line 59:
'''Kood:'''
'''Kood:'''


Kood vastab Objektorienteeritud programmeerimisele ja on mõistlikult sorteeritud ning kasutatud MVVM lähenemist. Lisaks on kood  
Kood vastab objektorienteeritud programmeerimisele ja on mõistlikult sorteeritud ning kasutatud MVVM lähenemist. Lisaks on kood  
ilusti ära kommenteeritud.
ilusti ära kommenteeritud.

Latest revision as of 23:08, 4 January 2013

Prototüüpi retsenseerib: Meeskond R&T Soft

Meeskonna WAFIOP ehitatud prototüüp tundub töötavat "must have" funktsioonide tasemel enam vähem. Kõik nõutud - must have - funktsioonid töötavad mingil tasemel.

Kuigi esmalt käivitades tundus rakendus olevat suhteliselt segase paigutusega, sai lõpuks ikka asjale pihta. Põhivaates jäi kõige rohkem silma otsingu kasutatavus, otsingu textbox ja nupp võiksid üksteisele lähemal paikneda - vastasel juhul ei pruugi tabada, et suur kast vaate üleval ääres on otsingu tekstiväli.

Funktsioonidest:

  • Kui lisatakse kommentaar, siis võiks suunata tagasi vastava filmi vaatele. Samuti võiks mingi teate kuhugile kuvada, sest hetkel lisasin 5 kommetaari ja vaatasin lolli näoga, et miks seda ei ilmu. Hiljem taipasin, et kommentaar ilmus kõige alla.
  • Kui toimub suhtlemine saidi või serveriga tuleks kõik nupud, mis samal ajal segavad rakenduse tööd, n.ö külmutada. Selleks, et kasutaja, ei ajaks rakendust umbe.
  • Veatöötlust tuleks täiustada, nii mõnigi funktsioon suudab hetkel rakenduse ära tappa.
  • IMDB filmi kirjelduse parsimist tuleks parandada. Hetkel jäävad sümbolid parsimata.
  • Kui filmi nimi ei mahu kasti ära ning see jupitatakse mitmele reale siis muutub ka kommentaari vaade. Need peaks üksteisest piisavalt eraldatud olema, et seda ei juhtuks.
  • Programmi minWidth ja minHeight on liiga suured, ma tahaks jätta alles ainult väikese aknakese, kust saan poole silmaga midagi jälgida aga ikka võtab aken suure osa ekraani pinnast ära.

Funktsionaalsuse soovitus: Igale vaate osale panna nö. collapse funktsioon nii, et saaksin ajutiselt kaotada nt. kommentaaride vaate või filmide nimekirja.


Rakenduse koodi vaadates avaneb hoopis parem pilt. Ülesehitus on korralik ja MVVM'ile vastav. Kasuks tuleb veel koodi korralik kommenteerimine.


Retsensioon programmi WAFIOP lõpptootele.

koostanud meeskond AFFA

WAFIOP-i meeskonnal on täidetud "Must have" tingimused, seega on oldud tublid! Programmi lahti tehes ning proovides erinevaid suvalisi kasutajaid ja paroole, andis programm korrektselt teada, et sisestataks õige kasutajanimi. Lisaks suletud kasutajate korral annab teada, et kasutaja konto on suletud või kustutatud, mis on vägagi tervitatav teave. Adminina sisse logides läheb probleemideta edasi. Väga mõistlikult on lahendatud, et akna all ääres on kirjas, mis kasutaja parajasti sees on.

Nüüd mõned plussid ja miinused:

+ Programmi akent minimaalseks "tõmmates" on paika pandud akna minimaalsed mõõdud, mis kuvavad piisaval määral tekste jms (kui ridu rohkem, siis tekib scrollbar).

-Kuigi imdb info nuppu vajutades jääb see info osa peitu.

  • Admin->Kasutajad:

+Admini nuppu vajutades ning kasutajad klikkides on näha ka inimeste nimed. Nime peale vajutades on näha erinevat infot kasutaja kohta (mitmed kontaktandmed, kasutaja grupp, kasutaja tüüp jne)

+Uue kasutaja tegemisel ja sellega sisse logimisel annab teada, et kasutaja pole veel aktiveeritud.

+ Kasutajaid saab lisada rohkem kui ühesse gruppi

  • Filmid:

-Tulles nüüd filmide juurde, ei ole lahendatud prototüübi retsensioonis kirjeldatud sümbolite parsemised (" ja ' puhul).

+Kommentaari lisades ning see järel "Lisa kommentaar vajutades" tuleb tekst ilusti esile esimesena koos punktisummaga.

+ Treilerile vajutades tuleb eraldi Youtube aken ette, kus kuvatakse probleemideta treiler

Peale 15 min erinevate rakenduste uurimist leidsin ka otsingu ülesse, mis iseenesest on suurelt üleval, aga tavakasutajana esimese korraga kohe ei osanud arvata.

Kood:

Kood vastab objektorienteeritud programmeerimisele ja on mõistlikult sorteeritud ning kasutatud MVVM lähenemist. Lisaks on kood ilusti ära kommenteeritud.