TÜC: Difference between revisions
No edit summary |
|||
Line 88: | Line 88: | ||
*03.-07.12.2013 - Prototüübi valmimine | *03.-07.12.2013 - Prototüübi valmimine | ||
Revision as of 19:11, 7 December 2013
Kodutöö aines "Programmeerimine C# keeles"
Meeskonna nimi: TÜC
Liikmed: Ülle Tiitson, Tiit Teder, Anna Carina Vainola
Projektijuht: Anna Carina Vainola
Rakenduse nimi: Küüt
Rakenduse idee: Otsin transporti, pakun transporti. Tegemist on Eesti sisese rakendusega, kuhu pannakse ülesse kuulutused autos olevate vabade kohtade kohta.
Projekti analüüs
Mida see endas sisaldab ja mida tavakasutajad seal teha saavad?
Meie projektiks on WPF rakendus „Küüt“, Eestis eraisikute vahelise transpordi pakkumiste kuulutamiseks. Hiljem on plaan teha sellest mobiilirakendus. Meie rakenduses saab teha endale kasutaja, lisada kuulutusi, kuulutustele vastata ning anda ka teistele kasutajatele hinnanguid ja kommentaare. Meil tekib kuulutustest andmebaas, milles kuulutuse aegumisel see muutub mitteaktiivseks.
Kasutaja loomisel tuleb sisestada oma kasutajanimi, telefoni number, email ja parool. Sellisel juhul luuakse kasutajale konto automaatselt. On võimalik valida, kas su andmed on peidetud või on avalikustatud. MUST HAVE funktsionaalsustega tuleb peidetud juhul lisada oma telefoni number kuulutuse sisse. NICE TO HAVE funktsionaalsustega vahetatakse kontaktid sooviavalduse aksepteerimisel kasutajate vahel. Kasutaja andmeid hoitakse andmebaasis krüpteeritud kujul.
Enda kasutajaga sisse logides näeb kasutaja enda kuulutusi ning kasutajaid, kes on temaga kaasa sõitnud. Lisaks on oma profiilil nupp „Lisa kuulutus“, millele vajutades tuleb kohe ette kuulutuse sisestamise aken. Lisaks on ka olemas nupp, kust edasi liikuda kalendrisse, et vaadata parajasti aktiivseid kuulutusi.
Kuulutuse lisamine: Kuulutuse lisamisel saab valida, kas kuulutust näevad vaid regristreerinud kasutajad või väeb seda ka ilma sisse logimata. Kuulutusele tuleb sisestada, kust-kuhu toimub sõit, mis kuupäeval see aset võtab, mis kell alustatakse sõitu, kui palju on autos olevaid vabu kohti ning vaba koha hind. Selle vaate kõige viimane asi on nupp „Postita“, mis laeb kuulutuse kohe kalendrisse vastavalt sisestatud kuupäeva alusel. NICE TO HAVE funktsionaalsusega saab sihtkohaks märkida ka suurema ürituse nime(näiteks Viru Folk).
Kui kasutaja on postitanud enda kuulutuse, siis teised kasutajad näevad seda ning nad võivad vabale kohale soovi avaldada. Kui on soov mitmele kohale, siis tuleb sisestada soovitud kohtade arv. Kuulutuse omanik vastab sooviavaldusele kas positiivselt või negatiivselt. Kui vastus on positiivne, siis toimub automaatselt kasutajate vahel kontaktandmete vahetus ning väheneb üks või enam vaba kohta kuulutusel. Kasutajatele tuleb teade, kui tema avaldus on vastu võetud. Kui kasutajatel on tahtmist enne aksepteerimist teineteisega rääkida, siis tuleb varjatud numbritega kasutajatel omavahel kuulutuse kommentaarides suhelda.
Lisaks on võimalik oma kuulutust ka vajadusel ise muuta. Näiteks tuleb kasutajal endal mõni tuttav veel auto peale, sellisel juhul on vaja vähendada vabade kohtade arvu. Samas kui on muudatus sõidu alustamise kellaajaga jne, siis on antud ka võimalus kasutajal oma kuulutust muuta. Muudatuste korral, mis puudutavad sõidu kellaaega, kuupäaeva või sihtkohta, ning sõidu kuulutuse enneaegse ära kustutamise korral tuleb soovi avaldanud inimestele selle kohta teade.
