DDoS: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Kpurru (talk | contribs)
Created page with "==Autor== '''Nimi:'''Katariina Purru '''Rühm:'''A21 ==Ülevaade== ==Kokkuvõte== ==Kasutatud allikad=="
 
Kpurru (talk | contribs)
No edit summary
Line 1: Line 1:
==Autor==
==Autor==
'''Nimi:'''Katariina Purru
'''Nimi:''' Katariina Purru
'''Rühm:'''A21
 
'''Rühm:''' A21


==Ülevaade==
==Ülevaade==
'''DDoS''' (''Distributed Denial-of-Service attack'' ing.k) ehk hajutatud teenusetõkestamise rünne on arvuti või arvutivõrgu ülekoormamine kui samal ajal saadavad üheaegselt paljud kasutajad paljudest arvutitest suure hulga päringuid. Tänu sellele ujutatakse võrk üle tarbetu liiklusega, mis muudab võrguteenuse kasutamise võimatuks. DDoS ja Dos (''Denial-of-Service'' ing.k) on väga sarnased. Nende erinevus peitubki selles, et kui DoS-i rünnakus kasutatakse arvuti ülekoormamiseks ühte arvutit, siis DDoS-is ründab ühte arvutit mitu arvutit. DoS-ründed võivad olla suunatud mistahes võrguseadme vastu, kaasa arvatud marsruuterid ning veebi-, meili- ja DNS-serverid.
==DDoS-i ennetamine==
==Võimalike kahjude minimeerimine==


==Kokkuvõte==
==Kokkuvõte==


==Kasutatud allikad==
==Kasutatud allikad==
[http://vallaste.ee/index.htm?Type=UserId&otsing=2330 E-teatmik]
[[Category: Operatsioonisüsteemide administreerimine ja sidumine]]

Revision as of 16:25, 3 December 2016

Autor

Nimi: Katariina Purru

Rühm: A21

Ülevaade

DDoS (Distributed Denial-of-Service attack ing.k) ehk hajutatud teenusetõkestamise rünne on arvuti või arvutivõrgu ülekoormamine kui samal ajal saadavad üheaegselt paljud kasutajad paljudest arvutitest suure hulga päringuid. Tänu sellele ujutatakse võrk üle tarbetu liiklusega, mis muudab võrguteenuse kasutamise võimatuks. DDoS ja Dos (Denial-of-Service ing.k) on väga sarnased. Nende erinevus peitubki selles, et kui DoS-i rünnakus kasutatakse arvuti ülekoormamiseks ühte arvutit, siis DDoS-is ründab ühte arvutit mitu arvutit. DoS-ründed võivad olla suunatud mistahes võrguseadme vastu, kaasa arvatud marsruuterid ning veebi-, meili- ja DNS-serverid.

DDoS-i ennetamine

Võimalike kahjude minimeerimine

Kokkuvõte

Kasutatud allikad

E-teatmik