Talk:Hubris

From ICO wiki
Revision as of 21:44, 30 May 2015 by Elund (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

XML retsentsioon meeskonnalt Liisa ja Poisid

  • XML on üldjoontes suhteliselt kena ja lihtsasti mõistetav. XML koodis ei ole üleliigset pahna ja kood on ilusti trepitud. CDATA-s olev informatsioon on hea ja kongreetne. Töö vastab nõuetele. Likes ja dislikes võiks kuidagi teistmoodi lahendatud olla, kuid praeguna on ka okei.
  • XSD on hea. Koodis on kasutatud unsignedInt-i, mis on antud koodi puhul täiesti sobilik. Jällegi, kood vastab nõuetele ja sellega ei tohiks tekkida probleeme tulevikus.
  • XSLT koha pealt, kõik mis on, tundub täiesti korralik ja hea. Esimene kuvab ilusti välja kõik mis on xml-is. Teine kuvab kõik raamatud ja kolmas kõik, millel on rohkem kui 100 like-i. Kahjuks ei olnud koodi, mis muudaks xslt xml-iks, kuid pole hullu, kõik muu on väga hää.

XML retsensioon meeskonnalt VariableMoods

  • Ülesandepüstituses on nõutud kolmel dimensioonil atribuute, mis on enamat kui 'id'. Antud töös leidub atribuute ainult ühel dimensioonil ja ainult üks atribuut, mis ei ole 'id'. Oleks võinud veel otsida atribuutide jaoks kasutuskohti. Näiteks elemendid 'videourl' ja 'weburl' võiks ühendada üheks elemendiks 'url' ning atribuudiga määrata sellele tüüp. Nii oleks võimalik hiljem veel vajadusel erinevaid url-e lisada. Segadust tekitas ka elemendi 'date' eesmärk: kas tegemist on sisestuse avaldamise või lisamise kuupäevaga (need võivad ju erineda). Lisaks võiks 'date' olla lammutatud kolmeks alamelemendiks vastavalt 'day', 'month' ja 'year', mis hõlbustaks kuupäeva töötlemist. Viimane soovitus on lisada struktuuri veel üks element 'author'. Antud juhul on muusika/raamatu puhul olemas pealkiri ja kirjeldus, aga autorit mitte.
  • XSD puhul märgiks ära, et advert-elemendi id puhul tuleks kinni pidada CLS(Common Language Specification) nõudest kasutada id väärtuste salvestamiseks integer tüüpi.Kuupäeva hoitakse hetkel string-tüübina. Võib-olla oleks sobivam kasutada date-andmetüüpi või meie soovituse järgi kuupäev tükkideks jagada ning kasutada unsignedShorti aasta puhul ning byte-tüüpi kuu ning päeva puhul.
  • XSLT transformatsioonid töötavad hästi. Väljund HTML-kood võiks samuti valideeruda (hetkel 1 viga - element 'head' puudumine).
  • Kokkuvõttes on töö korralik, väikeste puudujääkidega.Soovime teile edasiseks palju jõudu ja edu!

Tegi meeskond VariableMoods

Kuupäev: 19.märts 2015

ALTER eGO kliendirakenduse retsensioon

Meeskonna loodud ASP.NET MVC klientrakendus eristub käima panemise hetkel juba sellega, et vaikimisi seatud hall taust on asendatud hubase, koduse taustapildiga, mis kirjeldatud projekti üldises CSS failis.

Loodud rakenduse puhul on väga kenasti info esitletud menüü sektsioonides, et teada saada, mis on täpsemalt Hubris. Näiteks /Home/About pealt on näha ja võimalik lugeda projekti puudutavat informatsiooni ning sealt selgubki, et tegu on meelelahutusvaldkonna reklaamikeskkonnaga, kus kasutajad saavad end toimuvaga kursis hoida.

Autentimata kasutajal on võimalik näha vaid olemasolevaid postitusi ning neid filtreerida otsinguribale sisendeid tulistades. Samuti ei ole lubatud autentimata kasutajal postitustel muudatusi teha: hinnata, kommenteerida, postitust kustutada.

Esmakordsel uue kasutaja loomisel saab veateate. Üritades sisse logida meeskonna Wiki lehel kirjeldatud kasutaja ja parooliga Admin/Admin123 õnnestub sisselogimine ning rakendusest avaneb laiem pilt. Admin kasutajaga välja logimise järgselt õnnestub luua ka uus kasutaja. Samuti on registreerimisel andmetele määratud kriteeriumid, mis peavad olema täidetud, et üleüldse saaks kasutaja luua. Kui aga juhtub sisselogimisel õige kasutajanime puhul minema kaasa vale salasõna, siis saab Server ERROR’i. Sellest hoolimata rakendus ühes teenusega tuvastab erinevaid kasutajaid. Küll aga tundub, et admin kasutajal on samad õigused võrreldes teiste kasutajatega ning seda arvamust kinnitab ka see, et kontrolleritel ei ole kirjeldatud erinevaid õiguste gruppe. Kasutajale piisab vaid sellest, et ta oleks autenditud ning seeläbi saab kõike teha (sh. teisi kasutajaid kustutada, muuta).

Kasutajal on võimalik uusi valdkonna tüüpe, kuid nende muutmise ja kustutamisega jäädakse hätta ning saadakse Server ERROR.

Mis puudutab koodi, siis rakenduse kontrollerites on ilusti unit of work’i kasutatud CRUD operatsioonide täide viimisel. PostsController’is on vaeva nähtud, et otsingu puhul tagastaks nimelt kasutaja sisendile võimalikult täpsed vasted, seejuures on tegu väga kasutajasõbraliku lisaga. Samuti on kuvade tarvis loodud ViewModel objektid, et vaates välja näidata vaid vajaminev.

Üldjoontes on tegu hästi tehtud kliendirakendusega, kui välja arvata üksjagu saadud Server ERROR’id (mis võivad ka vabalt olla lokaalse masina iseärasusest tingitud). Kood oli loetav ning läbimõeldud, kommentaaride järele vajadust ei nähtud. Rakenduse vaates kõige olulisem funktsionaalsus ehk postituste lisamine, haldamine ja otsimine töötasid. Vaeva on nähtud.