Meil on kalender, kus on ära märgitud, millistel päevad on kuulutused üleval. Pakun küüti“ kuulutust omav päev on värvitud ühte värvi ning „Otsin küüti“ kuulutusega päev on värvitud teist värvi. Sellest kalendrist saab otsida linna alusel kuulutusi. Enne kalendrisse sisenemist saab valida alguse linna ning sihtkoha, mille abil kuvatakse seejärel kalender. Kalendris vajutades kuupäevale, mis omab juba kuulutusi, avab rakendus järgmise vaatena sellel kuupäeval olevate kuulutuste listi. Kui kuulutus kasutaja soovitud päeval puudub, avaneb uus aken, kus on võimalik postitada kuulutus nimega „Otsin küüti“.
„Otsin küüti“ avaldamisel tuleb sisestada alguspunkt, sihtkoht, kuupäev, vajadusel kellaaeg ning inimeste arv. Sellise kuulutusega toimub kontaktide vahetus samal põhimõttel nagu „pakun küüti“ kuulutuse puhul. Kui kinnitad kellegi vastuse, siis kaob kohe otsimise kuulutus ära. Kalendrit on ka võimalik näha ilma sisse logimata. Sellisel juhul aga ei saa midagi postitada vaid saab ainult kuulutusi näha. Kui mõni kuulutus kasutajale sobib, siis on ka võimalik vabale kohale soovi avaldada ilma sisse logimata. Selleks peab aga sooviavaldusse kirjutama oma telefoni numbri ning nime, et kuulutuse omanik, saaks ühendust võtta.
Mis on selle eesmärk?
Eesmärk on teha inimestele kergemaks auto transpordi jagamine omavahel. Aitame olla bussiliiklusest sõltumatu. Kuna portaalis facebook on olemas juba sellised jututeemad, siis meie mõte on teha sellele ligipääs mugavamaks. Kalendri eesmärk on selles, et näeks ära, millistel päevadel on olemas juba sõidud. Selle abil on parem ülevaade. Milliste osade realiseerimine võib osutuda problemaatiliseks?
Kasutajaskonna leidmine võib osutuda esialgu raskeks. Alguses on kasutajaid vähe ning pole inimesi, kes kuulutusi üles paneks. Meie plaan on leida kasutajaid esialgu oma tutvusringkonnast ning facebooki kaudu. Facebookis on olemas grupp, mis töötab samal põhimõttel. Keskse serveri realiseerimine võib osutuda keeruliseks, sest meil ei ole sellel alal kogemusi.
Töötava andmebaasi mudeli koostamine võib samuti keeruline olla, sest sellega samuti puuduvad meil hetkel veel suuremad kogemused.
MUST HAVE funktsionaalsused:
- Kasutaja loomine
- Kuulutuste lisamine
- Kuulutuste muutmine
- Kalendri funktsionaalsus
- Teated kasutajatele (e-mail)
- Kontaktandmed kuulutuses sees
- Mitteaktiivseid kuulutusi ei kuvata
- Ilma kasutajata kuulutuste vaatamine ning nendele sooviavalduste kirjutamine
NICE TO HAVE funktsionaalsused:
- Kena kasutajaliides
- Profiil
- Kuulutuste ajalugu
- Kasutaja usaldusvärrsuse hindamine ja kommentaarid
- Turvaline kontaktandmete vahetamine
Prototüüp
Kirjeldus
Lae alla:
Tegevuste logi
- 01.10.2013 - Meeskonna loomine
- 17.10.2013 - Idee sündimine ja analüüsi tegemise algus
- 25.10.2013 - Meeskonna Wiki lehekülje loomine
- 26.10.2013 - Projekti analüüsi postitamine
- 11.11.2013 - Alusprojekti loomine
- 17.11.2013 - Koosolek vaatemudelite ideede jagamiseks. Esimeste ülesannete jagamine
- 02.12.2013 - Andmebaasi loomine ja esimesene vaade, splashscreen
- 03.-07.12.2013 - Prototüübi valmimine